Daugiabučių atnaujinimo darbų viduryje – rangovo bankrotas

Parašė:  2019-11-08

Telšių daugiabučių namų renovacijos istorijoje – neeilinis įvykis: atlikusi tik dalį suplanuotų darbų bankrutuoja du daugiabučius pastaruoju metu mieste modernizavusi uždaroji akcinė bendrovė iš Klaipėdos „R2K grupė“.
Dariaus ir Girėno gatvės 8-ojo ir Birutės gatvės 36-ojo namų gyventojai sunerimę: atnaujinimo darbai sustojo vos pradėti, o kada jie bus baigti, konkrečių duomenų negali suteikti ir šių daugiabučių modernizavimo projektus administruojančios savivaldybės įmonės Telšių butų ūkio atstovai.
Monika GIRDVAINĖ

Gyventojai nusivylė renovacija
„Telšių ŽINIŲ“ redakcija dar spalio pradžioje sulaukė daugiabučio namo, esančio Dariaus ir Girėno g. 8, gyventojo prašymo pasidomėti, kodėl sustojo vos pradėti šio daugiabučio atnaujinimo darbai. Reaguodamas į telšiškio pastabas Telšių butų ūkio daugiabučių namų renovacijos specialistas Raimundas Budnikas tąkart nuramino gyventojus, kad renovacija greitu laiku bus pratęsta. Specialistas kalbėjo, kad esą atnaujinimo darbai laikinai galėjo sustoti pasikeitus finansavimo tvarkai, rangovui pavėluotai gavus pinigus už pirmus atliktus atnaujinimo darbus.
Kaip teigia į redakciją paskambinęs gyventojas, tokiais pažadais daugiabučio bendruomenė tikėjo tol, kol spalio viduryje atvykę darbininkai, rinkdamiesi savo daiktus, pasakė, jog įmonė bankrutuoja.
„Kas mums atlygins moralinę ir finansinę žalą? Šią žiemą gal jau būtume gyvenę šilčiau ir mokėję mažiau. O dabar, kol ta įmonė bankrutuos, kol paskelbs naują konkursą, neaišku, kiek laiko praeis. Nebetikime jų pažadais“, – šios savaitės pradžioje piktinosi Dariaus ir Girėno g. 8 gyvenantis telšiškis.
Ne mažiau nerimauja ir Birutės gatvės 36-ojo namo gyventojai, visai nelaukdami šaltų žiemos orų. Šio daugiabučio fasadas taip pat neapšiltintas, todėl žmonės baiminasi, ar nauja šildymo sistema pajėgs pakankamai prišildyti patalpas.
„Kas užtikrins, kad, paskelbus konkursą, naujas rangovas irgi nebankrutuos? Daugiabučių namų renovacija besirūpinantys asmenys turėtų atsakingiau atrinkti rangovus, kruopščiau prižiūrėti jų darbus, sekti, ar laikomasi nurodytų terminų ir kitų reikalavimų“, – nepasitenkinimą reiškė daugiabučių gyventojai.
Skelbs naują konkursą
Telšių butų ūkio direktoriaus pavaduotojas Artūras Liauzginas iš neoficialių duomenų teigė žinantis, kad minėtų daugiabučių atnaujinimo darbus atlikusiai įmonei „R2K grupė“ paskelbtas bankrotas. Anot pašnekovo, gavus oficialius šį faktą patvirtinančius duomenis su įmone bus nutrauktos sutartys ir ruošiami dokumentai konkursams skelbti – bus ieškoma naujų rangovų Dariaus ir Girėno gatvės 8-ajam ir Birutės gatvės 36-ajam namams atnaujinti.
„Realiai kalbant, naujo konkurso paskelbimas gali užtrukti apie mėnesį. Projektas yra padarytas, jis turėtų išlikti toks pat, tik reikia nubrėžti ribas, kokie darbai įvykdyti, ką dar reikia padaryti, kad galėčiau suformuluoti užduotį naujam rangovui skelbiant konkursą. Jeigu iš rangovo pusės viskas vyks geranoriškai, gal ir greičiau viskas įvyks. Įmonės bankrotas praktiškai įvykęs, rangovas tiesiog nebeturi galios atlikti darbų, tai jam kaip ir nebėra tikslo kažkam priešintis“, – situaciją komentavo A. Liauzginas.
Pašnekovas nurodė, kad skelbiant naują konkursą daugiabučių gyventojai neturėtų nukentėti finansiškai – renovacijos kaina esą yra fiksuota, tad bet kuriuo atveju ji turėtų išlikti tokia pat.
Terminai neaiškūs
A. Liauzginas nebuvo linkęs prognozuoti, kada galėtų būti tęsiami šiuo metu sustabdyti minėtų dviejų daugiabučių atnaujinimo darbai. Jis tik patikino, kad nuo darbų grafiko nelabai atsiliekama, tad viliamasi, kad darbų atlikimo terminai nenusitęs ilgiau, nei buvo suplanuota.
„Jeigu paskelbus konkursą paklius geras rangovas, jis gali atlikti visus darbus greičiau negu senasis rangovas su mažais pajėgumais. Vieni rangovai dirba ir greitai atlieka tuos darbus, nelaukdami terminų, kiti – lėčiau. Ne mes rangovus atrenkame, mes tik paruošiame užduotį skelbti konkursą. Rangovai išrenkami konkurso būdu per CPO (viešoji įstaiga Centrinė perkančioji organizacija – aut. past.)“, – apie rangovų paieškos tvarką kalbėjo direktoriaus pavaduotojas.
Dariaus ir Girėno gatvės 8-ojo ir Birutės gatvės 36-ojo namų atnaujinimo darbai pradėti šių metų birželį. Planuota, kad jie turėtų būti baigti 2020-ųjų vasarą.
„R2K grupė“ Telšiuose jau yra atnaujinusi šiuos daugiabučius namus: S. Daukanto g. 43, Sedos g. 7, Kepyklos g. 1, Birutės g. 32. Šių namų modernizavimo darbai, anot A. Liauzgino, vyko įvairiai. Daugiausiai nesklandumų bendradarbiaujant su minėta įmone, anot pašnekovo, yra kilę dėl laiku neatliktų darbų, tačiau didelio broko po šių namų renovacijos neatsirado.
Kad modernizuojant minėtus du daugiabučius teks keisti rangovus, niekas negalėjo nuspėti.
„Tokių atvejų, kad renovacijos viduryje reikėtų ieškoti naujų rangovų, nėra buvę. Yra buvę, kad subrangovai perdavė darbus kitai įmonei ar kad įmonės bankrutavo jau įvykdžius atnaujinimo darbus“, – komentavo pašnekovas.
A. Liauzginas žadėjo, kad gavus oficialius duomenis apie „R2K grupės“ bankrotą minėtų dviejų daugiabučių gyventojams bus organizuojamas susitikimas ir atsakyta į visus jiems rūpimus klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt