
Spektaklis „Labas rytas, pone Triuši“ permąsto tai, ką kiekvienas šiuolaikiniame pasaulyje gyvenantis žmogus jaučia daugiau ar mažiau ryškiai. Jame kalbame apie vis didesnius mastus įgaunantį vartotojiškumą, išstumiantį ir pakeičiantį visas kitas laimės formas. Pirkti, pirkti, pirkti! O kas iš to?
Pjesės autorius – jaunas, bet jau tarptautinį pripažinimą pelnęs serbų dramaturgas, rašytojas ir atlikėjas M. Marković Matthis, gimęs 1978 m. Belgrade, gyvenantis Švedijoje, Malmėje. Jo darbai statomi nacionaliniuose Kroatijos, Slovėnijos, Serbijos, Italijos teatruose, Danijoje ir Vokietijoje. Pats dramaturgas savo pjesę pristato taip: „Labas rytas, pone Triuši“ – tai rinkos sąlygojamų šiuolaikinio meno ir visuomenės kritika, tai narcisistinių fantazijų analizė, istorija apie tarpgalaktinę draugystę, apie Budą ir drugelį, apie mažą paukštelį, nutūpusį ant peties, apie šunis, kates ir delfinus.“
Pagrindinė pjesės tema – šiuolaikinės vartotojiškos visuomenės šizofrenija. Spektaklis apie jauną žmogų, nusivylusį vartotojiška „pirk arba mirk“ visuomene, kurioje jis bando išgyventi. Pagrindinio herojaus tėvai kiauras dienas žiūri televizorių ir perka viską iš eilės, kas pasirodo televizinėje „Top Shop“ parduotuvėje, o sūnus jiems visai nerūpi. Tėvai norėtų, kad jis dirbtų biure, gautų gerą atlyginimą ir būtų toks kaip visi. Jo mergina nepaliaujamai reikalauja iš jo naujų daiktų: „Kada nusipirksi naują, didelę spintą?“ „Kada įsigysim naują lovą, skalbimo mašiną…“ Aplinkoje, kurioje jis gyvena, viskas sukasi apie pirkimą. Pjesės herojus, nebeiškęsdamas tokio gyvenimo, pasiryžta savižudybei, bet staiga jo gyvenime pasirodo Ponas Triušis…
Uostamiestyje šią pjesę gyvenimui scenoje prikėlė jaunosios kartos režisierius Marius Pažereckas, prieš spektaklio premjerą 2017 m. jis kalbėjo, kad tai šviesus kūrinys, „ta pjesė labai šviesi, man ji pasirodė turinti budistinės filosofijos. Jos pradžioje rodomas Jovano gyvenimas nuo kritinio taško – žmogus žudosi, netekęs vilties, viskas jo gyvenime blogai, staiga jam pasirodo Triušis ir sako: „Ko tu taip kankiniesi? Gyvenk paprasčiau, išmok šokinėti per matricas.“ Turbūt kiekvienas žmogus gyvena atskiroje matricoje, visi skirtingose… Panašiai ir Mažasis princas per planetas šokinėja. Jaunimui reikia to laisvumo, draivo, lengvumo, lengvumo!“
Spektaklis Telšiuose bus rodomas tik vieną kartą. „Labas rytas, pone Triuši“ bus galima pamatyti vasario 23 d. 18 val. Telšių Žemaitės dramos teatre.