Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi šiuo metu atnaujinamo Vilniaus gatvės 18-ojo namo Telšiuose gyventojai. Jų teigimu, renovacija daugiabutyje atliekama nekokybiškai, nesilaikant terminų. Gyventojai apimti nevilties – dar nepasibaigus renovacijai jau atsiranda gedimų, o už namo administravimą atsakingi asmenys esą neatsižvelgia į žmonių problemas.
Monika GIRDVAINĖ
Gyventojai nepatenkinti
Renovacija Vilniaus gatvės 18-ajame name prasidėjo praėjusių metų birželį, o baigtis turėjo šių metų birželį, tačiau darbai iki šiol tebevyksta. Į redakciją kreipęsi šio daugiabučio gyventojai tvirtino visą renovacijos laikotarpį gyvenantys apimti nerimo. Esą kai kurie darbai atlikti nekokybiškai, neatsižvelgiant į orų sąlygas, dėl ko dalyje kampinių butų atsirado pelėsis. Dėl galimai netvarkingai atliktų stogo tvarkymo darbų viršutinių aukštų gyventojams namuose turbūt teks daryti remontą. Gyventojams susidaro vaizdas, kad dirbama bet kaip, negalvojant apie kokybę.
Pavyzdžiui, lapkričio viduryje prieš lietų buvo nudažyti lauko laiptai, kolonos, o po kelių dienų prie įėjimo į daugiabutį matėsi nubėgusių fasadinių dažų balos. Štai vasarą išimtos senos laukinės durys tik praėjusios savaitės pradžios buvo pakeistos naujomis.
Ilgą laiką be durų palikus įėjimus į daugiabutį, šaltis veržėsi ir į butus, ir į rūsius.
Negana to, prieš metus sudėti nauji vandens čiaupai jau įtrūko aštuoniuose butuose. Tai pastebėjęs vandens skaitiklius butuose keitęs UAB „Telšių vandenys“ santechnikas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, kad nė viename mūsų mieste renovuotame name tokių dalykų jis nėra matęs. Anot specialisto, vienetiniai atvejai, kad čiaupai įtrūksta, ypač naujai pakeisti. Suabejota jų kokybe. Esą jei sudėti nekokybiški čiaupai, žmonės turės problemų – jie net nepajus, kada tas čiaupas įtrūks, o bėgantis vanduo pridarys bėdų.
„Tiems, kam čiaupai įtrūkę, juos keičia naujais, geresniais, o ką daryti kitų butų gyventojams? Juk jei jie įtrūks, mes vieni kitus užpilsime vandeniu. Čiaupai turėtų būti pakeisti naujais visuose butuose, tačiau į tokius mūsų prašymus niekas neatsižvelgia. <…> Daugiabučio administratorius pasakė, kol nėra galutinio rezultato, ko mes čia norime. Esą vyksta renovacija ir taip turi būti. Suprask, kentėkime“, – piktinosi gyventoja.
Administratorius problemų nedetalizavo
Vilniaus gatvės 18-ąjį namą administruoja „Butų ūkio valdos“. Šios įmonės atstovas teigė, jog esą dedamos visos pastangos, kad klientai patirtų kuo mažiau rūpesčių dėl namo modernizacijos.
„Nuolat palaikome ryšį su gyventojais ir padarysime viską, kas nuo mūsų priklauso, kad renovacijos procesas būtų kuo sklandžiau įgyvendintas. Jeigu reikės, imsimės net ir teisinių priemonių, kad būtų apginti mūsų klientų interesai, o rangovas laiku ir kokybiškai įgyvendintų savo įsipareigojimus namo bendruomenei. Nė akimirkai nepaliksime klientų nežinioje ir užtikrinsime, kad būtų atliepti visi jų lūkesčiai“, – komentavo „Butų ūkio valdų“ komunikacijos vadovas Paulius Ugianskis.
Įmonės atstovas, paklaustas apie kylančias problemas renovuojant daugiabutį, jų nedetalizavo. Ar daugiabučio administratoriui gyventojų išsakyti priekaištai dėl nebendravimo, neveiksnumo yra pagrįsti, komunikacijos vadovas neatsakė.
Dėl to, kodėl stringa darbai ir kaip rangovas žada spręsti iškilusias problemas, P. Ugianskis patarė bendrauti su šio namo renovaciją atliekančios įmonės „Eirta“ atstovais.
Darbus žada baigti šiemet
Įmonės „Eirta“ direktorius Tomas Balčiūnas pripažino, kad renovuojant Vilniaus gatvės 18-ąjį daugiabutį kyla įvairių iššūkių.
„Mums patiems yra blogai su tuo namu, kad renovacija ten užsitęsė, bet yra aiškios priežastys, kodėl taip nutiko. <…> Yra tam tikri procesai, kuriuos mes turėjome suderinti šiek tiek kitaip nei kituose namuose. Su projektuotojais, su užsakovu reikėjo susiderinti tam tikrus klausimus, sulaukti atsakymų“, – komentavo T. Balčiūnas.
Direktorius paminėjo, kad pastaraisiais metais statybų sektoriuje kyla didžiulių problemų dėl medžiagų tiekimo. Tiekėjai laiku nepristato užsakytų medžiagų.
Pavyzdžiui, lauko durys daugiabutyje turėjo būti sudėtos prieš pusantro mėnesio, tačiau negavus prekės iš tiekėjo darbai gerokai nusitęsė. Darbų planus taip pat šiek tiek pakoregavo lapkritį prasidėję neplanuoti žiemiški orai.
„Specialiai piktybiškai tikrai nieko nedarome. Pagerindami situaciją sutikome su daugelio gyventojų noru dėl balkonų, langų ir kitų dalykų. Padarytų gerų darbų gyventojai nemato. O kad dirbant atsiranda visokių niuansų, nuo to nesame apsaugoti. <…> Su renovacija taip yra, kad visiems nebus gerai. Kad renovacija įvyktų, reikia penkiasdešimt vieno procento gyventojų sutikimo, o tie, kurie jai nepritarė, dažniausiai ir skleidžia negatyvą“, – dėstė „Eirtos“ direktorius.
Įmonės vadovas, paklaustas apie galimai nekokybiškus čiaupus ir kitas gyventojus jaudinančias problemas, teigė, kad rangovas visiškai prisiima atsakomybę už padarytą darbą ir atsiradus gedimams įsipareigoja juos šalinti.
„Nepriduosi namo renovacijos, kol nepadarysi visko gerai. O jei kas nors negerai, gauni raštą iš užsakovo ir per įstatymo leidžiamą laikotarpį nuvažiuoji pašalinti gedimų. Baigę renovaciją mes niekur nedingstame. Turime garantinius įsipareigojimus trejiems metams, tai atvykstame ir sutvarkome, ką reikia“, – tikino T. Balčiūnas.
Direktorius teigė, kad minėtame daugiabutyje šiuo metu likę nedideli darbai, kurie esą bus baigti iki šių metų pabaigos.
Birutės gatvėje irgi kažkoks nepabaigtas iki galo daugiabutis, įdomu, kodėl?
Nu jo. Administratorius nieko nežino, rangovas nesitiki lapkritį blogų orų ir t.t. Kažkai šalia kaimynų namą vėliau pradėjo ir anksčiau baigė. Tokį patį. O butų ūkio valdos su Budniku priešakyje ir toliau išsisukinėja nuo atsakomybės.