Miegamosios namų erdvės įrengimas – laiko ir pastangų reikalaujantis procesas. Norint jį palengvinti, galima rasti įvairių metodų, įkvėpimo šaltinių. Dairantis jų, neretai galima rasti ir fengšui metodą. Aptarkime šį metodą, jo kilmę, kaip jį pritaikyti poilsio erdvėje ir kuo jis apskritai naudingas, kai dairomasi miegamojo lovos.
Fengšuikilmė ir reikšmė
Tai yra senas kinų mokslas, kurio funkcija – padėti žmogui darniai gyventi su gamta. Remiantis juo, namuose esantys baldai, jų vieta, būklė, medžiagos gali padėti atvesti sėkmę ne tik į namus, bet ir į profesinį namiškių gyvenimą. Nors ir daug žmonių teigia, kad tai ne mokslas, jis sparčiai populiarėja visame pasaulyje.
Šis metodas apima visas namų erdves: nuo svetainės iki miegamojo. Remiantis fengšui, namuose turi būti kuo daugiau erdvės, be to, juose turi būti tvarka. Tai pritaikoma ir miegamajai erdvei. Šis principas išties logiškas: juk tokioje erdvėje atsipalaiduoti ir kokybiškai pailsėti ypač lengva.
Tinkamiausia vieta miegamajam
Pagal fengšui, tinkamiausia vieta miegamajam – šiaurinė namo dalis. Idealiausia miegamojo lovos vieta – taip pat šiaurėje.Pagal šią metodiką svarbu, kad miegamasis būtų kuo toliau lauko durų ir pagrindinio namų santechnikos mazgo. Kinai nerekomenduoja rinktis ir patalpos su šlaitiniu stogu, tačiau, jei nėra kito pasirinkimo, o fengšui metodą pritaikyti norisi – pravartu naudoti baldakimą. Jis apsaugos nuo neigiamo poveikio.
Žinoma, renkantis miegamojo vietą nereikėtų pamiršti ir asmeninių įpročių. Pavyzdžiui, jei mėgstama anksti keltis, langai, kuriuos saulė pasiekia antroje dienos pusėje,nebus pats tinkamiausias pasirinkimas.
Kaip įrengti erdvę?
Remiantis šia metodika, miegamojoje (kaip, beje, ir bet kurioje kitoje)erdvėje turėtų būti kuo mažiau nenaudojamų ar nereikalingų daiktų, turinčių aštrius kraštus. Taip pat nerekomenduojama miegamojo sujungti su vonios kambariu: pasakfengšui specialistų, tekantis vanduo „išplaus“ teigiamą, atpalaiduojančią energiją. Svarbu ir namų technika. Rekomenduojama miegamojoje erdvėje vengti šių prietaisų: jie trukdys kokybiškai ilsėtis.
Miegamojo lovos visuomet būna svarbiausios šioje erdvėje. Jas statant reikėtų vadovautis keliomis taisyklėmis:
- Reikia įsitikinti, kad galima apeiti lovą iš abiejų pusių. Erdvė turi būti nepergrūsta, čia neturi būti jokių nereikalingų daiktų ar baldų. Taigi, lovos ir kambario dydžio balansas itin svarbus.
- Jos nereikėtų statyti prieš duris.
- Patartina vengti veidrodžių – jie atspindi energiją ir trukdo kokybiškai ilsėtis.
- Čiužinys turėtų būti kokybiškas, patogus, pagamintas iš natūralių medžiagų.
- Iš abiejų lovos pusių turėtų stovėti naktiniai staliukai.
- Jei yra galimybė, lova turėtų stovėti šiaurinėje kambario dalyje.
- Rekomenduotina vengti ryškių spalvų: raudonos (ją galima naudoti saikingai ir skoningai, norint pažadinti aistrą), juodos ir panašiai.
Vadovaujantis šiomis paprastomis taisyklėmis, įrengti miegamąją erdvę pagal fengšui ir paversti savo poilsį itin kokybišku bus tikrai paprasta.
Prieš užbaigiant miegamojo įrengimą reikėtų įsitikinti, kad jame vyrauja harmonija, yra ramu.Vengiant perkrauto kambario ir išlaikant harmoniją, tvarką bei stengiantis laikytis kitų punktų, pasikrauti jėgų ir pailsėti kokybiškai bus lengviau kiekvieną naktį.
Netikiu feng shui, manau, kad kiekvienas geriausiai jaučiame, kur koks baldas turi būti, ir kur praleisime laiką miegodami ar ilsėdamiesi. Man buvo svarbu mano poilsio zona prieš miegą, kur mėgstu su naktinukais ir chalatu sėdėdama skaityti knygą ar vartyti informaciją internete. https://www.atlantic-shop.lt/miego-drabuziai/naktiniai