Pamažu ilgėjantys vakarai ir šąlantys orai norom nenorom skatina kuo daugiau laiko praleisti namie. Nekeista, kad ilgas buvimas namie lemia ir išaugusias sąskaitas už elektrą – buitis, darbas ir laisvalaikis reikalauja intensyvaus elektroninių prietaisų naudojimo. Baimė mėnesio gale išvysti didžiulę sumą, kurią turėsite sumokėti, yra nesvetima dažnam lietuviui. Vis tik jos galima išvengti ar bent stipriai sumažinti: energetinę nepriklausomybę užtikrinti gali nuosava saulės elektrinė, įrengta tiesiog jūsų kieme.
Mitai ir tikrovė: tai, ką jums reiktų žinoti apie saulės elektrines
Nenuostabu, kad saulės elektrinė ir jos rengimas daliai žmonių gali atrodyti kaip sudėtingas, sunkiai pasiekiamas ar išvis neįgyvendinamas projektas. Žinoma, tame tiesos yra – saulės baterijas ant jūsų stogo ar kieme pastatytų betoninių konstrukcijų gali sumontuoti tik patyrę ir šią sritį gerai išmanantys specialistai.
„Ekoenergas“ – viena tų įmonių, kuriai tikrai galite patikėti šį darbą: saulės elektrinių projektavimu, montavimu ir energiją gaminančios įrangos pardavimu užsiimanti bendrovė jau yra suprojektavusi daugiau nei 700 elektrinių įvairiuose Lietuvos miestuose. „Ekoenergas“ specialistai ne tik gali įrengti elektrinę, bet ir padėti paruošti reikiamus dokumentus bei reguliariai pasirūpinti jūsų moduliais.
„Ekoenergas“ Klaipėdos regiono filialo vadovas Laimonas Černiauskas pasakoja, kad saulės elektrinės įrengimas – ne toks jau sudėtingas darbas, tačiau tam, kad viskas vyktų sklandžiai, pirmiausia reikia paruošti tinkamą projektą. Projekto pobūdis daugiausiai priklauso nuo jūsų namo stogo konstrukcijos – jo formos, tipo ir
nuožulnumo. Dažniausiai visus saulės kolektorius pavyksta sutalpinti vienoje plokštumoje, tačiau kartais baterijas reikia išdėstyti skirtingose plokštumose. Vis tik,
nepriklausomai nuo stogo įmantrumo ir projekto pobūdžio, saulės elektrinė yra įrengiama vos per 1-3 dienas.
Kitas klausimas, kuris daugumai žmonių neduoda ramybės, yra saulės elektrinės veikimas ir jos prisitaikymas prie Lietuvos orų. Prasidėjus rudeniui saulėtas dienas vis dažniau pakeičia pilkas dangus ir liūtys, tad natūralu, kad kyla dvejonių dėl saulės elektrinės galimybių namus aprūpinti elektra šaltuoju metų laiku ir naktimis.
„Skirtingais metų laikais elektros energijos gaminimo efektyvumas skiriasi: daugiausiai jos pagaminama kovo – spalio mėnesiais. Vis tik tai nereiškia, kad tuos kelis mėnesius jūs liksite be elektros: pagaminta perteklinė energija „saugoma“ ESO elektros tinkluose“, – patikina L. Černiauskas.
Pamirškite dideles sąskaitas už elektrą
Nuosavos saulės elektrinės įrengimas – ilgaamžė investicija. Paprastai ji tarnauja apie 30-35 metus ir visą šį laikotarpį namų ūkį aprūpina elektra. Vis tik šias faktas kai kuriems gali atrodyti ne toks reikšmingas, jei vyrauja įsitikinimas, kad elektrinės projektas – labai brangus ir atsiperka lėtai. Tai nėra tiesa – dažniausiai ji atsiperka per penkerius metus ir likusius metus jums padeda sutaupyti didžiulius pinigus.
Žinoma, pradžioje elektrinė reikalauja didesnių investicijų, tačiau laiku pateikus paraišką, galima gauti valstybės teikiamą paramą. Suteikiama kompensacija leidžia saulės jėgainę įsirengti apie 40 procentų pigiau.
Vis tik reikia nepamiršti, kad saulės kolektoriais, kaip ir kiekvienu brangiu įrenginiu, reikia rūpintis ir prižiūrėti, kad jie tinkamai veiktų. Beveik trečdalį amžiaus trunkantis saulės elektrinės eksploatavimas – didelis išbandymas elektrinei, nuolat veikiamai saulės spinduliuotės, korozijos, temperatūros ir kitų gamtos reiškinių. Dėl aplinkos poveikio įvykęs elektrinės gedimas ir sustojimas šviesiuoju paros metu atneša finansinius nuostolius, o reguliari techninė priežiūra gali padėti to išvengti.
„Įvairios konstrukcinės elektrinės dalys – saulės modulių tvirtinimo detalės, kabeliai, jungtys – turi būti prižiūrimos specialistų. Rekomenduojama rinktis artimiausią paslaugų bei įrangos tiekėją, nes prireikus skubaus remonto ar atsarginių dalių pagalbos būtų sulaukiama labai greitai. Ekstremalios situacijos atveju pagalbą suteiktų kvalifikuota komanda, išmananti saulės elektrinės remonto darbus“, – tvirtina L.Černiauskas.
2021 m. vasarį „Ekoenergas“ užmezgė partnerystę su vokiečių saulės modulių gamintojais „Bauer Energiekonzepte GmbH“ ir įgavo teisę teikti šios įmonės gaminamų BAUER BS-6MBB5-GG modulių montavimo bei garantinio aptarnavimo paslaugas Lietuvoje. Šie saulės moduliai – itin kokybiški ir atsparūs įvairioms gamtos sąlygoms. 380 vatų dvipusiai moduliai sugeneruoja iki 30 % daugiau energijos, o jų efektyvumas metams bėgant beveik nekinta – per 30 m. jis sumažėja vos 13 procentų.
Saulės elektrines montuojančios bendrovės „Ekoenergas“ Klaipėdos regiono filialo vadovas L. Černiauskas tiki, kad atsinaujinęs Telšių miestas maloniai priims šią idėją ir suvoks, kokia tai vertinga investicija.
„Atsinaujinančios elektros energijos šaltinių panaudojimas elektros gamybai yra mūsų ateitis. Tai leidžia tausoti kitus išteklius, neteršia gamtos, o žmonėms – tapti energetiškai nepriklausomiems. Tikiuosi, kad Telšių gyventojai neliks tam abejingi – juk daugiausiai naudos bus jiems patiems“, – viltingai sako L. Černiauskas.
Daugiau informacijos apie saulės elektrinių įrengimą ir valstybės teikiamą paramą, kompensaciją joms įsirengti sužinosite:
Telefonu: +370 602 02770
+37066422466
El. paštu: info@ekoenergas.lt
klaipeda@ekoenergas.lt
Dujinis šildymas savo periodą jau atgyveno ir laikas rinktis saulės energiją.
bus pigiau