Spalio 13 d. Telšių r. Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje buvo pristatytas švietėjiškas projektas „Meno energija yra mano energija“. M. K. Čiurlionio fondo kūrybinė trupė gimnazijos bendruomenę supažindino su iškilaus Lietuvos menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyvenimu, kūryba, mintimis ir idėjomis.
Edukacinio renginio metu profesionalūs menininkai parodė muzikinį spektaklį, kurį apjungė M. K. Čiurlionio puoselėta menų sintezės idėja: muzika ir dailė. Talentinga jaunosios kartos aktorė, režisierė Irma Bogdanovičiūtė, persikūnijusi į M. K. Čiurlionio žmonos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės vaidmenį, kūrė performatyvų pasakojimą, paremtą M. K. Čiurlionio rašytiniais atsiminimais – laiškais. Šiuo renginiu jaunimas skatinamas skleisti šviesą ir energiją, ieškoti būdų rasti savo vietą gyvenime ir dalintis gera energija su kitais. Čia žiūrovams iškeliamos tokios gyvenimiškos vertybės kaip atsakingumas ir atsidavimas darbui, gyvenimui, draugystei, meilė artimui, netekties išgyvenimai.
Teatrinius momentus apjungė Minadoros Šernaitės (smuikas) ir Rūtos Balčiūtės (violončelė) duetas. Jaunoji smuikininkė yra Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinė, šiuo metu studijuojanti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, magistrantūros kurse, doc. dr. R. Lipinaitytės smuiko klasėje. Minadora yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, apdovanota Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais. Violončelininkė R. Balčiūtė taip pat studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūros kurse, yra prof. R. Armono klasės studentė.
Viso renginio metu veiks M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų (F. Léger, O. Redon, F. Khnopff, M. Kawai ir kt.) tapybos darbų reprodukcijų paroda, supažindinanti žiūrovus su įvairiomis meninėmis idėjomis ir vizijomis, vyravusiomis tuo metu, kai gyveno ir kūrė M. K. Čiurlionis.
Projekto organizatoriai atkreipia dėmesį, kad šuo renginiu yra stengiamasi kurti sąlygas dvasiniam visuomenės augimui, gyvenimiškų vertybių formavimui ir jų puoselėjimui, kiekvienam pasisemti meno skleidžiamos energijos. Nuolat keliaudami ir susitikdami su jaunimu, M. K. Čiurlionio fonde dirbantys jauni menininkai puikiai jaučia šių dienų pulsą ir meno vartotojų poreikius, todėl fondo kuriami produktai teigiamai įvertinami visų, turėjusių galimybę juos matyti. Fondas edukacinius renginius įvairiose Lietuvos ugdymo įstaigose, vaikų globos namuose, specializuotuose centruose, ligoninėse, kultūros centruose organizuoja nuo 1997 m.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.
ale bet kad komunistai Luokėj pralaimėjo? gal dabar keisit pavadinima i pvz „Skvernelio gimnazija”