![](https://tzinios.lt/wp-content/uploads/2020/12/tbu.jpg)
Lapkričio mėnesį dalis daugiabučių namų savininkų sulaukė ne, kaip įprasta, vienos, bet dviejų sąskaitų: iš savivaldybės įmonės Telšių butų ūkio ir uždarosios akcinės bendrovės „Butų ūkio valdos“. Taip atsitiko todėl, kad Telšių butų ūkis galutinai sudegino visus tiltus su privačia bendrove „Butų ūkio valdos“. Pasak savivaldybės įmonės vadovo Adomo Domarko, tai nebuvo lengvas procesas, kadangi abi įmonės per ilgus metus buvo taip tarpusavyje suraizgytos, kad iki šiol gyventojai sunkiai skiria, kas administruoja jų namą – Telšių butų ūkis ar „Butų ūkio valdos“.
„2019 m. pabaigoje pradėjęs eiti Telšių butų ūkio direktoriaus pareigas peržiūrėjau su daugiabučių administravimu susijusius dokumentus, – pasakojo A. Domarkas. – Prisipažinsiu, tai, ką radau, mane papiktino. Pasirodo, nuo 2013 m. tuometinis Telšių butų ūkio vadovas Artūras Liauzginas nematė reikalo siekti, kad savivaldybės įmonė vykdytų daugiabučių namų administravimą, taip palikdamas nuo konkurencijos laisvą kelią šią paslaugą teikti vienintelei bendrovei „Butų ūkio valdos“. Negana to, gyventojai buvo kviečiami į Telšių butų ūkį pasirašyti prašymų, kad jų namo administratoriumi būtų paskirtos „Butų ūkio valdos“. Iki šiol dalis žmonių nesupranta, kaip atvykę į Telšių butų ūkį tapo „Butų ūkio valdų“ klientais.“
Sumaištį dar labiau kėlė ir tarp minimų įmonių pasirašytos paslaugų teikimo sutartys: Telšių butų ūkis atliko „Butų ūkio valdų“ administruojamų namų priežiūrą, remontą, šalino gedimus ir pan. Be to, ir „Butų ūkio valdų“ sąskaitas pagal sudarytą sutartį išrašydavo Telšių butų ūkis.
„Taigi, kaip matome, „Butų ūkio valdoms“ praktiškai nieko nereikėjo daryti, tik žiūrėti, kaip į sąskaitą gražiai kapsi gyventojų pinigėliai. Nes visą juodą darbą už juos atliko Telšių butų ūkio darbuotojai, – teigė A. Domarkas. – Todėl nenuostabu, jog savivaldybės įmonė 2019 metus baigė su nuostoliu. Nuostabą kelia tai, kad žmogus, kurio sprendimai privedė prie šių nuostolių, – A. Liauzginas – atvirai viešojoje erdvėje iš to juokiasi: juk tai po jo vadovavimo Telšių butų ūkis liko su 58 000 Eur nuostoliu!“
Anot A. Domarko, įvertinus A. Liauzgino vadovavimo metais galimų interesų supainiotą ir finansiškai nuostolingą situaciją Telšių butų ūkyje, buvo nuspręsta nutraukti visus sutartinius įsipareigojimus su „Butų ūkio valdomis“.
Taip pat Telšių butų ūkis nuo 2020 m. sausio mėnesio tapo daugiabučių namų administratoriumi. Toks sprendimas ne mažiau svarbus ir patiems gyventojams, kurie šiandien turi galimybę rinktis, kas teiks šią paslaugą. Visų pirma konkurencija sąlygoja teikiamų paslaugų kainas. „Viešojoje erdvėje „Butų ūkio valdų“ vadovas A. Liauzginas iš kažkur traukia skaičius, jog savivaldybės įmonė, pavyzdžiui, už laiptinės remontą prašo iki 3 500 Eur, o „Butų ūkio valdos“ tuos pačius darbus atlieka už 2 200 Eur, – kalbėjo A. Domarkas. – Noriu pabrėžti, kad nuo 2019 m. spalio mėnesio, kai pradėjau eiti Telšių butų ūkio direktoriaus pareigas, savivaldybės įmonė neremontavo nė vienos daugiabučio laiptinės. Galimai to paties A. Liauzgino vadovavimo Telšių butų ūkiui metais ir buvo taikomi tokie įkainiai. Kas dar kartą patvirtina, jog buvę sutartiniai įsipareigojimai su „Butų ūkio valdomis“ ir eliminuota konkurencija vykdant daugiabučių namų administravimą buvo nenaudingi ne tik savivaldybės įmonei, bet ir gyventojams.“
A. Domarko teigimu, Telšių butų ūkis prieš atlikdamas remonto darbus visada darbų sąmatas derina su daugiabučių namų savininkais ir, jeigu darbų kaina netenkina, ieškoma pigesnių variantų.
Be to, pašnekovas kategoriškai paneigė „Butų ūkio valdų“ direktoriaus A. Liauzgino paskleistą informaciją, esą ruošiamasi savivaldybės įmonę Telšių butų ūkį pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę. Šią informaciją paneigia ir Telšių rajono savivaldybės mero Kęstučio Gusarovo raštas, kuriame nurodyta, jog tokių planų Savivaldybė neturi.
„Kad ir ką konkurentai sėdėdami su keturiais darbuotojais kabinete kalbėtų – Telšių butų ūkis šiandien yra profesionaliausia įmonė rajone, turinti kvalifikuotus žmogiškuosius išteklius, specializuotą įrangą ir galinti teikti visas namų administratoriaus paslaugas, nelaukiant, kol atvyks išnuomota technika ar nusamdytas darbuotojas. Sutikite, jog kai reikia įkalti vinį, gerai yra po ranka turėti plaktuką, o ne lakstyti pas kaimynus ieškant, kas galėtų jį paskolinti“, – pažymėjo A. Domarkas.
Telšių butų ūkio direktorius priminė, kad jeigu daugiabučių namų gyventojai yra nepatenkinti savo namo administratoriumi ir nori jį pakeisti, su prašymu turi kreiptis į Telšių rajono savivaldybės administraciją.
„Kviečiu visų daugiabučių namų savininkus savo namo administratoriumi pasirinkti Telšių butų ūkį. O jeigu kiltų klausimų arba turite pastabų dėl mūsų įmonės teikiamų paslaugų kokybės, galite skambinti tiesiogiai man telefonu +370 655 48983“, – paragino gyventojus Telšių butų ūkio direktorius A. Domarkas.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.
Trumpai:
1. Šiandien Telšiuose yra dvi daugiabučius namus administruojančios įmonės: savivaldybės įmonė Telšių butų ūkis ir uždaroji akcinė bendrovė „Butų ūkio valdos“. Telšių butų ūkis priklauso Telšių rajono savivaldybei, „Butų ūkio valdos“ – privačiam asmeniui Artūrui Liauzginui.
2. Dabartinis privačios bendrovės „Butų ūkio valdos“ savininkas A. Liauzginas – buvęs Telšių rajono savivaldybės įmonės Telšių butų ūkio direktorius. Įmonei vadovavo 22 metus. Iš pareigų atleistas 2019 m. Vos už kelių mėnesių laimėjo konkursą tos pačios įmonės direktoriaus pavaduotojo pareigoms eiti. Laikinai direktoriaus pareigas ėjo iki 2019 m. rugsėjo mėnesio.
3. A. Liauzginui vadovaujant, savivaldybės įmonė Telšių butų ūkis nuo 2013 m. ne tik kad nesiekė administruoti daugiabučių namų, bet ir rašė prašymus tuometiniams Savivaldybės administracijos direktoriams, kad šie daugiabučių namų administratoriumi paskirtų privačią bendrovę „Butų ūkio valdos“.
4. A. Liauzginui vadovaujant Telšių butų ūkiui, tarp savivaldybės įmonės ir bendrovės „Butų ūkio valdos“ buvo pasirašyta sutartis, pagal kurią Telšių butų ūkis įsipareigojo atlikti „Butų ūkio valdų“ administruojamų daugiabučių namų priežiūrą, remonto darbus, šalinti gedimus ir pan.
5. A. Liauzginui vadovaujant, tarp savivaldybės įmonės Telšių butų ūkio ir privačios bendrovės „Butų ūkio valdos“ pasirašyta sutartis, pagal kurią sąskaitas „Butų ūkio valdų“ administruojamų namų savininkams siųsdavo savivaldybės įmonė Telšių butų ūkis.
6. 2019 m. rudenį Telšių butų ūkio direktoriaus konkursą laimėjo Adomas Domarkas.
7. Iš direktoriaus pavaduotojo pareigų A. Liauzginas atleistas 2020 m. rugpjūčio mėnesį. Netrukus pradėjo vadovauti uždarajai akcinei bendrovei „Butų ūkio valdos“. Privačių interesų deklaracijoje nurodė esantis UAB „Butų ūkio valdos“ savininkas / bendraturtis.
8. 2020 m. spalio mėnesį Telšių butų ūkio vadovybės sprendimu nutrauktos anksčiau galiojusios sutartys su UAB „Butų ūkio valdos“. Todėl „Butų ūkio valdų“ administruojamų daugiabučių namų savininkai sulaukė dviejų sąskaitų: už namo administravimą – iš „Butų ūkio valdų“, ir už šilumos sistemų ir punktų priežiūrą bei namo renovacijos kredito administravimą, kuriuos atlieka savivaldybės įmonė „Telšių butų ūkis“. Taip pat Telšių butų ūkis nebeteikia „Butų ūkio valdų“ administruojamų namų priežiūros, remonto, gedimų šalinimo, visą parą veikiančios avarinės tarnybos bei kt. paslaugų.
Nu va ir pasiruodė iškur tos valdos atsirado.Kap tus žmones durnina visokie apsimetėle.
Laiko klausimas kada Butų ūkio valdos suras kas teikia šildymo priežiūros paslaugad. Ir neliks tų dviejų sąskaitų. O Butų ūkis praras dalį nuo šildymo priežiūros.
bet su tuo butu ukiu nera aiskus dalykai
Visiškas bardakas, o kaltų nėra.
Kad ta įmonė Liauzgino senai buvo aišku. Tik visi bijojo garsiai pasakyti gal dėl to, kad žmona teisėja. Jei tai priežastis tylėti, tai kiek čia visi prisiveikę yra, tame tarpe ir žurnalistai. Bet žmonės dar atsimena, kad butų ūkis per snoro banko bankrotą praganė daugiabučių sukauptas lėšas, nes direktorius neatidarė atskirų sąskaitų, o laikė vienoje. Jei būtų laikęs atskirose sąskaitose, būtų kompensavę pagal indėlių programą. O Domarkas galėtų duot buvusį į teismą ir prašytu, kad atlygintų nuostolius. Bet tada butų ūkis turi pripažinti, kad tai buvo. O tai reiškia, kad butų ūkis kaip įmonė turi atlyginti gyventojams nuostolius. O va čia ir prasideda garbė, sąžiningumas ir kitokios vertybės. Ar savivaldybės įmonė, jos vadovas, pati savivaldybė turi tokių savybių? Tai ant Liauzgino dabar kraunate tik tą, kas patiems naudinga, o kas ne tylit…
Kas laimi į savivaldybės įmones konkursus? Nėra nei vieno žmogaus iš pašalės, visi saviškiai. Paskui įsteigia etatus papildomus, vėl saviškiai. Buvę ar esami tarybos, savivaldybių darbuotojai. Ar skiriam pačius geriausius? Pagal rezultatus tikrai ne. Laimėjo komercijos direktoriaus vietą. Ar kada nors yra dirbęs komercijoje? Ir nieko, dirba žmogeliai, egzistuoja, sprendžia įmonių globalias problemas..Nežiūrint kokiu būdų atsirado Liauzgino įmonė, jį galima pagirti už įžvalgas. Tas sprendimas buvo strategiškai labai protingas, numatant ateitį. Nes iš darbo išmetė, kur būtų įsidarbinęs? O mums gyventojams tai šioks toks garantas, kad kainos paslaugų nekils. Reputacijos prasme abi įmonės silpnos, bet kuri supras kaip užsitarnauti visuomenėje pagarbą, ta ir laimės. Bet tam reikia smegenų, neužtenka srutų vienuems ant kitų pilti.
Keistas savivaldybės požiūris ir elgesys šiuo klausimu,reiškiame norą,balsuojame kad būtų pakeistas administratorius i savivaldybės įmonę o jaučiasi kad savivaldybės tarnautojas atstovauja privačią imonę kurios paslaugomis gyventojai nėra patenkinti.