
Artėjant vienai gražiausių pavasario švenčių – Motinos dienai, „Telšių ŽINIOS“ su skaitytojais dalijasi gražia trijų kartų mamų istorija.
Trys mamos, trys šeimos, trys gražios gyvenimo istorijos: vyriausioji šeimos mama – Stasė Gailienė, vidurinioji mama – Siga Bertavičienė, jauniausioji – Indrė Abromavičienė.
Aurelija SERVIENĖ
Šeimos moterys
Vyriausioji šeimos mama – močiutė Stasė – visų šeimos narių mylimiausia. Ilgametė Telšių „Masčio“ fabriko darbuotoja, mezgėja, visas Telšių ponias yra išpuošusi megztais kostiumėliais. Be to, ji puiki šeimininkė, daug dalyvavusi visuomeninėje veikloje – gamino maistą.
Ir šiandien Stasė, nors jai jau 94-eri, vis dar sukasi virtuvėje, lepina šeimos narius įvairiais patiekalais, konservuoja, marinuoja. Ir ne tik namuose ji vikriai sukasi – sezono metu kelti ūkio lekia į savo sodą. Močiutė – visos šeimos pasididžiavimas.
S. Gailienė pagimdė, užaugino ir puikiai išauklėjo dvi dukras. Viena jų – Siga Bertavičienė – dirba medicinos srityje – akušere. Jos šeimoje gimė du vaikai: sūnus Aidas ir dukra Indrė. Pastaroji taip pat susilaukė dviejų mergaičių.
Ypatinga močiutė
Indrės teigimu, tiek jos mama, tiek močiutė – be galo svarbūs ir artimi žmonės. Abi daug padėjo auginant mergaites. Moteris atvirauja, jog močiutė ir mama jos dukreles labai lepina, tenka kartais dėl to ir pakovoti.
„Senoji močiutė mano vyresniąją dukrą daug ko išmokė, labai pagelbėjo, kai ji buvo kūdikėlis. Mūsų močiutė – pati šauniausia mano vaikų auklė. Ji tikrai nereali, visos draugės man jos, tokios ypatingos, pavydi“, – tvirtina Indrė. Nors močiutė yra baigusi vos keturis mokyklos skyrius, tačiau ji labai protinga pašnekovė. Su ja galima kalbėtis apie viską: nuo politikos, žvaigždžių gyvenimo iki pasaulio naujienų!
Džiugu, jog vyresnioji šeimos mama Stasė yra puikios sveikatos, nė karto negulėjusi ligoninėje, jokios ligos neturėjusi. Šeimos moterys juokauja, jog ji neturi laiko kada sirgti ir liūdėti, jos namai visada pilni šeimos narių, ją nuolat aplanko draugės.
Šeimos tradicijos
Indrė pasakoja, jog trijų kartų moterys esančios labai artimos, dažnai susitinka, mėgsta paplepėti, pajuokauti. Šeima turi ilgametę tradiciją Kūčių vakarą susirinkti pas močiutę Stasę. „Metai bėga. Suprantu, kad močiutė saulės amžiaus negyvens, todėl stengiamės kartu praleisti kuo daugiau akimirkų ir pasisemti jos išminties“, – sako I. Abromavičienė.
Mes su mama ir močiute irgi labai artimos, viską pasipasakojame, dažnai leidžiame laiką. Turime mielą tradiciją – paveldime papuošalus.. Ši tradicija bus pavesta man, aš savo dukrai irgi perleisiu savo močiutės grožius. Žinoma, dovanojame dovanas, perkame močiutei naujus papuošalus, kiek gi galima į tuos pačius žiūrėti.. https://www.auksoisparduotuve.lt/auksiniai-ziedai bet iš tikrųjų tokį ryšį turi maža dalis moterų, tai yra nerealus jausmas.
Mes irgi lepiname savo močiute įvairiomis dovanomis. Kitiem žmonėm gal nepatinka tos dovanos, bet mūsų močiute tiesiog dievina jas. Didžiausią įspūdį jai paliko šie papuošalai https://auksomeistrai.lt/papuosalai-su-brangakmeniais. Ji sakė, kad negali patikėti, kad tokios prabangios dovanos jai yra dovanojamos.