Išėjęs į pensiją žmogus pagaliau gauna laisvo laiko, kurio visada norėjo, ir gali mėgautis auksiniais savo gyvenimo metais. Tačiau senjoro gyvenimas susijęs su tam tikrais sunkumais, iš kurių didžiausias yra pakankamų pajamų trūkumas. Daugelis žmonių senatvėje gauna pensiją, tačiau dažnai jos nepakanka norint oriai gyventi, todėl norint išgyventi reikia įdėti nemažai pastangų.
Kalbant apie geriausius finansinius patarimus, reikia atminti, kad nėra vienos universalios visiems puikiai tinkančios taisyklės, nes kiekvieno žmogaus poreikiai ir sukauptas kapitalas skiriasi. Kreiptis į profesionalus patarimo, kai kalbama apie pinigų valdymo patarimus, visada yra geresnė idėja, pataria Kreditai INFO. Tačiau norėdami jums padėti, pateikiame keletą pagrindinių pinigų valdymo patarimų, kurie gali padėti vyresnio amžiaus žmonėms susitvarkyti savo finansus.
Finansinis atsparumas išėjus į pensiją
Žinome, kad kalbant apie finansus, senjorai daugiausia dėmesio skiria turimų išteklių valdymui, o ne jų kaupimui. Jie tai daro vis sudėtingesniame finansų pasaulyje, kartu dažniau susiduria su pokyčiais, susijusiais su sveikata, gebėjimu sumažėjimu ir netektimi. Yra atliktas ne vienas tyrimas, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, kas lemia, kad kai kurie žmonės būna „gerai pasirengę“ įveikti iššūkius ir priimti sprendimus, su kuriais jie susiduria išėję į pensiją, ir kodėl žmonėms gali trūkti patirties ir išteklių, siekiant veiksmingai valdyti savo finansus pensiniame amžiuje. Deja, bet rezultatai rodo, kad didesnei daliai senjorų yra sudėtinga valdyti savo pinigus ir jie nėra patenkinti savo asmenine finansine padėtimi. Tai neabejotinai prisideda prie prastės senjorų gyvenimo kokybės.
Taigi, žmonės, kurie nori užsitikrinti stabilią senatvę, pirmiausia turėtų sau užduoti tokius klausimus kaip:
- Kokie rezultatai rodo finansiškai atsparią pensiją?
- Kokios asmeninės savybės lemia, kad vyresnio amžiaus žmogus gerai jaučiasi išėjęs į pensiją?
- Kokios yra kliūtys, trukdančios užtikrinti finansiškai atsparią pensiją?
- Su kokiais sunkumais susiduriama vertinant finansinį atsparumą?
Jei žmonės žinos atsakymus į šiuos klausimus, jiems turėtų būti kur kas lengviau pasiruošti ir jų laukiančiai pensijai. Kaip bebūtų, svarbu kalbėti ir apie tai, kad reikia iš esmės permąstyti finansinėse paslaugose vartojamą kalbą, kad ji būtų suprantama senjorams. Taip pat nereikėtų manyti, kad visuomet yra svarbu tik pinigai – vyresnio amžiaus žmonės apie savo finansus galvoja viso savo gyvenimo kontekste. Be to, senjorams dažnai dėl ateities netikrumo sunku planuoti ateitį. Svarstant apie būsimus sveikatos ir priežiūros poreikius, žmonėms reikia vizijos, kuri būtų finansiškai įmanoma ir teigiama. Norint įveikti informuotumo stoką, nesusipratimus ir prieinamumo kliūtis, reikia aukštos kokybės produktų ir informacijos teikimo. Tuo tarpu vyresnio amžiaus žmonėms įveikti emocines kliūtis, trukdančias susitvarkyti savo finansus, gali padėti tarpusavio pagalba.
Kaip vyresnio amžiaus žmonėms tvarkyti savo finansus?
Taigi, labai svarbu, kad pensinio amžiaus sulaukę žmonės žinotų, kaip jie turėtų tvarkyti savo asmeninius finansus. Nors akivaizdu, kad kiekvienas žmogus, kuris sulaukia pensinio amžiaus, apie pinigus galvoti nenorėtų ir kur kas mieliau gyventų pasiturintį bei ramų gyvenimą, kuriame nesijaustų pinigų stygius, vis dėlto galime matyti visiškai kitokią realybę, todėl turime su tuo susitaikyti ir imtis priemonių, kurių pagalba galėtume lengviau pasiekti teigiamus rezultatus. Laimei, yra ne vienas naudingas patarimas, kurį galima pasitelkti bandant užsitikrinti stabilesnį finansinį pagrindą vyresniame amžiuje.
Stebėkite savo išlaidas ir planuokite biudžetą
Svarbiausias pinigų valdymo patarimas – sudaryti pensijos biudžetą ir išlaidų planą, atsižvelgiant į visas nenumatytas aplinkybes. Labai svarbu tikėtis netikėtumų ir planuoti viską, kas įmanoma. Trumpiau tariant, reikėtų ruoštis blogiausiam, o tikėtis geriausio.
Vienas iš geriausių patarimų, kaip sudaryti biudžetą, yra būti realistiškiems. Jei pirmaisiais metais labai kruopščiai neplanuosite, jūsų pensijos pajamos greičiausiai nebus lygios pajamoms, gautoms didžiausio uždarbio metais. Todėl dabartinių išlaidų ribojimas yra geriausias finansinis patarimas vyresnio amžiaus žmonėms, nes griežtas išsamus biudžetas leis jums maksimaliai padidinti savo pensiją.
Tuo tarpu kitas svarbus pinigų valdymo patarimas – stebėti savo biudžetą ir nesustoti vietoje. Trumpiau tariant, bėgant laikui gali kisti ir aplinkybės bei gyvenimo sąlygos. Niekuomet nežinome, kas bus rytoj, todėl visiškai suprantama, kad laikas nuo laiko reikėtų peržiūrėti savo anksčiau suformuotą biudžetą ir įvertinti, kiek jis yra realus ir atitinkantis besikeičiančią gyvenimo situaciją. Tokiu būdu jūs galėsite į savo gyvenimą įnešti daugiau stabilumo.
Finansinis raštingumas
Dar vienas iš svarbių asmeninių finansų valdymo patarimų, galinčių jums labai padėti, yra nuolat mokytis apie finansus. Finansinis raštingumas gali padėti jums patikimai investuoti, pagerinti pinigų valdymo įgūdžius ir padėti išsaugoti didesnį turtą.
Tačiau tai nereiškia, kad turite staiga tapti ekonomikos žinovu. Užtenka nuolat domėtis geriausiais biudžeto sudarymo patarimais ir nuolat gauti naujausią informaciją apie idealiausius pinigų investavimo būdus. Be to, supratimas apie riziką, susijusią su įvairių rūšių investicijomis, taip pat gali padėti gauti didesnę investicijų grąžą.
Todėl net jei jūs iki šiol visiškai nesidomėjote investicijomis ir kitais panašiais pasyvių pajamų didinimo būdais, nemanykite, kad prie viso to jums nevertėtų prisiliesti. Iš tikrųjų niekuomet nevėlu pradėti. Ką jau kalbėti apie tai, kad visa tai gali būti labai veiksmingos priemonės, kurios padėtų pensiniame amžiuje gyventi kur kas oriau ir nesusiduriant su asmeninių finansų trūkumu.