„Telšių ŽINIŲ“ redakcija sulaukė anoniminio laiško, kuriame ne itin gražiomis spalvomis piešiama Telšių sporto ir rekreacijos centro administracijos veikla. Anonimas teigia, jog minėta įstaiga iš biudžetinės tapo UAB „Simanauskas ir Ko“, kurioje vyrauja psichologinis smurtas, diskriminavimas, miglotas finansų valdymas, pavadavimai ir įdarbinimai…
Pats Telšių sporto ir rekreacijos centro direktorius Juozas Simanauskas tvirtina, jog savo darbą atlieka sąžiningai. Už jį mūru stoja ir Savivaldybės administracijos darbuotojai.
Antanas NEKRAŠIUS
Anoniminis laiškas
„Jau keletą metų kaupiasi didžiuliai debesys Telšių sporto ir rekreacijos centre. Pagal statusą ši įstaiga yra biudžetinė, bet realybėje UAB „Simanauskas ir Ko“. Darbuotojų kasdienybė – psichologinis smurtas, diskriminavimas, arba, kitaip tariant, aktyvus „myliu – nemyliu“ principo taikymas, miglotas finansų valdymas, pavadavimai ir įdarbinimai… bei dar visokių dalykėlių.
Direktorius savivaliauja pažeisdamas įstatymus ir Darbo kodeksą: pavyzdžiui, darbas savaitgaliais – norma. Treneriams lyg ir skiria laisvadienį, kuriuo jie negali pasinaudoti, nes nenori pertraukti treniruočių ciklo <…>
Darbuotojai, kurie drįsta prieštarauti arba išsakyti savo nuomonę, kuri nesutampa su direktoriaus, yra diskriminuojami arba persekiojami: paslaptingi ir netikėti apsilankymai treniruotėse, trukdymai gintis kategorijas, bandydamas slapstytis už Sporto tarybos, taupymo ar neva politikų sprendimų mažina treniruočių valandas.
Mūsų įstaigoje madingi pavadavimai. Jie pas mus mieste didžiausi – 90 proc. Pavaduojami tik administracijos darbuotojai – direktoriaus komanda (būna atvejų, kada asmenys pavaduoja pedagogus, nors neturi pedagoginio išsilavinimo) <…>
2015 m. rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais buvo pavaduojami net du administracijos darbuotojai: direktoriaus pavaduotojas moksleivių sportui ir metodininkė. Reikia sutikti, jog pavaduotoją reikėjo pavaduoti, nes buvo daromos tarifikacijos ir pan. Bet gal ne 90 proc. pavadavimo apmokėjimu (pavadavo direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Rimantas Zaveckas)! Tačiau metodininkės pavadavimą sunku paaiškinti, nes rugpjūčio mėnesį nebuvo vykdomi suaugusiųjų sporto renginiai, o rugsėjo mėnesį reikėjo užsakyti du autobusus ir išsiųsti dvi delegacijas sportininkų į kaimo seniūnijų sporto žaidynių zonines ir finalines varžybas. Net jei ir reikėjo skirti pavadavimą šioms pareigoms vykdyti, vargu ar reikėjo pavaduoti 1,5 mėn. su 90 proc. apmokėjimu už pavadavimą (metodininkę pavadavo sekretorė-referentė Edita Bylienė). Ta pati sekretorė-referentė, pasibaigus metodininkės pavadavimui, nuo rugsėjo 17 d. įdarbinta darbininke (0,5 etato), nuo sausio 1 d. – budėtoja. Niekas jos nematė per tuos kelis mėnesius atliekant nors vieną darbą. Vienam darbuotojui paklausus, kur budėtoja, direktorius Juozas Simanauskas paaiškino, jog ji buvo įdarbinta darbininke bei dirbo vedėjos ugdymui darbus… Tai už ką pavadavimą tuomet gavo R. Zaveckas?!
Sunkiai susirgus vienai valytojai, visą Sporto ir rekreacijos centrą valė kita valytoja. Spėkite, ar ji gavo pavadavimą?
Telšių sporto ir rekreacijos centro direktorius J. Simanauskas tarnybiniu automobiliu naudojasi asmeniniais tikslais: visą vasarą transporto priemonę buvo galima matyti Degaičiuose (direktoriaus kieme). Be to, nors automobilis įstaigai priklauso jau gal dveji metai – ji nėra paženklinta <…>“
J. Simanauskas: „Dirbu labai sąžiningai“
Susipažinęs su laiško turiniu, Telšių sporto ir rekreacijos centro direktorius J. Simanauskas, dėdamas ranką prie širdies, dievagojosi, jog tarnybinio automobilio asmeniniams tikslams niekada nenaudojo: „Gal buvo atvejis, kada vykau į Degaičius, kuriuose yra salė, pasižiūrėti varžybų. Bet tikrai ne dėl asmeninių reikalų.“
Apie anonimo mestą akmenį dėl administracijos darbuotojų pavadavimų J. Simanauskas teigė, jog taip pasielgti jį privertė susiklosčiusi situacija. Vienu momentu, būtent 2015 m. rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais, susirgo net du administracijos darbuotojai – metodininkė ir direktoriaus pavaduotojas moksleivių sportui. „Mūsų kolektyvas nėra didelis. O darbų daug. Ypač vasaros pabaigoje, rudens pradžioje pats sunkiausias darbas: tarifikacijos, treniruočių tvarkaraščių darymas, o čia imi ir netenki dviejų darbuotojų. Be to, laimėjome projektą, todėl reikėjo siųsti paraiškas, ataskaitas, kitaip nebūtume gavę finansavimo. Pastarąjį darbą už metodininkę ir atliko sekretorė-referentė. Aišku, metodininkę turėjo pavaduoti asmuo, turintis pedagoginį išsilavinimą. Tačiau šiuo atveju tai buvo labiau administracinis, o ne pedagoginis darbas. Gal ir negerai padariau, bet neturėjau kitos išeities: darbus reikėjo atlikti, veiklą vykdyti, o darbuotojų administracijoje sumažėjo vos ne perpus“, – pasakojo įstaigos direktorius.
Kalbėdamas apie psichologinį ir darbinį klimatą įstaigoje, J. Simanauskas tikino, jog pirmą kartą girdi apie tai, kad kažkas kažkam netinka. Esą skundų dėl per didelių darbo krūvių, laisvadienių trūkumo ar kitų dalykų nė karto nėra gavęs.
Pasak J. Simanausko, iki šių metų pradžios įstaigoje nebuvo budėtojų etato, o tik darbininkų. Jau minėta sekretorė-referentė E. Bylienė iki 2015 m. pabaigos turėjo 0,5 darbininko etato. Esą jos pareiga buvo anksti rytais (apie 6.30 val.) atrakinti salę, dušines, nes sportuoti rinkdavosi gaisrininkai. Po sausio 1 d. darbininko etatas pervadintas į budėtojo, kad pavadinimas atitiktų atliekamas funkcijas. Tačiau šių pareigų E. Bylienė nėjo.
Vieną savo darbo klaidą, įvardintą anoniminiame laiške, Telšių sporto ir rekreacijos centro direktorius visgi pripažino – dėl lipdukais nepaženklinto tarnybinio automobilio.
Ne pažeidimai, bet trūkumai
Pakomentuoti anoniminiame laiške išdėstytą informaciją paprašėme Telšių rajono savivaldybės administracijos vadovų. Tai sutiko padaryti naujasis Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Žebrauskas ir Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė.
Kaip susitarę, abu vadovai purtėsi laiško anonimiškumo. Esą į anoniminius laiškus, skundus ir pan. reikėtų žiūrėti atsargiai, nes tai gali „būti pramanos“. „Pas mus viskas anonimiška. Pavyzdžiui, anonimiški komentarai – ten galime pilti viską, ką norime, o atsakomybės jokios, – kalbėjo R. Žebrauskas. – Kad ir šiame laiške – jeigu stovi automobilis Degaičiuose, prašom prie skundo 10–15 nuotraukų, ir viskas aišku: piktnaudžiaujama tarnybiniu automobiliu ar ne. O kaip dabar tą informaciją patikrinti?“
„Aš labai gerai žinau Telšių sporto ir rekreacijos centro veiklą, labai gerai pažįstu įstaigos direktorių – tiek kaip žmogų, tiek kaip vadovą, – komentavo laiško turinį D. Mažeikienė. – Ir galiu pasakyti, kad J. Simanauskas yra visiška priešingybė, nei teigia anonimas. Tai – skrupulingas, kartais net iki smulkmenų, visų teisės aktų atžvilgiu pareigingas vadovas. Todėl laiške pateikti teiginiai man kelia abejonių.“ D. Mažeikienė pasakojo, jog J. Simanauską buvo pasikvietusi pasikalbėti dėl nurodytos informacijos. „Negaliu pasakyti, jog jokių problemų įstaigoje nėra. Yra smulkmenų, kaip antai, dėl automobilio žymėjimo, – kalbėjo Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja. – To nepadarė, kaip pats J. Simanauskas aiškino, dėl užgriuvusių darbų gausos. O aš pati gerai žinau ir suprantu, kada paprasčiausiai fiziškai neįmanoma suspėti atlikti visų darbų. Telšių sporto ir rekreacijos centre pažeidimų nėra, bet trūkumų galima rasti.“
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas R. Žebrauskas teigė, jog aiškinosi situaciją ir gali drąsiai konstatuoti: dėl pavadavimų ir apmokėjimų už pavadavimą J. Simanauskas nepažeidė jokių teisės aktų: „Matyt, tam, kuris nebuvo įtrauktas į tų pavaduojančiųjų sąrašą, gal ir pikta. Bet juk tie žmonės, kurie pavadavo sergančius, dirbo ir savo, ir kito darbus. Tai negi už tai, kad žmonės dirbo daugiau, jiems nepriklauso sumokėti?“
Administracijos atlyginimai slepiami
Rengdami publikaciją nusprendėme pasidomėti, kaip pavadavimai atsispindėjo praėjusių metų Telšių sporto ir rekreacijos centro administracijos darbuotojų vidutiniame darbo užmokestyje. Ir labai nustebome, kada internetinėje įstaigos svetainėje neradome skelbiamo darbo užmokesčio. Tiesa, radome praėjusių metų vidutinį trenerių, valytojų, darbininkų darbo užmokestį, bet… ne vadovų.
Pasak J. Simanausko, centro administracijos darbuotojai pasinaudojo Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo punktu, kuriame teigiama, jog „darbuotojo, kuris vienintelis įstaigoje eina atitinkamas pareigas, praėjusių metų vidutinis mėnesinis nustatytasis (paskirtasis) darbo užmokestis <…> pateikiamas tik gavus jo sutikimą“. Kadangi nei vienas Telšių sporto ir rekreacijos centro administracijos darbuotojas nesutiko skelbti savo darbo užmokesčio – su jais solidarizavosi ir pats J. Simanauskas.
„Negerai – darbo užmokestį reikia skelbti, nors, aišku, jie ir neprivalo“, – teigė D. Mažeikienė. Jai antrino ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. Esą kada darbo užmokestis nėra skelbiamas, žmonėms gali atsirasti minčių, jog kažkas slepiama. „Turi būti šventas reikalas parodyti tuos atlyginimus“, – užtvirtino R. Žebrauskas.
O rodyti tikrai būtų ką: „Telšių ŽINIŲ“ duomenimis, J. Simanausko vidutinis mėnesinis darbo užmokestis, neatskaičius mokesčių, pernai siekė 1 200 Eur. O sporto trenerių – apie 600 Eur, valytojų ir darbininkų – nuo 300 iki 320 Eur.
Nesuprantu kam reikia anonimus skelbti laikraščiuose ir kas čia per anonimai, pasirodykit bailiai…kur įrodymai? tokie straipsniai nieko verti. O J. Simanauskas labai mandagus, išsilavinęs ir puikiai atliekantis savo darbą.
Niekas nemėgsta už save protingesnių…..Linkėjimai Olimpijai.
Laikraščiuose turi būti rašoma tik patvirtinta info, o ne kas šauna Į galvą ligoniams, pilnaties paveiktiems žmonėms. Ar Telšiuose nera apie ką rašyti? prisidedu prie ankstesnio komentaro J.Simanauskas geras ir nuoširdus žmogus ir tokie straipsniai neverčia abejoti .
O kur dirba pono Simanausko žmona? 🙂 Tokių etatų šiltų daugiau rajone nėra 😉
Strainsnio autore atsiliepe✌️Gal giminaite būsit,kad viską taip žinot?gal daugiau pikantiškų smulkmenų pažersit? Suintrigavot?
Tai vis dėlto,kur dirba pono Simanausko žmona?Jei taip viskas skaidru ir gerai ,tai ko neaaiškinti nežinantiems?
Anonimas” piktinasi dėl laikraščiuose, kaip suprantu, aptarinėjamų anoniminių skundų. Pritarčiau, tačiau, kas trukdo „Anonimui”, besipiktinančiam kitais identifikuoti save? Apskritai, anonimiškumas paplitęs tautose, visuomenėse, kur vyrauja baimė dėl galimo keršto. Faktas ir tame, jog anoniminiai skundai yra skatinami, o skundėjo pavardė, jam prašant, lieka įslaptinta. Kažkur teko skaityti, jog apie 30% anoniminių skundų pasitvirtina. Ar tai blogai? Viešumas yra būtinas, tačiau anoniminis skundas gal ir neturėtų būti skelbiamas viešai. Aš su malonumu pasirašyčiau po komentaru, tačiau žinant mūsų komentatorių kultūrinį lygį, nesinori būti anoniminių komentatorių apspjaudytam ir iškoneveiktam. Anonimai normalios diskusijos, skaitant jų komentarus, nesuvokia ir nepripažįsta.
Vietoj to, kad tikrintų faktus – juodas valdžiažmogių dengimas. Nerašė skundo neblaivūs ar išprotėję darbuotojai. Jau, matyt, susikaupė nebepakeliama situacija. Rajono vadovybė pradeda aiškinti, koks puikus vadovas, o PRIVALO atlikti tarnybinį TYRIMĄ, kurio metu paaiškės, ar nėra pažeidimų.
Man atrodo,kad p.Mazeikiene nesiorientuoja situacijoje.Simanausko alga aiskiai per maza,nes spaudyti nugaletojams rankas ir fotografuotis per diena kartais po kelis kartus priklausytu ir kefyras,nes tikrai darbas kenksmingas.Siaip Telsiu sportas pragertas.
telšiu ssporto ir rekreacijos centras tai visiškas nulis pinigu plovimas
Pavydas, baisiau už melą, nepavydėk Olimpija. Ne tavo nosiai tokie darbai. Varyk į ūkį šunų auginti.