Daugiabučių modernizacija reikšmingai prisideda prie kovos su klimato kaita

Parašė:  2020-11-13

Pastaraisiais metais visame pasaulyje skiriama daug dėmesio kovai su klimato kaita, nes tai yra viena didžiausių aplinkosauginių, socialinių ir ekonominių grėsmių. Nuolat ieškoma būdų, padedančių tausoti aplinką ir sumažinti CO2 dujų išmetimą. Vienas iš jų – energiškai neefektyvių daugiabučių modernizavimas.
Šiandien Europoje net 75 proc. pastatų yra energiškai neefektyvūs. Jie sunaudoja 40 proc. visos energijos ir į atmosferą išleidžia 36 proc. šiluminį efektą visų sukeliančių dujų. Dėl to daugiabučių modernizacija yra svarbus žingsnis siekiant kurti tvaresnę ir švaresnę aplinką – tam ypač reikšmingas atsinaujinančių energijos šaltinių įsirengimas, kuris padeda ženkliai sumažinti į orą išmetamų kenksmingų CO2 dujų kiekį.
Interaktyviame žemėlapyje pateikiami renovacijos rezultatai
Naudojantis interaktyviu Lietuvos renovacijos žemėlapiu galima sužinoti, kokius rodiklius pasiekia modernizuoti pastatai ir kiek tai prisideda prie gamtos tausojimo. Informacija apie pasiektą šiluminės energijos sąnaudų sumažėjimo vidurkį tiek kiekvienos savivaldybės, tiek visos šalies mastu yra laisvai prieinama gyventojams. Duomenys pateikiami apie kiekvieną modernizuotą daugiabutį – tereikia jį susirasti naudojant žemėlapio navigacijos įrankius arba suvedus tikslų adresą į paieškos laukelį.
Pasiekti šiluminės energijos sutaupymai aplikacijoje sutartinai yra skaičiuojami procentais, pavyzdžiui, šiuo metu Lietuvoje vieno daugiabučio sutaupymų vidurkis siekia 64,5 proc. Remiantis Lietuvos renovacijos žemėlapyje pateikta informacija, šiandien mūsų šalyje vieno renovuoto daugiabučio vidutiniai šiltnamio efektą sukeliančių dujų sutaupymai siekia 62,4 t CO2 ekv. per metus.
Finansinė parama daugiabučių modernizacijai
Besirengiantys daugiabučio modernizacijai gyventojai turi kelis pasirinkimus: yra paskelbti net 3 kvietimai dėl renovacijos. Pateikus paraiškas pagal visus tris kvietimus, galima gauti iš tiesų nemažą valstybės paramą ir sutvarkyti savo daugiabutį, kad jis būtų draugiškas aplinkai.
Šiuo metu galima teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti. Šiame kvietime sudaryta daugiau galimybių daugiabučiui būti nepriklausomam nuo išorinių energijos tiekėjų ir energiją šilumai, karštam vandeniui ir elektrai gamintis naudojant šilumos siurblius, saulės jėgaines ar kitus atsinaujinančios energijos įrenginius. Tokiems projektams ir priemonėms bus skiriama papildoma 30 proc. parama iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos. BETA laukia naujų paraiškų iki 2021 m. kovo 1 d.
Kviečiama teikti paraiškas atsinaujinantiems energijos šaltiniams įrengti daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų arba yra gavę savivaldybės pritarimą. Paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki 2020 m. gruodžio 31 d. arba iki tol, kol bus viršyta šiai priemonei numatyta lėšų suma.
Taip pat atviras kvietimas teikti paraiškas dėl mažosios renovacijos – daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemoms modernizuoti. Paraiškos priimamos visuose
BETA regioniniuose padaliniuose iki 2021 m. vasario 1 d. arba tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta suma.
Pagal šiuos kvietimus planuojantiems diegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. valstybės parama.


R-262

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt