
Liepa Telšių kultūros centro kolektyvui – ypač įtemptas mėnuo. Jau prasidėjo – liepos 4 dieną – gyvos muzikos koncertų ciklas „Vandens muzika“. Pasak Telšių kultūros centro direktoriaus Lino Ulkštino, pagrindinė šio projekto mintis – prusinti visuomenę, supažindinti su naujais atlikėjais, su mažiau matomu muzikos stiliumi, kurie rečiau užsuka į Telšius. Tikimasi, kad dar likę trys ciklo koncertai sulauks tokio pat susidomėjimo kaip ir pirmasis, kuriame apsilankė ne tik vietiniai žmonės, bet ir svečiai iš kitų rajonų.
Aurelija SERVIENĖ
Ši savaitė bus kupina dar gražesnių renginių! Jų režisierė Agnė Jakavičiutė teigia, jog žemaičiams svarbią datą – liepos 13-ąją – mes švęsti pradėsime nuo ketvirtadienio (liepos 11 d.). Telšių miesto amfiteatre koncertuos Plungės kultūros centro simfoninis orkestras.
Liepos 12–13 dienomis kviečia žemaičių festivalis „Patria una“, kurį, anot režisierės, reiktų vadinti žemaičių sueiga, į kurią kviečiamas visas regionas ir visi Lietuvos žemaičiai.
Festivalio atidarymas vyks liepos 12 d. 18 val. miesto amfiteatre. Naują projektą „7 vyrai nuo Telšių“ pristatys žemaitis, iš Plungės kilęs aktorius, humoristas Mantas Stonkus. Renginio metu bus suteikta galimybė namo parsinešti Žemaitijos vėliavą ir kitą dieną iškilmingai ją iškelti prie savo namų.
Projektui „7 vyrai nuo Telšių“ vadovauja telšiškis Vladas Klimas. Jis ir subūrė muzikuojančių telšiškių vyrų grupę, kurią sudaro Edmundas Grubliauskas, Donatas Bukauskas, Juventas Radzys, Darius Augulis, Antanas Gaudiešius, Juozas Rimeika, Augustinas Martinkus. Renginyje jie pristatys savo autorines, ir ne tik, dainas.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė sakė, jog šių septynių vyrų nuo Telšių kūryba nuguls į vinilinę plokštelę.
Liepos 13 dieną iškilmingas minėjimas Durbės skvere vyks neįprastai – ne kaip būdavo ankstesniais metais 20 val., o 15.30 val. E. Macienė tikisi, jog šventė sulauks svečių iš kitų rajonų: „Yra pakviesti visos Žemaitijos merai, Vyriausybės kancleris, Seime susibūrusios Žemaičių grupės nariai ir kt.“
Po minėjimo kartu su orkestru visi svečiai, seniūnijos, bendruomenės kviečiami jungtis į iškilmingą eiseną link Zakso kalno. Ten nuo 11 val. jau veiks šventinė mugė su tradicinių amatų kiemeliais, bus organizuojamos edukacinės veiklos, folkloro kolektyvų koncertas.
12–18 val. ant kalno žiūrovų laukia lietuviškų ristynių turnyras. Ši lietuviška tradicija yra įtraukta į nematerialiojo kultūros paveldo vertybių sąvadą.
Vakarinės programos ceremoniją daudyčių garsais atidarys tautiška kapela „Sutaras“, kuriam vadovauja telšiškis Antanas Fokas. Džiugu, jog į renginių programą puikiai įsipynė populiarioji muzika – grupė „Kitava“.
Išskirtinis festivalio apvainikavimo momentas laukia 23 val. Tai – ugnies šou, truksiantis 15 minučių.
Pasveikinti žemaičių į festivalį atvyks delegacija iš Lenkijos Mazovijos Minsko ir svečiai iš Serbijos. Energingas, ryškus serbų ansamblis, 34 žmonių kolektyvas, pristatys savo šalies tradicinę muziką ir šokius.