Darbas darbo grupėje – būdas papildomai užsidirbti darbo metu

Parašė:  2019-07-30

Per penkis šių metų mėnesius trys Savivaldybės administracijos skyrių vadovai už darbą vienoje projektą įgyvendinančioje darbo grupėje savo tiesioginio darbo metu papildomai uždirbo apie 2 330 Eur. Neblogas prisidūrimas prie algos?
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių rajono savivaldybė įgyvendina 1 438 760 Eur vertės projektą „Tryškių miestelio viešųjų erdvių atnaujinimas“.
Projekto metu planuojamas Tryškių miestelio Turgaus aikštės (reprezentacinės miestelio erdvės, atliekančios svarbią socialinę funkciją) ir Turgaus aikštės gatvės sutvarkymas, turgavietės šalia seniūnijos pastato įrengimas ir Šviesos gatvės sutvarkymas, viešosios erdvės vietos bendruomenės aktyviam ir pasyviam poilsiui įrengimas prie Virvyčios upės, įskaitant lauko treniruoklių ir vaikų žaidimų, sporto aikštelių įrengimą, bei miestelio centrinės dalies Klaipėdos, Stoties ir Lazdynų Pelėdos gatvių dalyse esančių šaligatvių, apšvietimo, dviračių ir pėsčiųjų takų įrengimas. Taip pat planuojama miestelyje sumontuoti stebėjimo kameras.
Projekto pabaiga numatyta 2021 m. liepos 31 d.
Šių metų sausio mėnesį tuometinis Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Žebrauskas pasirašė įsakymą, kuriuo buvo sudaryta minėtą projektą įgyvendinanti darbo grupė. Jos sudėtyje – trys nariai: Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Statybos poskyrio vedėjas Adomas Žvirzdinas (projekto vadovas), Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Adelė Pociuvienė (projekto finansininkė) ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjos pavaduotoja, šiuo metu einanti vedėjos pareigas, Edita Kuliešienė (projekto koordinatorė).
Kaip teigė Savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vyr. specialistė Skaistė Sadonytė, už darbą darbo grupėje yra mokamas darbo užmokestis iš netiesioginių projekto išlaidų pagal fiksuotą projekto išlaidų normą, iš kurių 85 proc. sudaro Europos Sąjungos lėšos, 7,5 proc. – valstybės biudžeto lėšos, 7,5 proc. – Savivaldybės biudžeto lėšos.
Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais minėtiems skyrių ir poskyrio vadovams per penkis šių metų mėnesius buvo išmokėtas apie 2 330 Eur siekiantis darbo užmokestis, t. y. vidutiniškai kiekvienam po 776 Eur. Lėšos skirtos iš Savivaldybės biudžeto. Centrinė projektų valdymo agentūra vėliau esą kompensuos projekto išlaidas.
Tačiau didžiausią klausimą kelia tai, kodėl šiems Savivaldybės padalinių vadovams mokamas darbo užmokestis už darbą darbo grupėje, nors šias funkcijas (dalyvauti darbo grupėse, vykdyti direktoriaus raštiškus pavedimus) ir taip jie privalėtų atlikti remiantis jų pareigybės aprašymais. Gal už šias lėšas būtų buvę galima padaryti daugiau darbų Tryškiuose?
„Apskaičiuotą darbo užmokestį ir socialinio draudimo įmokas privaloma sumokėti iki kito mėnesio 15 dienos, – „Telšių ŽINIOMS“ komentavo viena iš darbo grupės narių Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja A. Pociuvienė. – Kol Centrinė projektų valdymo agentūra patvirtins siunčiamą Savivaldybės paraišką lėšoms gauti, Jūsų minėtuose Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymuose darbo grupei pavedama išmokėti darbo užmokestį iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Centrinei projektų valdymo agentūrai pervedus lėšas Savivaldybei, jos bus grąžintos į Savivaldybės iždą.“ Anot vedėjos, pareigybės aprašyme viena iš skyriaus vedėjo funkcijų yra dalyvauti įvairių komisijų, į kurių sudėtį paskiriama Administracijos direktoriaus įsakymu, veikloje, o ne projekto administravimo darbo grupėje. Esą darbas projekto administravimo darbo grupėje nėra tas pats kaip darbas komisijoje. „Darbas komisijose būna pagal poreikį, o darbas administruojant projektą vykdomas viso projekto įgyvendinimo laikotarpiu nuolat. Šiam darbui apmokėti projekto finansavimo sutartyje yra numatomos netiesioginės išlaidos, kurių negalima naudoti jokioms kitoms projekto išlaidoms apmokėti“, – teigė A. Pociuvienė.
Kita darbo grupės narė Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjos pavaduotoja E. Kuliešienė „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo, jog darbo grupė renkasi mažiausiai kartą per savaitę. Tai vyksta tiesioginio darbo metu. Anot vedėjos pavaduotojos, kiekvienam Savivaldybės įgyvendinamam projektui yra sudaromos darbo grupės. Vienur būna numatytas darbo užmokestis iš netiesioginių projekto išlaidų projektą įgyvendinančios darbo grupės nariams, kituose – ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Telšiškis parašė:

    Pyderasta

  2. Tai parašė:

    jau rekvizituose savivaldybės įmonėje butų ūkis nurodoma, kad Liauzginas yra direktorius. Ar jau įvyko konkursas ir jis laimėjo??

  3. Nikas parašė:

    Užknisti valdžiažmogiai, net už savo tiesioginį darbą, kuri privalo dirbti už gaunamą atlyginimą, susitvarko ir gauna už tą patį darbą du atlyginimus.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt