Bėdos vien žiūrėjimu nepašalinsi – reikia spręsti

Parašė:  2020-02-18

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją pagalbos kreipėsi degaitiškiai Rima ir Vilius Bičkai, gyvenantys miestelio centre, valstybinės reikšmės Degaičių parko pašonėje. Moteris pasakojo, jog antra diena iš savo kiemo be guminių batų neišbrendanti. Į jų kiemą plūsta vanduo iš parke esančių septynių kūdrų. Ponia Rima baiminasi, kad jei pagalbos artimiausiu laiku nesulauks, netruks vanduo užtvindyti ir namo rūsius.
Aurelija SERVIENĖ
Laukia pagalbos
Nesiliaujantis lietus degaitiškiams jau kelinta diena gadina gyvenimą. Ašarodama ponia Rima skundėsi, jog nebežinanti, kur ieškoti pagalbos. Skambino į seniūniją, UAB „Telšių vandenys“, Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, Telšių rajono savivaldybės merui, vicemerui, Statybos ir urbanistikos skyriaus darbuotojams.
„Visi tik pažadus dalija, kad imsis veiksmų bėdai išspręsti. Čia nėra kada delsti, reikia jau dabar priimti sprendimus. Atvykę su kaklaraiščiais čia nieko nepadarys“, – piktinosi degaitiškiai.
Pasak moters, ši problema ne vakar atsirado, jai daugiau kaip penki dešimtmečiai. „Kai prieš porą metų vyko lietaus kanalizacijos rekonstrukcijos darbai, aš visiems šaukiau, kad padarykite kaip reikiant! Nenumokite ranka į šitą problemą, kad vėliau nebūtų nelaimių. Deja… šiandien matome, kad į mano prašymus niekas taip ir neatsižvelgė“, – kalbėjo Rima, apgailestaudama, jog Degaičių seniūnija neturi rūpestingo šeimininko.
R. Bičkienė paragino užsukti į Degaičių parką, ten rodė vandens pripildytas kūdras – iš jų ir teka vanduo tiesiai į jos sklypą.
Nors rūpesčių ir prislėgta, moteris dar pašmaikštavo: „Atkreipkite dėmesį, kokiu takeliu per parką keliaujame – „Tautuos taks“. O kodėl ta žemaičių tauta niekas nepasirūpina? Greit su valtele per kiemą plaukti reikės.“
V. ir R. Bičkai, nebegalėdami apsikęsti ir nesulaukę pagalbos, nusprendė patys bandyti gelbėti savo nuosavybę – prisijungė nediduką siurblį vandeniui pumpuoti iš kiemo, tačiau vandens tėkmės, kaip sako liaudis, nesulaikysi. Situacija nuo to nepagerėjo.
Bando padėti
Degaičių seniūnijos vyresnioji specialistė Morta Norvaišienė tikino, jog seniūnija situaciją žino ir bando padėti. Darbuotojai į vietą jau buvo nuvykę.
Tryškių seniūnas A. Jokubauskis, dabar einantis ir Degaičių seniūno pareigas, teigė, jog daroma viskas, kad būtų pagelbėta žmonėms.
„UAB „Telšių vandenys“ darbuotojai bandė prapūsti vamzdžius, tačiau nepavyko. Vyksta diskusijos su Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėju ir UAB „Telšių vandenys“. Sprendžiame, žiūrime, buvome nuvykę į vietą, reikės kasti, žiūrėti, kas ten užsikimšo“, – sakė A. Jokubauskis.
Rado bėdą
Kadangi pirmą dieną degaitiškiams pagalbos nepavyko suteikti, teko darbus atidėti. Kitą dieną priešpiet į Parko gatvę, R. ir V. Bičkų džiaugsmui, atriedėjo traktorius, o su juo kartu ir UAB „Telšių vandenys“ mašina. Pagaliau prasidėjo darbai!
Pradėjus kasti žemę netrukus buvo atrastas užgriuvęs lietaus nuotekų vamzdis, kuriuo ir nebepratekėjo vanduo, todėl stipria srove sunkėsi į kiemą ir jį
tvindė.
Netrukus darbininkai pakeitė vamzdį, ir bėda buvo pašalinta. Šeimininkai viliasi, jog darbai atlikti kokybiškai ir tokios nelaimės nepasikartos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. ponai.... parašė:

  perskaičiau ir supratau, kad viskas atvirkščiai. Laikraštyje turėjo būti padėka tarnyboms ir seniūnui už išspręstą problemą.bet kur čia gerą žodį girdėsi.

 2. benas parašė:

  ANTANAS TURĖJO SPRĘSTI TĄ PROBLEMĄ, BET NETURĖJO LAIKO, NES MERGAS SU BARZDA KILNOJO

 3. įžūlumas parašė:

  tie žmonės moka reikalauti visus merus sušogdino. kodel jiems 50 metu buvo problemos o per 2 dienas sutvarkė?

 4. Rima parašė:

  Na paskaiciau komentarus ir gal as zinau kam reiketu padekot !!! Tai pirmiausia vicemerui ir Telsiu zinioms. Jie pirmieji kazka bande daryti. Ir cia ne mano problema, o seniunijos. Seniunijos prudai tvinde mano kiema ir valdiskoje zonoje uzlauzti drenazai. Paskambinus i seniunija buvo pasakyta tavo kiemas tavo problema. Net nesugebejo nieks didesnio siurblio atvezt kad ispompuotu vandeni.Mes patys issinuomojom ji ir pompavom Degaiciu prudus. As gyvenu toje vietoje 34 metus ir pati dirbau jusu miela seniunija darba- rinkau siuksles kad buteliai ir kitos siuksles neuzkistu drenazu, o jus kratot viska kas papuola uz mano sodybos -asfaltus ir kitas atliekas. Geda dar rasyt kas kam turi dekot. As gerai zinau kam.
  pagarbiai Rima ir Vilius Bickai

 5. akurat parašė:

  vicemeras ir tz vandenį išpumpavo-ohoho. Baisumėlis…….

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Telšiuose užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis. Ar turite pakankamai žinių kaip to išvengti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt