Darbo biržos atstovai – apie darbo rinkos tendencijas

Parašė:  2017-02-24

Telšių rajono savivaldybės salėje vyko Telšių teritorinės darbo biržos inicijuotas renginys darbdaviams „Darbo biržos ir darbdavių bendradarbiavimas“. Tai kasmetis renginys, kurio tikslas – ne tik pristatyti darbo rinkos tendencijas, bet ir išgirsti darbdavių nuomonę, jų pasiūlymus, atsakyti į klausimus.
Aurelija SERVIENĖ
Sveikinimai
Renginyje dalyvavo Telšių rajono savivaldybės atstovai, seniūnai ir kt.
Telšių teritorinės darbo biržos direktorė Dangirutė Jurkuvienė džiaugėsi, jog Telšiuose pakankamai sėkmingai įgyvendinami per teritorinę darbo biržą finansuojami projektai. „Ieškantis darbo žmogus tikina, jog darbdavys nemoka daug, todėl jam reikia išvažiuoti į užsienį. O darbdavys kalba, esą žmonės nieko nedirba, o nori daug uždirbti. Todėl mes visi kartu su jumis turime stengtis išlaikyti jauną žmogų Lietuvoje“, – sakė direktorė.
Susirinkusiuosius sveikinęs Telšių r. savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Gusarovas tvirtino, kad Telšių r. savivaldybė stengiasi įvairiai prisidėti prie verslo skatinimo, ir antrino direktorei, jog darbdaviams yra tikras iššūkis rasti gerų jaunų darbuotojų, todėl yra svarbu visiems bendradarbiauti.
Per 2 000 bedarbių
Renginio metu daug kalbėta apie nedarbo lygį rajone, aptartas bedarbio portretas, pristatytos kaime gyvenančių bedarbių problemos bei galimybės.
Telšių teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėjo pavaduotoja Rūta Jonkuvienė savo pranešime „Situacija darbo rinkoje ir darbo biržos paslaugos darbdaviams“ informavo, kad Telšių r. savivaldybėje vidutinis metinis nedarbas 2016 m. siekė 7,4 proc. ir buvo vienas iš mažiausių respublikoje. Praėjusiais metais bedarbių skaičius Telšių r. savivaldybėje – 2 174 (1 068 moterys, 1 106 vyrai).
„Telšių r. savivaldybėje nemaža dalis bedarbių (43,2 proc.) gyvena kaime ir jiems sunku susirasti darbą dėl susisiekimo problemų. Nemaža dalis bedarbių kaime priklauso socialinės rizikos grupei. Čia labai aktualu bendradarbiauti su seniūnijomis ir darbdaviais, sprendžiant pavėžėjimo, mokymo klausimus, socialinės rizikos problemas“, – tikino R. Jonkuvienė.
Atkreiptinas dėmesys, kad net 42,5 proc. bedarbių yra nekvalifikuoti, todėl jiems susirasti ar pasiūlyti darbą labai sunku. Dažnai nekvalifikuoti bedarbiai neturi ir motyvacijos dirbti.
Paaiškėjo, jog ypač trūksta kvalifikuotų darbininkų, nors jų poreikis yra žymiai didesnis. O specialistų, turinčių aukštąjį išsilavinimą, ir nekvalifikuotų bedarbių yra ryškiai per daug, palyginti, kiek reikia šių kategorijų darbuotojų.
Parama darbo vietoms steigti
Renginyje taip pat nagrinėtos naujojo Užimtumo įstatymo, kurį numatoma įgyvendinti nuo 2017 m. liepos 1 d., nuostatos, aptartos užimtumo priemonės ir programos, suvienijančios Darbo biržos ir Savivaldybės funkcijas įgyvendinant užimtumo politiką. Darbdaviams pristatytos Europos Komisijos prognozės Lietuvos darbo rinkoje 2015–2025 m., nagrinėtas Telšių rajono nedarbo žemėlapis Lietuvos kontekste.
Aptartas darbdaviams ypač aktualus klausimas – darbo biržos siūlomos finansuojamos priemonės. Daugiausia dėmesio skirta Vietinių užimtumo iniciatyvų projektams, kurie pradėti įgyvendinti 2016 metais.
Pranešime „Užimtumo priemonių įgyvendinimas“, kurį rengė Telšių teritorinės darbo biržos Užimtumo rėmimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Asta Liubartienė, buvo akcentuojama apie paramos darbo vietoms steigti priemonių įgyvendinimą 2016 m. Pernai Vietinės užimtumo iniciatyvos projektų tikslinės teritorijos Telšių teritorinėje darbo biržoje buvo: Telšių rajono Degaičių, Gadūnavo, Luokės, Ryškėnų, Tryškių, Upynos, Viešvėnų seniūnijose.
Telšių r. savivaldybės teritorijoje praėjusiais metais buvo įsteigta 16 darbo vietų, gauta 167 024 Eur valstybės parama. Darbo vietos buvo įsteigtos 4 įmonėse: UAB „Hilda“, UAB „Telšių hidrostatyba“, MB „Memelio medis“, MB „Ąžuolyna“.
Renginyje pristatytos užsieniečių įdarbinimo Lietuvoje naujovės, darbdaviai skatinti aktyviau bendradarbiauti dėl trūkstamų darbuotojų profesinio rengimo ir perkvalifikavimo. Diskusijų metu atsakyta į darbdaviams rūpimus klausimus, aptartos glaudesnio bendradarbiavimo galimybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. telšietis parašė:

  šudmaliai

 2. juzis parašė:

  pasalpu birza zinau o kas ta darbo birza?

 3. ... parašė:

  Visiškai nereikalinga įstaiga, kurioje dauguma registruojasi tik dėl to, kad nereiktų mokėti PSD arba kad gautų pašalpas, išmokas. Linkėčiau darbo biržai bent jau atsisakyti tokių idiotiškų pavadinimų kaip ten vykstančios „darbo mugės“ – kokios dar mugės??? Ir šiaip jau darbo pokalbis turėtų vykti tarp norinčio įsidarbinti žmogaus ir darbdavio, o ne kartu su dešimčia kitų žmonių bei darbo biržos atstove. Apie kai kurių konsultantų „mandagų“ ir „pagarbų“ bendravimą su bedarbiu nėra net ką kalbėti. O tai, kad registruotas biržoje žmogus turi sutikti su bet kokiu darbo pasiūlymu, antraip bus išmestas iš biržos, tai – visiškas absurdas… Kai kurie konsultantai net nesugeba išsiaiškinti su darbdaviu ir siunčia bedarbį su tuo biržos popieriu pas jį, nuėjus paaiškėja, kad ateiti nereikėjo arba, kad darbdavys jau pasirinko darbuotoją…

 4. :D parašė:

  Juokingiausia, kai nuėjus pas savo konsultantą jis 15 minučių žiūrinėja darbo skelbimus, tuo pačius, kuriuos aš pats internete jau peržiūrėjau ir siūlo man… O kur dar visi popierizmai, lapų spausdinimas, kad padėtum ant jo savo parašiuką – ei, jau 21 amžius, technologijų pažanga…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt