
Balandžio 22 dieną šauni žygeivių kompanija leidosi į neeilinį žygį pėsčiomis – 25 km trasa Žemaitijos „razbaininko“ Tado Blindos keliais.
Žygis buvo skirtas T. Blindos žūties 140-osioms metinėms paminėti. Idėjos sumanytojas ir žygio organizatorius – šiauliškis Mindaugas Stakutis.
Aurelija SERVIENĖ
25 kilometrai T. Blindos keliais
Žygiuoti T. Blindos gimtosiomis vietovėmis – žvyruotais keliukais per miškus ir kaimelius – iš anksto panoro ir užsiregistravo per 30 dalyvių. Tačiau pabūgę blogo oro ar dėl kitų priežasčių žvarbų šeštadienį susirinko perpus mažiau – 17 žygeivių iš įvairių Lietuvos miestų. Sulaukta svečių iš Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Kauno bei vietinių gyventojų iš Ubiškės.
Pasak organizatoriaus M. Stakučio, žygis buvo skirtas 140-osioms T. Blindos žūties metinėms paminėti. Istoriniai šaltiniai byloja, jog Žemaitijos „razbaininkas“ 1877 m. balandžio 22 d. užmuštas Luokėje per jomarką.
„Nors užsiregistravusiųjų į žygį pradžioje buvo ir daugiau, tačiau visą naktį iki pat ryto pliaupė lietus, tikriausiai dėl šios priežasties daugelis ir persigalvojo. Dieną oras pasitaisė. Įveikėme visą suplanuotą atstumą“, – pasakojo šiauliškis.
Žygio maršrutas prasidėjo nuo Ubiškės ir tęsėsi per Bivainės girią iki Blindos pušies. Kinčiulių kaime žygeiviai rado T. Blindos proanūkės namelį, Luokėje užsuko į bažnyčią, lankė kapines, neliko užmirštas Šatrijos kalnas ir Gaulėnų muziejus. Iš viso tądien žygeiviai įveikė 25 km. Viskas sekėsi gana sklandžiai – netikėtumų nebuvo.
„Žygio metu bandėme Ubiškės kapinėse bei kapavietėse prie bažnyčios ieškoti T. Blindos dukterų kapų, bet rasti taip ir nepavyko. Džiugu, jog tądien mums pasisekė, iš anksto susitarus, susitikti su T. Blindos proanūke Danute Dauginyte. Aplankėme ją Kinčiulių kaime. Jos namelis visai netoliese, kur kadaise gyveno Tado Blindos tėvai ir pats Tadas. Nors to namo jau ir nebėra, bet istoriją mena ten augantys medžiai. Išlikęs yra tik T. Blindos dukters Onos Blindaitės namas, nors jame niekas jau nebegyvena. Danutė mums daug papasakojo apie savo protėvį, parodė giminės nuotraukų, susipažinome su įvairiais dokumentais. Įdomus faktas, jog pas ją yra Tado Blindos „pasogos“ dokumentas (1867 m.), mat Danutės tėvas Dauginis daug domėjosi ir tyrinėjo apie savo senelį Tadą Blindą, buvo net parašęs knygą“, – žygio metu patirtais įspūdžiais dalijosi M. Stakutis.
Įveikę 25 kilometrus, žygeiviai buvo apdovanoti atminimo diplomais, o daugiausiai žinojusiam apie Žemaitijos „razbaininką“ atiteko knyga apie T. Blindą.
Žygyje – raiteliai
Žygiuojančių žmonių būrį gražiai papildė ir šalia žirgais jojantys raiteliai.
Žirgai buvo iš Užgirių kaime naujai įkurto Romo Ubarto žirgyno. Jo šeimininkas kviečia didelius ir mažus aplankyti žirgus bei iš arčiau susipažinti su šiais nuostabiais gyvūnais, siūlo galimybę pasimėgauti Germanto ir Ilgio ežerų kraštovaizdžiu iš kitos perspektyvos.