
2019 m. gruodžio 31 d. Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas pasirašė įsakymą dėl seniūnijose dirbančių socialinio darbo organizatorių ir socialinių išmokų specialistų perkėlimo į Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyrių. „Telšių ŽINIOS“ domėjosi, dėl kokių priežasčių buvo priimtas šis sprendimas.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėjos Lendros Bukauskienės teigimu, 2019 m. vasario pabaigoje Telšių rajono savivaldybės mero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta įvertinti Telšių rajono savivaldybės socialinių įstaigų darbuotojų gaunamo darbo užmokesčio atitiktį užimtoms pareigybėms.
Tų pačių metų vasarą Savivaldybės administracijos direktorius sudarė dar vieną – projekto „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Telšių rajono savivaldybėje“ – įgyvendinimo darbo grupę, kuriai taip pat pavesta išanalizuoti esamą situaciją ir pasirengimą įgyvendinti projektą seniūnijose.
Abi darbo grupės atliko išsamią socialinių paslaugų ir piniginės paramos teikimo struktūros Telšių rajone analizę, ją palygino su kitų Lietuvos savivaldybių taikoma praktika. Buvo įvertinti keli labai svarbūs momentai. Tai – poreikis mažinti administracinę naštą ir didinti paslaugų prieinamumą seniūnijose (administracinių procedūrų terminų trumpinimas, efektyvesnis informacijos pasikeitimas, finansinių išlaidų mažinimas ir t. t.), efektyviau administruoti ir organizuoti socialinių paslaugų teikimą seniūnijos gyventojams, didinti seniūnijose dirbančių darbuotojų darbo užmokestį.
Palyginus demografinius rodiklius, socialinių pašalpų ir paslaugų gavėjų skaičių, įvertinus faktinius darbo krūvius seniūnijose ir Telšių mieste, buvo pasiūlyta sumažinti mažesnėse seniūnijose etatų skaičių, paliekant po 1 etatą. Darbo krūvis kai kuriems specialistams padidėjo ir buvo susietas su didesniu darbo užmokesčiu. Darbo užmokestis vidutiniškai didėjo apie 20 proc. 2019 metais socialinių išmokų specialistų ir socialinio darbo organizatorių, dirbančių pagal darbo sutartis, vidutinis mėnesio darbo užmokestis neatskaičius mokesčių svyravo nuo 895,39 Eur iki 939,07 Eur.
Anot L. Bukauskienės, darbo grupei pateikus siūlymus seniūnams, jiems kilo nemažai klausimų dėl darbo organizavimo, funkcijų įgyvendinimo seniūnijose, todėl pavienių seniūnų siūlymu ir išanalizavus geriausius sprendimus buvo apsispręsta darbuotojus perkelti į skyriaus struktūrą, suvienodinti pareigybes, peržiūrėti administracines procedūras.
Praėjusių metų paskutinę dieną pasirašytu Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu į Socialinės paramos ir rūpybos skyrių perkelta 19,5 etato. Etatų skaičius sumažintas 7,25 etato. Įspėjimai apie atleidimą įteikti 6,5 etato užimantiems 7 darbuotojams, iš jų 1 darbuotojas atsisakė užimti naują pareigybę, 1 darbuotojas perkeltas visu etatu dirbti socialines paslaugas teikiančioje įstaigoje, 1 darbuotojas išeina į pensiją, 1 etatas yra neužimtas.
Įgyvendinus struktūrinius pakeitimus Socialinės paramos ir rūpybos skyriuje bus 33,25 etato, iš kurių 3 etatai po 0,75, likusieji po 1 etatą.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.
Ach Lendra, kiek tu dar durniuosi? Reikėjo susimažinti savo algą, tai nebereikėtų atleisti iš darbo tų vargšų socialinių darbuotojų.
Davė pasipūtusiai kvailei t.y.Leandrai valią ta ir kvailioja kaip jos galvelė neša.Būtent tesusimažina savo atlyginimą juk ir taip nieko neveikia.Manau,kas dirba tam reikia mokėti.
Ponios Lendros vietoje seniūnijose palikčiau po vieną socialinę darbuotoja. Per dienas žaidžia žaidimus prie kompų, kavą geria ir pletkijasi. Ateini ko paklausti, tai tokios nepatenkintos, nei mandagumo nei pagarbos kitam žmogui. Be kalbų – tik mažinti.