Praėjusį ketvirtadienį vyko Telšių rajono ugdymo įstaigų vadovų ir Telšių rajono savivaldybės administracijos vadovų pasitarimas dėl mokinių maitinimo organizavimo. Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos Danutės Mažeikienės teigimu, spalio mėnesį baigiasi sutartys su šiuo metu maitinimo paslaugas teikiančia įmone, todėl mokyklų vadovai turi apsispręsti, ar naują tiekėją jie ieškos savarankiškai ar, kaip ir praėjusį kartą, centralizuotai. Naujo konkurso metu bus perkamos mokamos ir nemokamos mokinių maitinimo paslaugos.
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Anglickas pasitarimo metu teigė, kad dėl dabartinio maitinimo paslaugų teikėjo buvo daug įvairių nuomonių: vieni sakė, kad paslaugos yra teikiamos tinkamai, kiti – kad ne. Todėl prieš ieškant naujo tiekėjo, mokyklos vadovai raginti peržiūrėti sutartyse esančias technines specifikacijas, siekiant užkirsti kelią anksčiau kilusioms problemoms kartotis. „Mokykitės iš padarytų klaidų, peržiūrėkite specifikacijas taip, kad jūsų vadovaujama ugdymo įstaiga gautų tinkamą paslaugą. Tačiau nenuklyskite nuo įstatymo rėmų“, – perspėjo K. Anglickas. – Tikriausiai kiekvienas vadovas per tuos trejus metus turite susikaupusių pastabų dėl maitinimo paslaugų teikimo kokybės. Grįžę į savo įstaigą, peržiūrėkite visas per tą laikotarpį kilusias problemas, kurių negalėjote išspręsti, ir jų sprendimus numatykite keisdami technines specifikacijas.“
Dauguma mokyklų vadovų išreiškė norą naujo tiekėjo ieškoti centralizuotai, tai yra, kad konkursą vykdytų Telšių rajono savivaldybės administracija. Keletas direktorių klausė, ar iš naujo tiekėjo būtų galima sutartyse pareikalauti patalpų, pavyzdžiui, virtuvės, remonto, naujos įrangos įsigijimo ir pan. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas atsakė, kad nemokamas sūris būna tik pelėkautuose, nes visa tai, ką įstaiga įpareigos atlikti mokinių maitinimo paslaugų teikėją, atsidurs sutarties kainoje. K. Anglickas taip pat pabrėžė, kad naujoje sutartyje turės atsirasti punktas, pagal kurį paslaugos teikėjas privalės susimokėti komunalinius mokesčius: už vandenį, šildymą, išnaudotą elektros energiją ir t. t.
Pasitarime dalyvavusi Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Jolanta Rupeikienė akcentavo, jog naujame mokinių maitinimo paslaugų konkurse turi būti sudarytos sąlygos dalyvauti ir smulkiesiems verslininkams. „Praėjusį kartą, kada buvo skelbtas konkursas, smulkiesiems verslininkams neužteko laiko jam pasiruošti, – kalbėjo J. Rupeikienė. – Todėl reikia numatyti protingus terminus, per kuriuos mažieji maisto gamintojai spėtų pasiruošti, pasiskaičiuoti ir pateikti dokumentus. Be to, jeigu mokyklos vadovai pradės kelti reikalavimus virtuvės remontams, naujai įrangai įsigyti ir pan. – smulkusis verslininkas taps nepajėgus dalyvauti konkurse. Į tai irgi reikia atsižvelgti.“ Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui K. Anglickui pasidomėjus, ar pati J. Rupeikienė neketina dalyvauti naujame mokinių maitinimo paslaugų konkurse, Tarybos narė atsakė, jog ne.
laimės tie patys. duodu kepurę pri*ikti
O aš manau, kad mokyklų vadovai nori „nusiplauti”. Jie nenori ieškoti nepriklausomo tiekėjo. Patys žinote ką reiškia viską tiekti „centralizuotai”. Telšiuose yra neblogų maisto gaminimo įmonių, todėl kiekvienas mokyklos vadovas turėtu spręsti individualiai, kad vaikams ir moksleiviams tiekiamas maistas būtų skanus ir sveikas.
Komentatoriams siūlyčiau paskaityti internete kas yra viešieji pirkimai ir apie jų organizavimą, o taip pat pasidomėti sveikatos ministerijos patvirtinta mokinių maitinimo tvarka. Manau, kad tada įvairių išvedžiojimų (kas laimės, „nusiplauti”, „spręsti individualiai”, „skanus ir sveikas”) nebeturėtų būti.
Gerbiamasai, ta įmonė kuri užvaldžiusi didžiąją Lietuvos dalį yra didelis galvos skausmas daugeliui valstybės tėvų. Deja, dėl korupcijos (visad plika akim matosi kaip ir ką valdininkai proteguoja ir/ar užstoja), valdininkų beraštiškumo ( ta įmonė įstengia pasisamdyti aukštesnės kvalifikacijos teisininkus, jei reikia- ir advokatus bei visad laimi) dėl idiotiškų įstatymų (kad visad turi laimėti mažiausia kainą siūlantys) reikalai tik blogėja. Pats, vienas iš tų, žinote skaičius – kasmet apie 1/3 sumažėja nemokamo maitinimo prašančiųjų tėvų skaičius. Ar tai reiškia, kad gyvenimas tokiais tempais gerėja? Vargu. Tiesiog tėvai nebemato prasmės prašyti tokios „paramos“ ir „balsuoja kojomis“- tėvai su vaikais išvyksta iš Lietuvos arba vaikai eina į artimiausią krautuvę bulkučių.
Vienas iš tų, kam jūs čia deleguojate skaityti įstatymus ir konkursus skelbti, komentatoriams? Valdininkai, kurie pagal pareigas privalo tai daryti, tegu tai sąžiningai padaro. Aišku, pradėti reikia nuo seimo, kuris turi įstatymus tinkamus priimti, neatsižvelgdamas į lobistų interesus
konkursas ir jo laimėtojas prieš tris metus buvo vienos partijos rankose. Dabar pagal tai kas rašoma, lyg tai šį reikalą perima į savo rankas kita partija. Gal bus geriau? (gal nors profesionaliau „suvaidins“ konkursą)
koalicija ta pati, nors ir kita partija. tiksliau, ta pati šaika pasiskirsčiusi į kelias partijas
ne duok dieve,jei vel laimes kretingos maistas,vaikai yra diskriminuojami kas uz vadinamuosius talonus eina valgyti tai paprasciausiai paduoda bet ka,ir net neklausia tu nori ar ne,patinka ar ne,uz pinigus perkant gali pasirinkti ka valgyt,bet maistas tai labai neskanus.