Apetitas atsiranda bevalgant: Seimo nariai užsigeidė rentų iki gyvos galvos

Parašė:  2020-11-10

Vėlinių išvakarėse Seimo kanceliarijoje įregistruoti du papildymai įstatymo projektui, kuriuo siekiama įteisinti buvusių Seimo narių valstybines rentas, rašo portalas delfi.lt. Portalo teigimu, dar 2007 metais dvi procedūrines stadijas – pateikimo ir svarstymo – perėjusiam įstatymo projektui teikiamais papildymais siekiama prilyginti buvusius ir naujai į Seimą neišrinktus parlamentarus Nepriklausomybės Akto signatarams, nustatant jiems tokias pačias privilegijas. Valstybinė renta būtų mokama ir visiems buvusiems premjerams.
Priėmus siūlomas pataisas, 75 proc. Seimo nario atlyginimo dydžio renta siektų 2 196 Eur per mėnesį. Ją pagal parlamentarų pateiktus pasiūlymus siūloma mokėti visiems be išimties buvusiems ir vėliau neišrinktiems Seimo nariams bei ministrams pirmininkams. Renta būtų mokama atgaline data už visą laikotarpį nuo Nepriklausomybės atkūrimo pradžios už laikotarpį, nuo kada tokia teisė į rentą buvo įgyta, ir mokama iki gyvos galvos, kaip dabar nustatyta signatarams.
Toks parlamentarų žingsnis akimirksniu sukėlė didžiulį ažiotažą viešojoje erdvėje. Žmonės piktinosi Seimo narių godumu ir įžūlumu. Štai Jurga savo socialinėje paskyroje rašo: „Balandžio pirmoji atėjo per anksti. Pasakykit man, kad aš nesapnuoju. <…> Renta iki gyvos galvos. Užjauskim, susimeskim, apmokėkim tą jų skriaudą.
Čia tik savo vaikui galime pasakyti: „Nepasisekė viename darbe, ieškokis kito. Susiimk, rask savo sritį, dirbk paprastus darbus, kol rasi kitą veiklą. Juk reikia pinigų, negyvensi iš mano kišenės.“ Bet su neperrinktais Seimo nariais reikia elgtis kur kas švelniau ir dosniau.“
Kitas pilietis – Vygandas – rašo: „Iš ekranų su paskutinėmis naujienomis šįryt pasklido nomenklatūriniai puvėsiai. Siaučiant koronavirusui, pučiantis valstybės skolai, tvyrant nežinomybei dėl ekonominės padėties, medikams perspėjant apie skęstantį sveikatos sistemos laivą, kadenciją baigiantys seimūnai bando prastumti valstybines rentas neperrinktiems parlamentarams.“
Paskleista žinia sukėlė tūkstančių lietuvaičių pasipiktinimo bangą.
Pagrindiniai Seime įregistruotų pasiūlymų iniciatoriai – Seimo vicepirmininkas, Liberalų sąjūdžio atstovas Jonas Liesys, Darbo partijai Seime atstovaujantys Artūras Skardžius ir Andrius Mazuronis. Būtent šie trys parlamentarai pasirašė pasiūlymų originalus.
Tačiau internete, Seimo svetainėje, publikuojamoje informacijoje prie minėtų pasiūlymų įrašyta ir daugiau Seimo narių, teikiančių šiuos pasiūlymus, pavardžių. Tarp jų – ir neseniai dar vienai kadencijai į Seimą telšiškių išsiųstas Valentinas Bukauskas.
Parlamentaro klausėme, ar ne per didelė našta Lietuvos gyventojams išlaikyti vilčių nepateisinusius ir kitai kadencijai į Seimą neišrinktus Seimo narius?
Pasak V. Bukausko, žiniasklaida kaip visada sukėlė ažiotažą. Esą jis pasirašė po siūlymu dėl rentos skyrimo ministrams pirmininkams, kurį buvo įmanoma teikti tik prie 2007 metų įstatymo projekto: „Renta skiriama šalies vadovams. Manau, kad jos verti yra ir Ministro Pirmininko pareigas ėję asmenys.“
Į klausimą, kodėl pasiūlyme nebuvo siūlymo išbraukti iš įstatymo projekto numatytas rentas Seimo nariams, V. Bukauskas atsakė: „Čia jau Seimas turėtų diskutuoti. Tai labai plati tema. Galbūt įvesti atitinkamą metų cenzą, kaip, pavyzdžiui, Skandinavijoje politikams mokama renta iki 65 metų. Galiu pasakyti: jei teks balsuoti – aš balsuosiu tik už rentos skyrimą buvusiems ministrams pirmininkams.“
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Nu parašė:

  Gėda. Tiems, kurie jį rinko.

 2. Telsiai verslas parašė:

  dar per mazai jiems gal jau badu miršta

 3. Bebras parašė:

  Na ką, patenkinti bukausko pasakymu, kad jis balsuos už gaujos narį, kad tas gyventų kaip parazitas mūsų visų sąskaita? O kodėl seime pasėdėjus, nepradėjus dirbti? O kodėl jo neišrinko į seimą? Ar kas nors pagalvojo, kad žmogus nepatekęs į seimą todėl, kad jis blogai dirbo, turi už blogą darbą gauti rentą? Kažkas nelabai tvarkoj bukauskui su galvele?

 4. Zenis parašė:

  Bukauskas eilinį kartą apsipazorino, bet rinkimus laimėjo

 5. tryske parašė:

  seimo narys patinka moterims – aukstas, grazus. panasiai kaip, brazauskas, patikdavo, visi ji is arti pamate istirpdavo ir apsiseiledavo. taip ir tas. patinka ir vyrams: savs bachurelis, is to pati kaima, kartu kiaules ganem, uobolius per tvora pi**idavom, etc. bet kai ka nors pasaka ar padara, tai pulk i siena. bet sava kaime jis dar labiau pakyla akyse: vuo, mata, sakem, ka nežioplas, par kitus rinkimus vėlek prabalsusma

 6. tamsumas parašė:

  visai mažas skaičius žmonių tą Bukauską išrinko. Labiausiai jį myli Tryškiškiai.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt