Penktadienį Varniuose vyko iškilmingas informacinio ženklo „Varnē – Žemaitėjės šėrdis“ pristatymas visuomenei.
Panašūs žemaitiški informaciniai ženklai jau puošia įvažiavimus į Telšius, Tryškius, Žarėnus ir Nevarėnus.
Aurelija SERVIENĖ
Iškilmes pradėjęs Varnių regioninio parko direkcijos vyr. specialistas, kultūrologas Linas Šedvilas su visais dalijosi džiaugsmu, jog pagaliau jam pavyko įgyvendinti seną savo svajonę – prie įvažiavimų į Varnius pastatyti du informacinius ženklus: vieną – kelyje Telšiai–Varniai, kitą – Varniai–Laukuva.
Renginio metu padėkota visiems prisidėjusiesiems prie informacinio ženklo statybos.
L. Šedvilas prasitarė, jog būta nemažai diskusijų dėl ženklo pavadinimo „Varnē“ rašybos: varniškiai siūlė brūkšnį, esantį virš e raidės, perkelti ant a, kad būtų ilgai tariamas balsis a. Vyr. specialistas patikino, kad „Varnē“ yra užrašytas teisingai, nes ženklas yra suderintas su Šiaulių universiteto docentu daktaru Juozu Pabrėža.
Žemaitiškumo puoselėtojas L. Šedvilas tądien juokavo, jog gal kaip nors iki amžiaus galo jam pavyks varniškius atversti į žemaičius. Keletui žemaičių įteikti žemaičio pasai: Stasiui Navardauskui, Tadui Sankauskui, Arūnui Pociui, Mindaugui Toliušiui, Linui Lileikiui, Godai Šedvilaitei.
Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Stasys Kasparavičius visiems priminė apie svarbią Durbės mūšio datą – žemaičių tautos dieną. O ženklo „Varnē“ atsiradimą prilygino mūšiui, kurio pergalę šiandien visi švenčia.
Varniškius sveikino ir nauju informaciniu ženklu didžiavosi Varnių seniūnijos seniūnas Rolandas Bružas: „Iki šiol visi važiavote per Varnius, o nuo šiol važiuosite per Žemaitijos širdį. Šiandien nesivaržysime, kas gražesnį ženklą turi – Telšē ar Varnē – visiems aišku, kad Varnē, – šmaikštavo seniūnas. – Dabar pravažiuojantieji ties nauju statiniu turės sumokėti įvažiavimo į miestelį mokestį.“
Po linkėjimų ir toliau puoselėti žemaitiškumą, talkinant S. Kasparavičiui, L. Šedvilui bei skambant iškilmingiems maršams, buvo atidengtas informacinis ženklas „Varnē – Žemaitėjės šėrdis“.
lietuviškai būtų „Žemaitijos širdys“, nes žemaitiškai širdis yra „šėrdės“
Telšiūse gal i „šėrdės”, o Varniūse mes sakuom „šėrdis” 🙂