Šiemet antrąjį kartą startavo Vilniaus dailės akademijos (VDA) iniciatyva „priARTėk“, kuri vyks iki pat kovo pabaigos. Projekto metu Lietuvos meno mokyklos ir gimnazijos pakviestos dalyvauti nuotoliniu būdu rengiamose netradicinėse dailės pamokose arba apsilankyti VDA Telšių fakultete.
VDA Telšių fakulteto dėstytojai-menininkai ir studentai jau įsitraukė į edukacinę iniciatyvą ir sausio–kovo mėnesiais kelioms dešimtims mūsų šalies meno mokyklų bei gimnazijų ketina padovanoti bemaž pusšimtį pamokų, kuriose dalyvautų net keli šimtai 11–12 klasių mokinių.
Kiekvienos pamokos tema derinama individualiai su dėstytoju ir dailės mokytoju, tad mokymosi rutiną paįvairins neįprastos pamokos, virtualios ir net gyvos ekskursijos po akademijos studijas.
Šiemet jau suorganizuotos penkios pamokos, iš kurių net trys – gyvai – surengtos VDA Telšių galerijoje. Virtualiuose susitikimuose dalyvavo Biržų rajono Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos mokiniai, o į pamokas gyvai atvyko Telšių „Džiugo“, Luokės Vytauto Kleivos gimnazijų ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai.
Svečius pasitiko VDA Telšių fakulteto dekanas prof. Ramūnas Banys. Jis galerijoje mokiniams išsamiai pristatė visas specialybes, projektus, plenerus, tarptautines parodas ir kitus renginius. Fakulteto vadovas gimnazistams pasakojo apie stojamuosius egzaminus, davė naudingų patarimų, kaip pasiruošti stojamiesiems, ir pakvietė apžiūrėti VDA Telšių fakulteto auditorijas, dirbtuves bei studijas. Mokiniai turėjo unikalią progą pamatyti, kaip dirba studentai, pabendrauti su akademijos dėstytojais, užduoti klausimų.
Parodą „90 eksponatų“, skirtą Telšių amatų mokyklos 90-mečiui, VDA Telšių galerijoje pristatė kuratorė, metalo meno ir juvelyrikos studijų programos dėstytoja doc. Neringa Poškutė-Jukumienė. Taikomosios skulptūros studijų programą apžvelgė absolventas, Telšių galerijos vedėjas Mantas Petreikis, o apie ERASMUS+ mainų programos galimybes kalbėjo metalo meno ir juvelyrikos ketvirtakursė Deimantė Kiesutė.
Atvykusiems mokiniams bei nuotolinę pamoką jau vedė, apie dizaino studijų programą ir VDA Telšių fakulteto Studentų atstovybės veiklą papasakojo trečiakursė Emilija Globytė, virtualiai su Vabalninko gimnazistais susitiko menininkė, taikomojo meno studijų programos vadovė prof. Laima Kėrienė.
Paskaitų ciklas „priARTėk“ – tai iniciatyva, kurios metu šalies ugdymo įstaigų auklėtiniai galės susipažinti su Vilniaus dailės akademija kitokiu būdu ir apsispręsti dėl meno krypties studijų pasirinkimo šioje mokslo įstaigoje.
VDA Telšių fakulteto inf.