Varnių kultūros ir jaunimo centre jau dveji metai gyvuoja liaudiškų šokių kolektyvas „Naktigonė“. Jo įkūrėja ir vadovė – Monika Rupeikaitė (25 m.).
„Lietuvių liaudies sceninis šokis man labai ypatingas, labai jį myliu. Manau, jog atėję šokti vaikai tai pajuto ir taip susižavėjo tautiniu šokiu“, – kalbėjo vadovė.
Aurelija SERVIENĖ
Šokantis jaunimas
Šiuo metu „Naktigonėje“ yra dvi grupės: jaunimo grupė, kurią sudaro 6 poros (10–12 klasių moksleiviai), bei nuo vasario mėnesio suburta mažesniųjų grupė (4–6 klasių moksleiviai).
„Susidomėjimas buvo labai didelis, tokio net nesitikėjau. Į mažesniųjų grupę atėjo 14 porų ir dar kelios mergaitės, dėl to planuojame mažesniųjų grupę perskirti į dvi grupes. Jaunimo grupė labai aktyvi – ir merginos, ir vaikinai labai nori šokti. Su mažesniųjų grupe dar tik susipažįstame, bet, atrodo, taip pat visi labai nori judėti“, – sakė vadovė.
Savo repertuare jaunimo grupė šiuo metu turi 5 šokius: „Žuvų šukelė“, „Usanykas“, „Jievaro tiltas“, „Gegužinė polka“, „Malūnėlis“. Su mažesniųjų grupe vadovė dar tik mokosi lietuvių liaudies sceninio šokio pagrindų (žingsniai, figūros, susikabinimai ir kt.).
Džiugu, jog kolektyvas puošiasi lietuvių liaudies sceniniais kostiumais, kurie skirti šokių kolektyvams. Dalį rūbų poroms pasiuvo Varnių kultūros centras iš projektinei veiklai skirtų pinigų, kiti buvo pritaikyti iš turimų kultūros centro rūbų. Šokių karūnas merginoms dovanojo rėmėjai.
Pavadinimą kolektyvui sugalvojo pati M. Rupeikaitė. Jis kilo iš jos pačios sukurto lietuvių liaudies sceninio šokio „Šarūnai“, kuris kurtas dar merginai studijuojant, remiantis naktigonės papročiais.
Liaudiškų šokių kolektyvas „Naktigonė“ aktyviai koncertuoja Varnių kultūros centro organizuojamuose renginiuose bei šokių festivaliuose-konkursuose Klaipėdoje, Nidoje.
Šiuo metu su didžiųjų šokėjų grupe vadovė ruošiasi Lietuvos Vakarų krašto Dainų šventei, kuri vyks Klaipėdoje birželio 10–11 dienomis. Su mažesniųjų grupe šį sezoną planuoja pasirodyti Varnių kultūros centro renginiuose.
„Naktigonė“ jau džiaugiasi ir dideliais laimėjimais: 2016 m. birželio mėn. Nidoje vykusiame šokių festivalyje-konkurse „Šokanti Neringa“ užėmė pirmąją vietą. Šių metų vasario 11 d. taip pat Nidoje vykusiame šokių festivalyje-konkurse „Gintarinė žiemužė“ vėl skynė laurus – džiaugėsi pirmąja vietą.
„Apie šiuolaikinį jaunimą, su kuriuo dirbu, galėčiau pasakyti tik gerus ir gražius žodžius. „Naktigonės“ šokėjai – labai nuostabios asmenybės. Visi draugiški, geranoriški, atvirai bendraujantys ir nuoširdūs. Labai juos myliu ir jais žaviuosi“, – džiaugiasi vadovė.
Apie vadovę
M. Rupeikaitė į Varnius važinėja iš Plungės. Ji – šokio pedagogė, studijas baigusi Vilniuje.
„Labai myliu savo gimtą miestą Plungę, dėl to baigusi studijas Vilniuje, 2013 m. grįžau gyventi į Plungę. Čia ketvirtą sezoną gyvuoja mano įkurta šokių studija „Motus“, kurią sudaro vaikų ir jaunimo hip-hop šokio grupės, treniruotės su Kangoo Jumps batais ir oro joga. Nuo 2016 m. rugpjūčio mėnesio esu Anželikos Cholinos šokio teatro, šokio spektaklio „Otelas“ šokėja“, – pasakojo M. Rupeikaitė.
Lietuvių liaudies sceninius šokius mergina šoka nuo 9 metų iki pat šiol. Ji – Plungės vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „Žirginėliai“ narė. „Be galo mėgstu ir myliu ne vieną šokio stilių, bet lietuvių liaudies sceninis šokis yra ypatingas, jis pats artimiausias mano širdžiai“, – tikino pašnekovė.