Buvusių fermų teritorijoje – pavojingų atliekų sąvartynas

Parašė:  2020-01-17

„Ar Telšiams gresia ekologinė katastrofa? Nevarėnų seniūnijoje aptiktas didžiulis pavojingų atliekų sąvartynas. Atokioje vietoje, buvusių fermų teritorijoje, daugybę metų buvo kraunamos įvairios kenksmingos atliekos: padangos, šiferis, radijo atliekos, galimai turinčios sunkiųjų metalų, ir kitokios šiukšlės. Manoma, kad dėl sąvartyno kenksmingo poveikio aplinkai galėjo būti užterštas gruntinis vanduo, kuriuo naudojosi vietiniai gyventojai“, – šią savaitę savo socialinėje paskyroje nuogąstavimais dalijosi Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius.
Antanas NEKRAŠIUS
Gavęs informaciją apie Telšių rajone, Nevarėnų seniūnijoje, šalia Kantenių kaimo esantį nelegalų sąvartyną, Tarybos narys A. Bacevičius informavo Telšių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus vedėją Artūrą Stirbį ir Nevarėnų seniūnijos seniūnę Vilmą Šakienę.
„Kartu nuvykome į nurodytą vietą ir buvusių kolūkio fermų teritorijoje aptikome didžiulį nelegalų sąvartyną, kuriame sukrautos tonos įvairių atliekų, tarp jų ir pavojingų, kenksmingų ir kitokių toksiškų medžiagų. Neabejotina, kad daugelį metų nelegaliai eksploatuotas sąvartynas padarė žalą gamtai, užteršė dirvožemį ir gruntinius vandenis“, – pasakojo A. Bacevičius.
Sausio 13 dieną politikas kreipėsi į Telšių rajono savivaldybės merą Kęstutį Gusarovą raštu ir prašė rajono vadovo sudaryti darbo grupę, kuri nustatytų asmenis, neleistinoje vietoje pylusius atliekas, ir įvertintų padarytą žalą gamtai. Taip pat vykdant prevencinį darbą Telšių rajone įpareigoti visų Telšių rajono seniūnijų seniūnus pateikti duomenis apie visus rajono nelegalius atliekų sąvartynus ir šiukšlynus bei imtis priemonių juos likviduoti.
„Jau keletą metų kreipiamės į Savivaldybę, kad skirtų lėšų minėtam nelegaliam sąvartynui likviduoti, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo Nevarėnų seniūnė V. Šakienė. – Seniūnija nėra pajėgi tai atlikti savo lėšomis. Darome, ką galime – kiekvienais metais, rengiant pavasarines talkas, rūšiuojame ten sumestas atliekas, kiek galime, išvežame. Padeda ir netoliese žemės turintis ūkininkas, kuris sutvarkė didžiąją dalį teritorijos: sąvartynas nebėra toks didelis, koks buvo anksčiau.“
Anot seniūnės, šiandien sąvartynas aptvertas „stop“ juosta ir pastatyti įspėjamieji užrašai, draudžiantys pilti šiukšles.
„Gaila, tačiau žmonių, kurie nemyli gamtos, negerbia aplinkos, dar yra gana daug, – sakė V. Šakienė. – Ypač jų padaugėjo įvedus dvinarę rinkliavą už atliekų surinkimą ir tvarkymą. Vis daugiau šiukšlių randame sumestų pakelėse, miškeliuose. Ne per seniausiai, pavyzdžiui, kažkas atvežė ir pakratė visą priekabą atliekų žemės sklype, kuris priklauso 90 metų senutei. Močiutė su ašaromis akyse kreipėsi į seniūniją – na, neturi ji nei sveikatos, nei jėgų tas šiukšles pašalinti. Lauksime pavasarinės talkos, tvarkysime.“
Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas Raimondas Račkauskas teigė, jog bešeimininkiams sąvartynams likviduoti iš Savivaldybės biudžeto lėšų yra skiriama kasmet.
„Problema dėl Jūsų minimo bešeimininkio sąvartyno šalia Kantenių kaimo pernai nebuvo tokia aštri. Turėjome rimtesnių „šašų“, kuriuos reikėjo pašalinti, – „Telšių ŽINIOMS“ dėstė R. Račkauskas. – Pavyzdžiui, praėjusiais metais buvo likviduoti bešeimininkiai sąvartynai šalia Nevarėnų, Kaunatavos. Paskui išvežta bemaž 30 tonų atliekų iš atsiradusio nelegalaus sąvartyno prie Luokės ir pašalintas sąvartynas Varniuose, Ežero gatvėje. Visame šiame darbe liūdniausia yra tai, kad mes viską sutvarkome, o žmonės vėl prineša šiukšlių…“
Pasak Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjo, šiuo metu Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus darbuotojai atlieka tyrimą dėl bešeimininkio sąvartyno ties Kantenių kaimu atsiradimo. Artimiausiu metu bus sprendžiama ir dėl lėšų skyrimo minėtam sąvartynui likviduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Tas anas parašė:

  Pasižiūrėkite ir pamatysite kas dedasi Kirkliu kaime Upynos seniunijoja buvusiu kolukio dirbtoviu teritorijoje. Baisu ten daug didesnė teritorija savartyno nelegalaus

 2. Aplinkosauga parašė:

  Gėda šiukšlintojams, o visiems kitiems linkiu tai pat kovoti prieš juos. Skųskite, stebėkite ir fiksuokite negailėdami jų, jie tai nė gamtos, nė mūsų negaili…

 3. A.Bacevičius parašė:

  Jei kas turi žinių apie Telšių rajone esantį nelegalų sąvartyną, kreipkitės į A. Bacevičių. Atvyksime į vietą,imsimės visų galimų priemonių šiukšlynų likvidavimui, pajungsime visas suinteresuotas, kompetentingas tarnybas ir kartu lengvai išspręsime šią gėdingą problemą. Tel. nr. 861483313

 4. Jo parašė:

  Mieste siuksles veza kas savaite, o kaimuose kas menesi. Cia jums ir atsakymas

 5. Laura parašė:

  Negaliu pakesti ,kai siukslina gamta! Gaudyt, bausti ir ziauriai.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt