
Birželio 25-osios ryte rekonstruojamoje Respublikos gatvėje išgąsčio būta ne vienam telšiškiui. Ties 10-uoju numeriu pažymėtu namu nugriaudėjo sprogimas, netruko pasirodyti ugnies liežuviai, į dangų pakilo juodų dūmų debesys. Žmonės kaip reikiant išsigando: moterys, apimtos siaubo, bėgo iš parduotuvių, iš kirpyklų pasileido klientės dažais išteptomis galvomis, šalia gyvenantys paliko savo namus – visi baiminosi gresiančios didesnės nelaimės. Gerai, jog tuo tarpu niekas nebuvo arti sprogimo vietos, mat pėsčiųjų judėjimas Respublikos gatve nėra draudžiamas.
Atokiau įsitaisę įvykį stebėję telšiškiai pasakojo, jog būnant namuose pradėjo blyksėti elektros lemputės, tada pasigirdo baisus trenksmas, pro atvirus langus į namus ėmė veržtis juodi dūmai. Netoliese esančios parduotuvės savininkai kalbėjo, jog būdami patalpoje suprato, kad įvyko kažkoks elektros gedimas: mirgėjo lempos, keistus garsus leido įjungti kondicionieriai. Viliamasi, jog jie nebus sugadinti. Kas tada atlygins žalą?
Pradžioje visi svarstė, kad tai galėjo būti dujų nuotėkis, nes puikiai pamena, kad prieš gerą pusmetį toks įvykis šioje vietoje jau buvo nutikęs.
Netrukus paaiškėjo, jog ramų rytą Žemaitijos sostinėje sudrumstė užsiliepsnojęs elektros kabelis. Į įvykio vietą atvažiavo trys ugniagesių gelbėtojų mašinos. Teritorija buvo aptverta.
Įvykio vietoje kalbintas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros vyriausiasis specialistas Robertas Kaveckis patikino, jog pavojus likviduotas. Ugniagesiai degantį elektros kabelį užgesino gesintuvu.
Dėl ko taip įvyko – kol kas dar neaišku. Elektrikai svarstė, jog tai galėjo nutikti dėl karščio arba įvyko trumpas jungimas.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.
Atsakimo nera. Kaip ir visada.
galvojau kad zemes drebejimas
aisku, kad ivyko trumpas jungimas… del karscio tai visiska nesamone, 100+ temp buvo lauke nejaugi? ivykes trumpas jungimas temp pakelia 1000°C+.
Kada pagaliau bent šaligatvius sutvarkysite Respublikos g.?