Apskrities pareigūnai treniruojasi naujai įrengtame sporto komplekse

Parašė:  2019-06-25

Birželio pradžioje šalia Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atidarytas naujai įrengtas sporto kompleksas-šaudykla. Apleistas pastatas atnaujintas iš valstybės biudžeto lėšų.
Buvęs Telšių karinis miestelis, kuriame XIX–XX a. dislokavosi 6-asis pėstininkų Lietuvos kunigaikščio Margio pulkas, apėmė teritoriją tarp geležinkelio bėgių ir Karaliaus Mindaugo gatvės. Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės naudoti pastatai okupacijos laikotarpiu buvo netvarkomi, todėl pamažu pradėjo nykti. Buvęs kareivinių pastatas gyvastį atgavo prieš dešimtmetį čia įsikūrus Telšių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui (VPK). Tačiau šalia stūksantis buvęs karininkų klubo-valgyklos su virtuve pastatas buvo niekam nereikalingas, tad metams bėgant vis labiau griuvo.
Buvo planų nenaudojamą statinį nugriauti, tačiau prieš keletą metų Lietuvos policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos pritarus idėjai šalia policijos pastato įrengti pareigūnų fiziniam pasirengimui ir šaudybai skirtą sporto kompleksą pastatas atgijo naujam gyvenimui.
2017-ųjų rugsėjį pasirašius statybos rangos sutartį, rekonstrukcijos darbai užsitęsė kone dvejus metus. Statybos darbų projektui įgyvendinti išleista 1 659 297 eurai iš valstybės biudžeto.
1476 kv. m ploto pastato atidarymo juosta perkirpta šių metų birželio 5-ąją.
„Džiaugiuosi, kad ne tik modernėja policijos komisariatų pastatai, bet ir didelis dėmesys skiriamas fiziniam policijos pareigūnų pasirengimui. Tai – vienas pirmųjų tokio dydžio policijos sporto kompleksų Lietuvoje, tad kiekvieną Telšių apskrities policijos bendruomenės narį kviečiu naudotis suteikta galimybe ir aktyviai gerinti tiek šaudybos įgūdžius, tiek fizinį pasirengimą“, – kalbėjo atidarymo šventėje dalyvavęs generalinis komisaras Linas Pernavas.
Telšių apskrities VPK vadovas Remigijus Rudminas dėkojo L. Pernavui ir LR Seimo nariui Valentinui Bukauskui už iniciatyvą ir pagalbą įgyvendinant šią idėją.
Ką tik duris atvėrusio komplekso paskirtis – pareigūnų fizinės formos, taktikos, šaudybos įgūdžių tobulinimas, padedant dviem Telšių apskrities policijos bendruomenę kuruojantiems Lietuvos policijos mokyklos sporto instruktoriams.
Pastato pirmajame aukšte įrengta 400 kv. m šaudykla, pritaikyta policijos pareigūnų poreikiams – šaudyti iš tarnybinių pistoletų, naudojant įvairias priedangas, specialius pratimus ir maksimalų 20 metrų atstumą. Funkcionaliai pritaikyta ir antrajame pastato aukšte esanti 375 kv. m sporto salė, skirta krepšiniui, tinkliniui, tenisui ir rankiniui žaisti. Ta pati erdvė, pagal poreikį ją transformuojant, tampa ir pareigūnų taktikos užsiėmimų vieta.
Pastate taip pat įrengta treniruoklių salė, kuria bus galima naudotis tiek fizinių užsiėmimų, tiek laisvu nuo tarnybos metu. Sporto ir treniruoklių salėse laukiama ne tik šiuo metu dirbanti policijos bendruomenė, bet ir Telšių apskrities policijos veteranai.
Kadangi sporto komplekso ir šaudybos erdvės skirtos visos Telšių apskrities VPK prižiūrimos teritorijos (Telšių, Mažeikių, Kelmės ir Akmenės r.) pareigūnų treniruotėms, planuojama, kad jos bus užimtos nuolat, sporto, taktikos ir šaudybos pratyboms vykstant sudarytu grafiku.
Siekiant, kad vyktų nenutrūkstamas prevencinis darbas su Telšių rajono bendruomene, pastate įrengta saugaus eismo klasė, kur kviečiami apsilankyti tiek vaikai, tiek ir suaugusieji. Čia vyks saugaus eismo pamokos mažiesiems, paskaitos moksleiviams, prevencinis darbas su policijos rėmėjais ir bendruomenėmis.
Ką tik duris atvėrusiame pastate taip pat įrengta keletas kabinetų ir poilsio kambarys darbuotojams, dušai, persirengimo ir techninės patalpos čia sportuosiantiesiems.
Sporto komplekse-šaudykloje apsilankęs LR Seimo narys V. Bukauskas pasidžiaugė duris atvėrusiu funkcionaliu ir policijos pareigūnų poreikius atitinkančiu pastatu.
„Šis modernus ir funkcionalus pastatas iškilo skyrus finansavimą iš valstybės biudžeto. Tai yra neįkainojama investicija, leisianti policijos pareigūnams siekti maksimalių tarnybos rezultatų, o saugaus eismo klasėje besilankysiančiai visuomenei įtvirtinti žinias, padėsiančias mažinti nusikalstamumą ir diegiamomis vertybėmis ugdyti atsakingą ir saugią jaunąją kartą“, – pastato nauda neabejojo V. Bukauskas.
Parengta pagal Telšių aps. VPK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt