Artūras Pilvinis – Europos sklandytojų TOP dešimtuke

Parašė:  2019-08-06

Liepos 7–20 dienomis Slovakijoje, Prievidzos aerodrome, surengtas Europos sklandymo čempionatas. Veiksmas vyko Tatrų kalnuose.
Šiame čempionate dalyvavo keturi sportininkai iš Lietuvos. Tarp jų – mūsų šalies sklandymo suaugusiųjų rinktinės narys, Telšių aeroklubo vadovas Artūras Pilvinis. Pilotui pavyko pasiekti labai aukštų rezultatų – pateko į TOP dešimtuką.
Per visą istoriją iš Telšių aeroklubo dar nė vienas pilotas nėra dalyvavęs Europos sklandymo čempionate, netgi nuo nepriklausomybės laikų niekas nebuvo pakliuvęs į rinktinę.
Aurelija SERVIENĖ
Įdomi patirtis
Prievidzos aerodromas yra vienas geriausių Europoje, o skraidymo rajonas – vienas įdomesnių, palikęs A. Pilviniui didžiulį įspūdį: „Aš pirmą kartą dalyvavau Europos čempionate. Tokia patirtis man nauja. Pastaraisiais metais gerėjantys rezultatai davė vaisių – patekau į Lietuvos rinktinę, ir gavau iš Lietuvos sklandymo federacijos trenerių tarybos pasiūlymą dalyvauti Europos čempionate.
Buvo netikėta, bet nedvejojau, labai norėjau važiuoti. Aišku, daug kas atsiremia į finansus, nes tai yra gana brangus dalykas. Pusę metų ieškojau ir rinkausi lėšas varžyboms iš rėmėjų, nes mūsų Lietuvos sklandymo sporto federacija sumoka tik starto mokestį. Šįkart jis buvo 700 eurų.“
Dar balandžio mėnesį A. Pilvinis vyko į Slovakiją apsižiūrėti, pasitreniruoti, susipažinti, kaip ten viskas atrodo. Jei ne ši kelionė, vargu ar varžybose būtų pasiekęs tokių gerų rezultatų.
„Pradžioje aplankė labai keistas įspūdis, net nesupratau, kaip čia reikia skraidyti. Atrodo, žemė taip arti. Lyg ir turi to sąlyginio aukščio, bet kalnas labai arti. Skraidydamas kalnuose turi būti labai atsargus, negali suklysti. Lietuvoje skraidydamas 1,5 km aukštyje bet kokią klaidą gali išspręsti greitai ir saugiai. Todėl Slovakijoje turėjo būti precizinis pilotavimas“, – įspūdžiais dalijosi pilotas.
Puikūs rezultatai
Slovakijoje A. Pilvinis su rinktinės nariais išbuvo tris savaites. Viena buvo skirta pasiruošimui, likusios dvi – varžyboms.
Varžybos vyko trijose klasėse. Vienoje skraidė standartinės klasės sklandytuvai, kitoje – 15 m ir klubinės klasės sklandytuvai. A. Pilvinis varžėsi pastarojoje, kurioje dalyvavo 31 pilotas. Iš viso varžybose sulaukta 84 dalyvių. Dienos maršrutai buvo nuo 300 iki 500 km, o skrydis užtrukdavo iki 7 valandų.
Lietuvių rinktinės startas buvo labai geras. Antrajame pratime jie jau užėmė pirmąją ir antrąją vietas ir iškart įsitvirtino penketuke. Deja, kituose – trečiame ir ketvirtame – pratimuose buvo padaryta klaidų ir teko kristi į 16–17 vietas. Pasak piloto, įtakos turėjo blogas starto laiko pasirinkimas. Vieną dieną buvo per anksti startuota, kitą dieną priešingai – per vėlai.
„Varžybose nebuvo taip, kad atidarė liniją ir visi išvažiuoja. Yra duodamas starto langas, ir tu gali visą dieną, atsižvelgdamas į oro sąlygas, kada nori pasirinkti startuoti. Deja, mes oro sąlygų ir neįvertinome, todėl nukritome į žemesnes pozicijas ir likusias dienas tik krapštėmės į viršų“, – pasakojo pašnekovas. Jo teigimu, energijos buvo atiduota labai daug, todėl galutiniame etape rezultatai džiuginantys. A. Pilvinis pateko į TOP dešimtuką, užėmė dešimtąją vietą. TOP dešimtuko pilotai gauna reitingo taškus ir taip pasigerina savo poziciją pasaulio reitinge.
„Sklandyme jau taip yra: neužtenka idealiai skraidyti, čia reikia ir sėkmės. Europos čempionate aš neturėjau didelių iliuzijų ką nors laimėti, taigi Europa yra sklandymo lopšys, skraido pagrindiniai lyderiai ir pakovoti su jais yra labai sudėtinga, bet, pasirodo, galima“, – šmaikštavo pilotas.
Skydžio laisvė
A. Pilvinis džiaugėsi, jog jį morališkai ir finansiškai palaikė klubo nariai – kolegos, kurie jį grįžtantį pasitiko su ąžuolų lapų vainiku. Daug prisidėjo ir rėmėjai: Valdas Knystautas, broliai Julius ir Giedrius Gaižauskai, UAB „Kiwa“.
Kitais metais vyks Pasaulio sklandymo varžybos. Ar ten savo jėgas išbandys A. Pilvinis, kol kas neaišku, tai spręs federacijos trenerių taryba. Šiuo metu Lietuvos sklandymo reitinguose A. Pilvinis yra labai aukštose pozicijose – ketvirtasis.
„Sklandymas – tai aviacijos poezija! Daugelis lakūnų, karo lakūnų, avialinijose skraidančiųjų – visi laisvalaikiu skraido su sklandytuvais, nes tada jie pajaučia tą tikrą skrydžio laisvę“, – įsitikinęs A. Pilvinis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt