Antikorupcijos komisijos posėdžių vengiančius rajono vadovus pasiūlyta atvesdinti su policijos pagalba

Parašė:  2019-09-27

Šią savaitę posėdžiavusius Telšių rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos narius rajono vadovai vėl paliko „ant ledo“. Ne kartą į posėdžius kviestas Savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas, kurio komisija prašo pateikti informaciją, kokių veiksmų buvo imtasi istorijoje dėl Žemaitės gimnazijos stadiono tvoros stulpų pakeitimo, antradienį surengtame posėdyje nepasirodė. Jo pavyzdžiu seka ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas bei atsakingi Statybos ir urbanistikos skyriaus specialistai. Kviestiniai asmenys neturėjo laiko, o galbūt noro, prisidėti prie kovos su galimos korupcijos apraiškomis rajone.
Antanas NEKRAŠIUS
Skaitytojams primename, kad Žemaitės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai vyko 2015-aisiais. Pirmieji nesutarimai tarp Savivaldybės ir rangovo – UAB „Techsis“ – dėl gimnazijos stadione atliktų darbų kokybės kilo 2016 ir 2017 metų sandūroje. Galiausiai, pasitelkusi ekspertus, Savivaldybės administracija nustatė, esą UAB „Techsis“ įrengė techninio darbo projekto neatitinkančius stadiono tvoros stulpus.
Klausimą dėl atliktų darbų kokybės Žemaitės gimnazijos stadione beveik prieš trejus metus viešai ėmė kelti Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius. Netrukus minėtas politikas, parašęs skundą, kreipėsi į Telšių rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisiją. Dėl šio klausimo nuo korupcijos saugantys komisijos nariai rinkosi ne vieną kartą: apklausti Savivaldybės skyrių vadovai, darbuotojai ir pan. Tačiau sprendimo taip ir nepavyko priimti.
Iš mirties taško klausimas lyg ir buvo pajudėjęs šių metų sausio mėnesį. Bendru sutarimu komisijos nariai spręsti šią situaciją pavedė Telšių rajono savivaldybės administracijai: rasti geriausią ekonominį sprendimą. Tai yra, jeigu užteks Savivaldybei argumentų laimėti teismą – keisti stadione tvoros stulpus ir bylinėtis su rangovu, jeigu ne – bandyti šią situaciją išspręsti taikiai. Apie visus procesus Savivaldybės administracija įpareigota informuoti Antikorupcijos komisijos narius.
Keitėsi rajono valdžia, Antikorupcijos komisijos sudėtis, tačiau ne Žemaitės gimnazijos stadione atliktų rekonstrukcijos darbų aktualumas. Trejų metų senumo jau pradėjusią rūdyti, kaip ta necinkuota tvora, istoriją naujai suformuotai Antikorupcijos komisijai priminė jos pirmininku tapęs A. Bacevičius. Tarybos narys ėmė kelti klausimus, ar Savivaldybės administracija ėmėsi kokių nors veiksmų? Esą kodėl stadiono tvoros stulpai iki šiol nepakeisti ir kodėl apie vykstančius procesus komisijos nariai nėra informuojami?
Paskutinį kartą klausimas dėl Žemaitės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbų Antikorupcijos komisijoje svarstytas šių metų rugpjūčio mėnesį. Tačiau posėdyje nepasirodė I. Motiejūnas, turėjęs pristatyti Savivaldybės administracijos poziciją. Nesulaukę Administracijos vadovo, tąsyk Antikorupcijos komisijos nariai reziumavo, jog Savivaldybės administracija nebendradarbiauja su komisija. Todėl nuspręsta kreiptis į merą, kad šis imtųsi kontroliuoti procesą svarstomu objektu ir rugsėjo mėnesio Tarybos posėdžio metu pateiktų informaciją dėl Žemaitės stadione atliktų nekokybiškų darbų ištaisymo.
Negana to, Antikorupcijos komisijos nariai tiek merą, tiek Administracijos direktorių kartu su Statybos ir urbanistikos skyriaus atsakingais specialistais pakvietė atvykti į kitą komisijos posėdį, kuriame, be informacijos apie stadiono tvoros stulpus, paprašyta pateikti ir informaciją apie Telšių kultūros centro objekto statybos eigą.
Tačiau šį antradienį sušauktame Antikorupcijos komisijos posėdyje kviestiniai asmenys nepasirodė. „Mes negalime palikti šio klausimo neišsprendę, kitaip Savivaldybė iš savo lėšų kasmet turės dažyti stadiono stulpus, – apie nekokybiškai atliktus darbus rekonstruojant Žemaitės gimnazijos stadioną kalbėjo komisijos pirmininkas A. Bacevičius. – Rangovas privalo pakeisti stulpus, ir istorija bus baigta. Tačiau jis atsisako tai daryti. Lieka vienas kelias – bylinėtis teisme. Komisija buvo įpareigojusi Savivaldybės administraciją rasti geriausią sprendimą. Ir jie rado – nieko nedaryti. <…> Šiandienos posėdyje Administracijos direktorius nepasirodė. Atsiuntė paaiškinimą raštu. Prirašė kažkokių neaiškių dalykų, esą su rangovu buvo bylinėjamasi. Mano žiniomis, bylinėjamasi nebuvo. Mano manymu, taip norima suklaidinti komisiją.“
Anot A. Bacevičiaus, dėl Žemaitės gimnazijos stadiono tvoros į komisiją buvo kviečiamas pasisakyti ir meras K. Gusarovas bei Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas. „Neatėjo nei direktorius, nei meras, nei vedėjas. Gavome atsakymą, kad K. Gusarovas ir I. Motiejūnas kažkur išvažiavo tra lia lia… Kaip eilinį kartą, – piktinosi Antikorupcijos komisijos pirmininkas. – Žemaitės gimnazijos stadione darbų rangovas – UAB „Techsis“. Ar tik ne dukterinėje minėtos įmonės savininko įmonėje dirbo mūsų meras K. Gusarovas? Aišku, kad jis nepjaus šakos… Mes, komisijos nariai, atsidūrėme aklavietėje. Administracija su mumis nebendradarbiauja ir netgi piktybiškai nesikreipia į teismą. <…> I. Motiejūną kvietėme į posėdį pateikti informacijos apie Telšių kultūros centro objekto statybos eigą: mums kilo abejonių, kodėl kultūros centras statomas daugiau kaip dešimt metų ir nėra galo. Vėl – Administracijos direktoriaus nėra, Statybos ir urbanistikos skyriaus specialistų – nėra. Sabotažas!“
Čia neištvėrė Antikorupcijos komisijos narys, Ryškėnų seniūnijos Ryškėnų seniūnaitis Virginijus Plienas, tarsi juokais pasiūlydamas posėdžius ignoruojančius vadovus atvesdinti su policijos pagalba.
Komisijos narė Jolanta Rupeikienė pasiūlė šiek tiek švelnesnį variantą: artimiausiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje Antikorupcijos komisijos vardu kreiptis į Administracijos vadovą, kad šis posėdyje atsakytų į visus komisijos nariams kilusius klausimus dėl Žemaitės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos.
To paties Tarybos posėdžio metu Antikorupcijos komisijos nariai buvo pasiruošę kamantinėti I. Motiejūną ir dėl Telšių kultūros centro objekto statybos eigos. Tačiau viena iš komisijos narių – Evelina Zelbaitė – suabejojo, ar visiems šiems klausimams bus galima skirti tiek daug laiko. Esą klausimus Administracijos direktoriui būtų galima užduoti ir kitame Antikorupcijos komisijos posėdyje. „Gerai, dėl Žemaitės gimnazijos stadiono tvoros stulpų atsakymų prašysime Tarybos posėdžio metu, o dėl kultūros centro organizuosime atskirą Antikorupcijos komisijos posėdį, – teigė A. Bacevičius. – Kviesime Administracijos direktorių, merą, bet, manau, jiems vėl bus kokios vestuvės, laidotuvės arba gegužinė, kitaip tariant, 100 priežasčių neateiti. Labai jau užsiėmę darbo metu, tik mes čia – privatininkai komisijos nariai – turime marias laiko tuščiai rinktis…“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Bebras parašė:

    Duok man valdžia, o svoločiu aš tapsiu pats – pagrindinis buvusio mento motiejunio principas.

  2. Sandra L. parašė:

    Ka ce vel stumat and gerbemo mero patis blogai derbat ir jums vesur gerbemas meras kalts tik gerbemas meras sukurs dauk darpo vetu tik ans telsus pavers letuvos sostine nes as ana zinau mana klasoks ans ira mes vens no kita nusirasinejom kartu iz pamoku bekom bet ans vistek genijus ira nes visi anam sake kat tu neka nepaseksi o ans telsu meru tapa ir ans letuvos prezidentu bus ir tada mes vel susidraugausem su didzeje rusije ir visi vel darpus tures

  3. Sandrai parašė:

    Kur panelė buvai išvykus, pasigedom tavo šauniųju pasisakymu? Be tavęs vėl betvarkė rajone: tavo mylimąjį ir isgarbintaji vos pareigūnai su antrankiais nesurakino ir būtų vede per miestą pas antikorupciju.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt