Archeologai Kęstučio gatvėje aptiko restorano liekanas

Parašė:  2020-06-23

Prasidėjus Telšių Respublikos gatvės rekonstrukcijai, į darbą kibo ir archeologai – visą mėnesį atliko archeologinius tyrimus. Specialistai savo darbą pradėjo Respublikos gatvėje ties Savivaldybe ir tolyn judėjo link Turgaus aikštės.
Tyrimų pradžioje archeologai atidengdami sluoksnius nieko ypatingo nerado, tačiau darbams einant į pabaigą, jų džiaugsmui, prasidėjo netikėtumai – Kęstučio gatvės pradžioje atidengtas senas pusrūsis. Kalbama, kad šioje vietoje tarpukariu buvo lietuviškų patiekalų restoranas.
Aurelija SERVIENĖ
Respublikos gatvėje dirbantis archeologas Simonas Sprindys „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo, jog buvo atkasti pastato pamatai, puikiai pasimatė jų išorė ir vidus, išlikusios medinės grindys.
Archeologas, prieš atvykdamas dirbti į Telšius, sakė specialiai nesidomėjęs šia teritorija, nenorėjęs susidaryti išankstinių nuostatų. O dabar, kai jau aptikti tokie džiuginantys radiniai, ketina dirbti archyvuose ir ieškoti daugiau informacijos.
Tiksliai įvardyti, kokio tai laikotarpio statinys, Simonas teigė negalintis. Spėja, jog jis galėtų būti statytas tarp 1880-ųjų ir 1920-ųjų. Panašių metų kaip ir kiti šalia esantys raudonų plytų pastatai.
Atkastas pastatas kažkada buvo nukentėjęs nuo gaisro. Matosi daug anglių sluoksnių, yra sukritusios visos lubos. Archeologas daro prielaidą, jog gaisras greičiausiai įvyko per karą. Po jo visi griuvėsiai, akmenys ir plytos buvo sustumti į tą pusrūsį.
Archeologinių tyrimų metu pusrūsyje buvo atrastas lubų fragmentas – papuošimas, iš vienos pusės sudegęs, iš kitos – sveikas. Čia pat rasta medinė statinaitė. Jos viršus sudegęs, liko šonas ir dangtis. Radiniai perduoti Žemaičių muziejui „Alka“.
Itin gerai po žeme išsilaikė ir medinės grindys, mat jos buvo po vandeniu ir užsikonservavo. „Jei norėtume, kad jos išliktų ir toliau, mes turėtume jas ir vėl kišti po vandeniu, bet grindų mes neardysime“, – pasakojo specialistas. Jo teigimu, plačiau ši teritorija nebus tyrinėjama. Nes šįkart archeologų darbo tikslas yra kitoks – ištirti būsimų inžinerinių tinklų vietas.
„Aš asmeniškai tikrai labai norėčiau ištirti visą tą rūsį, nes ganėtinai įdomių radinių mes čia turėtume aptikti. Juk gaisras įvyksta neplanuotai ir daugumą daiktų žmonės nespėja išnešti, jie taip ir lieka pastate. Man tokie atradimai labai smagūs, nes dažniausiai miestuose panašūs dalykai ir sluoksniai jau yra išardyti sovietmečiu. Tokį užkonservuotą rūsį rasti Vilniuje gana dažnai pasitaiko, o štai mūsų krašte – Žemaitijoje – ne itin“, – kalbėjo tyrinėtojas.
S. Sprindys netoliese rodė dar vieną kasinėjimo vietą, kurioje buvo atidengtas XVII–XVIII amžiaus kultūrinis sluoksnis su to laikotarpio keramika ir panašiais radiniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt