Audra pridarė gyventojams nuostolių

Parašė:  2020-03-17

Ketvirtadienio vakarą ir penktadienį šalyje siautusi audra neaplenkė ir Telšių rajono. Stiprus vėjas vartė medžius, plėšė pastatų stogus, griovė tvoras. Dalis gyventojų kurį laiką buvo be elektros tiekimo.
Monika GIRDVAINĖ
Daug iškvietimų šalinti medžius
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, nuo kovo 12-osios 6 val. iki kovo 13-osios 6 val. ugniagesiai gelbėtojai šalinti ant kelių, automobilių, elektros linijų ir kitose vietose nuvirtusių medžių ir konstrukcijų visoje šalyje vyko 471 kartą. Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, gauta 15 pranešimų prašant pašalinti nugriuvusius medžius. Mūsų rajone ugniagesiai gelbėtojai medžių šalinti vyko į Viešvėnų, Ryškėnų, Gadūnavo seniūnijas. Net po kelis kartus jie važiavo į Varnių miestelį ir seniūniją, Tryškių miestelį ir seniūniją, Upynos seniūniją, Luokės seniūniją, Žarėnų seniūniją. Pastarojoje seniūnijoje vienoje vietoje vėjas išvertė net 10 medžių.
Telšių mieste nuvirtę medžiai šalinti M. Valančiaus ir Parko gatvėse.
Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko Arūno Tilviko teigimu, pirmieji pranešimai dėl nuvirtusių medžių gauti kovo 12-ąją, apie 21 val. Daugiausiai medžių šalinimo darbų atlikta kovo 13-osios naktį.
Nuostoliai seniūnijoms ir gyventojams
Penktadienio rytą „Telšių ŽINIŲ“ kalbinti seniūnijų vadovai džiaugėsi, kad itin skaudžių vėtros padarinių pavyko išvengti, žmonės nenukentėjo.
Tik buvo apgadintas gyventojų turtas – vėjas nuplėšė pastatų stogus ar jų dalis, virstantys medžiai nugriovė tvoras, sudaužė paminklus kapinėse, užvirto ant pastatų ir kt.
„Laimei, Tryškių seniūnijoje audros padariniai minimalūs. Nuplėštas vienas kitas šiferio lakštas, išvartyta keletas medžių prie Tryškių kelio, išrautos eglės prie karių kapinių. Įdomu tai, kad medžiai stipraus vėjo neatlaikė, o štai kovo 11-ąją tryškiškių iškelta istorinė Lietuvos vėliava sėkmingai plėvesuoja“, – pasakojo Tryškių seniūnas Antanas Jokubauskis.
Varnių seniūnijos vadovo Rolando Bružo teigimu, tokia audra, sukėlusi nemažai problemų gyventojams, buvo senokai.
„Vis gauname pranešimų iš gyventojų apie neišvažiuojamus kelius ant jų užvirtus medžiams. Seniūnijos darbuotojai visą dieną stengiasi šalinti audros padarinius. Stipraus vėjo neatlaikė ne tik seni, bet ir sveiki medžiai“, – kalbėjo R. Bružas.
Gyventojai – be elektros
Dėl gūsingo vėjo ant elektros oro linijų nuvirtus medžiams ar nukritus jų šakoms, nemažai Telšių rajono gyventojų liko be elektros tiekimo.
Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) ryšių su visuomene projektų vadovas Tomas Kavaliauskas informavo, kad nuo kovo 12 d. 18 val. iki kovo 13 d. 16 val. Telšių rajone elektros neturėjo daugiau nei 5 tūkst. namų ūkių.
„Esame užfiksavę per 40 gedimų, tarp kurių tvarkomi arba jau sutvarkyti, vidutinės 10 kV ir žemosios 0,4 kV įtampos elektros oro linijose“, – penktadienio vakarą kalbėjo T. Kavaliauskas.
„Telšių ŽINIŲ“ duomenimis, elektros tiekimas pirmadienio rytą dar nebuvo atkurtas visose vietovėse.
Sekmadienį, apie 11 val., į redakcijos darbuotojus kreipėsi Žarėnų seniūnijos Karštenių kaimo gyventoja. Neįgali moteris skundėsi negalinti prisiskambinti užregistruoti gedimo. Ji be elektros išbuvo visą savaitgalį.
Apie moters skundą tuoj pat pranešėme Žarėnų seniūnijos vadovei Silvijai Martinkutei. Seniūnė pirmadienio rytą „Telšių ŽINIOMS“ sakė, jog dėl gyventojai iškilusios problemos ji nelabai kuo tegali padėti.
„Elektros tiekimo įmonės yra privačios. Aš pati skambinau jiems užregistruoti gedimą, bet tam reikia savininko duomenų, todėl kreiptis turėtų patys gyventojai. Matyt, yra tiek gedimų, kad jie nebespėja visko sutvarkyti ir darbus daro eilės tvarka“, – svarstė S. Martinkutė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt