Telšiuose, Lakštingalų g. 8, buvusi Jaunimo mokykla tapo vaiduokliu. Net dvejus metus nepjautose pievose knibžda ne tik erkės, bet, kaip skundžiasi gyventojai, tyko nusikaltėliai. Tačiau, kaip sutartinai teigė Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas, seniūnijos vyriausiasis specialistas Henrikas Adomaitis ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus vedėjas Artūras Stirbys, tai, pasirodo, nėra jokia blogybė.
Giedra AKAVICKIENĖ
Užpuldinėjami žmonės
Į Redakciją kreipėsi moteris, kuri papasakojo šiurpią istoriją. Sutemus, apie 21 val., einant pro buvusios Jaunimo mokyklos teritoriją, užpultas 45 metų vyriškis.
Pasak moters, užpuolikai trenkė vyrui į galvą, nuo smūgio jis parkrito ant žemės. Išgirdęs, kaip nusikaltėliai tariasi iškraustyti kišenes, užpultasis tarsi prabudo iš sapno ir staiga pašokęs pabėgo nuo užpuolikų.
Telšiškė piktinosi, kad Telšių rajono savivaldybė nepakankamai rūpinasi savo turtu.
„Baisu praeiti pro apleistus ardomus pastatus, teritorija apaugusi žolėmis – akivaizdu, kad atsakingiems Savivaldybės darbuotojams nė motais šio objekto priežiūra“, – aiškino moteris.
Anot pašnekovės, pastato vaiduoklio teritorijoje renkasi nusikaltėliai, šį kartą užpultas suaugęs žmogus, kitąkart jie gali patykoti negalėsiančio apsiginti vaiko.
Nuvykę į vietą, iš tikrųjų aptikome baisų vaizdą: žolynai seniai nematę dalgio; nors užkalti pastato langai ir durys, tačiau išardyta siena, pro kurią be vargo patenka tie, kam įdomiau trainiotis po apleistus pastatus, nei sėdėti šiltuose savo namuose; aprašinėtos sienos; antrajame aukšte iškultas langas…
Priešais Savivaldybės valdomą pastatą vaiduoklį, antroje gatvės pusėje, veikia Telšių „Saulėtekio“ pradinė mokykla. Tokia kaimynystė vargu ar į naudą augančiai jaunajai kartai.
Savivaldybė atsitvėrė tylos siena
Apie pasibaisėtiną buvusios Jaunimo mokyklos padėtį pranešėme Telšių rajono savivaldybei, prašydami pakomentuoti, kodėl nesirūpina savo nekilnojamuoju turtu. Tačiau, matyt, tomis dienomis Savivaldybė gyveno STT karštinės nuotaikomis, ir klausimai kažkur pasimetė.
Elektroninis laiškas su klausimais buvo išsiųstas Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vyriausiajai specialistei (viešųjų ryšių) Skaistei Sadonytei, tad nesulaukiant atsakymų teko priminti apie pareigą. Vargais negalais atsakymas gautas, deja, toli gražu ne į visus klausimus.
„Minimas pastatas statytas 1983 metais. Žemės sklypas – 0,8196 ha.
Šiam pastatui parduoti buvo skelbti 6 aukcionai, norinčiųjų pirkti neatsirado.
Pastato korpuse planuojama įsteigti savarankiško gyvenimo namus, kitais metais planuojama pradėti darbus“, – informavo Savivaldybėje už viešuosius ryšius atsakinga S. Sadonytė.
Apie Savivaldybės nevykdomą pareigą – užtikrinti teritorijoje tvarką ir švarą – atsakyme nėra jokios užuominos.
Paslaptis, kas liepė nepjauti žolės
Kadangi Telšių seniūnas K. Lečkauskas atostogauja, dedame visas viltis į Seniūnijos administracijos vyriausiąjį specialistą Henriką Adomaitį.
Jis pripažino žinantis apie vešančias džiungles buvusios Jaunimo mokyklos teritorijoje. Jo teigimu, žolė nepjaunama… dvejus metus!
Įdomu, kodėl vietinė valdžia nesirūpina savo turtu? „Gavau įsakymą nepjauti, turime svarbesnių dalykų – aikštės, skverai…“ – paaiškino seniūnijos darbuotojas.
Bandymas sužinoti, kas davė nurodymą netvarkyti apleistos teritorijos, kuri kiekvieną dieną bado akis priešais veikiančios pradinės mokyklos bendruomenei, nedavė vaisių. H. Adomaitis staiga prarado atmintį: „Nežinau, kažkas liepė, buvo kažkoks pasitarimas.“
Pasiteiravus, ar nesusimąsto, kad Telšių rajono savivaldybėje yra įsteigtas Viešosios tvarkos užtikrinimo skyrius, kuris gali už nepjautą žolę surašyti protokolą ir skirti nuobaudą, valdininkas atrėžė, jog tegul baudžia. „Esu kaltas, labai kaltas“, – kaip bažnyčioje per šv. Mišias kalbėjo H. Adomaitis.
Pagaliau susisiekus su atostogaujančiu Telšių seniūnu K. Lečkausku, šis aiškino, jog seniūnijos pajėgos ir tam skirtos lėšos nepakankamos, todėl ne visur suspėja nupjauti žolę. Tačiau pažadėjo, kad pirmadienį grįš į darbą ir pažiūrės, ką galima padaryti.
Vienokie kriterijai žmonėms, kitokie – valdininkams
Telšių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus vedėjas A. Stirbys dėl apžėlusios, šiukšlėmis aptekusios buvusios Jaunimo mokyklos teritorijos turėjo savo nuomonę. Pasak jo, tai nėra miesto centras, todėl seniūnija galinti žolės nepjauti… net ilgus metus.
Pasiteiravus, kokie reikalavimai dėl žolės pjovimo, A. Stirbys teigė, jog niekur tai nėra parašyta. Tačiau žolę reikėtų mažiausiai bent du kartus per metus nupjauti miesto erdvėse, o jos leidžiamas aukštis niekur nenurodytas. Anot A. Stirbio, reikia vadovautis protingumo kriterijais.
Peršasi išvada, kad Telšių valdininkai vienokius tvarkymosi mieste kriterijus taiko paprastiems gyventojams ir visai kitokius – valdiško turto priežiūrai, nors tai akivaizdi diskriminacija.
kaip sakoma: jei pas privatų asmenį yra tokia netvarka, neūkiškumas, jis aplinkinių kaimynų ir visų kitų vadinamas neūkiškai besitvarkančiu, gal net asocialiu… O kaip reikėtų pavadinti juridinį asmenį? Juk pastatas priklauso Savivaldybei. Ir gi klausimas-kur ūkiškumas, gebėjimas savo kieme ūkiškai tvarkyti reikalus.Iki skausmo – liūdna.
Prieš uždarant mokyklą ji buvo remontuojama, pakeisti langai ir atrodo,kad ir stogas keistas. Mokykla buvo gavusi daug naujų ir labai brangių mokymo priemonių. O kur viskas dabar ?????
Mielieji,ar ne tie patys gyventojai ”nubalsavo”,kad buvusioje jaunimo mokykloje nebūtų įsteigta mergaičių socializacijos centras?Ko norėjo to ir gavo tegu dabar džiaugiasi.O dėl pono A.Stirbio pamastymų tai jau kita kalba.Kai valdininkai nemato toliau savo kišenės,tai apie kokias specialistų kompetencijas eina kalba?Savivaldybėje kai vyksta konkursai specialistams tai galima matyti kokie priimami,kas dar neaišku?
Pritariu Telšiškei.Nereikėjo rinkti tų parašų dėl to,kad nebūtų įsteigtas mergaičių socializacijos centras.Būtų sutvarkytas pastats,aplinka ir 60 daro vietų.Patys to norėjo,tą ir gavo.Bet juk jie nekalti…Reikia vėl ieškoti kaltų.Bėda,kad telšiškiams nieko nereikia.Vos tik kokia naujovė,tuoj sukyla,renka parašus,purkštauja.Dabar,kas dėjo parašus ,tegul eina ir tvarko.
Reikia labai padėkoti tarybos narei Jolantai Virėjai, nes laaabai stengėsi surinkti tuos parašus. O ir mokyklos direktorė į tarybos posėdžio tribūną veržėsi. Tegu dabar draugiškai ir tą žolę nušienauja
Būtų vertingesnis pirkinys nei Ryškėnų Rupšio dvaras,dabar tik Jurytei privatizuoti tinkamas,žinoma savivaldybei pusę kainos nurašant nes ji neišgirdo Kajetono Šliogerio patarimo trauktis iš politikos ir toliau krečia baikas
Va taip ir jum reikia. Reket kad neatidarytu socializacijoa centro dabar verkiat del to kad uzpulinejami zmones atseit:D
Jau nuo „jaunimo mokyklos” uždarymo reikėjo palikti sargus. Mokykla ir šiandien būtų buvusi ne užkaltais langais o gyvenamosiomis patalpomis. Kažkada buvau. Ten net gi stalo teniso stalai, minkšti baldai, vamzdynai buvo prižiūrėti ar apynaujai. Dabar snargliu 10-13 metų susirinkimo vieta. Gal ten medum patepta?
Nesuprantu viena, ta darbietė moterėlė seniai rankomis šieną taryboje ravi, tai jau ir Kajetonas pamatė. Bet Seimo nariui matyt gerai, kad jį tokia grubijanka atstovauja