Kaimyniniame Mažeikių rajone, ant Ašvos upės kranto, XIX amžiuje pastatytas Reivyčių, arba kitaip – Dargio, malūnas su aplink jį esančia kaimo turizmo sodyba turi naują savininką.
Praėjusių metų rugsėjį sodybos šeimininku tapo Airidas Karpavičius – dainininkas, renginių organizatorius bei vedėjas, įvairių televizijos projektų autorius, prieš daugiau nei dešimtmetį vykusio realybės šou „Žvaigždžių vartai“ nugalėtojas.
Jis pasidalijo puoselėjamais dideliais planais apie tai, kokias paslaugas ketina teikti kuriamame paslaugų ir pramogų komplekse.
Bus gaminamas viskis
„Villa Shinto“ – taip nuo šiol vadinasi buvęs Dargio malūnas su šalia jo esančia kaimo turizmo sodyba.
A. Karpavičius ketverius metus Škotijoje iš viskį 500 metų gaminančios šeimos vieno nario Keito mokėsi šio gėrimo gamybos meno paslapčių.
„Bendraujame su Keitu jau daug metų. Kreipiausi į jį, nes turėjau sumanymą atidaryti alaus daryklą. Bet jis man patarė gaminti viskį. Viskas prasidėjo nuo kalbų, nuo paaiškinimų. Ir sudomino“, – pasakojo pašnekovas.
Tada Airidui kilo mintis rasti ir įsigyti Lietuvoje sodybą, atitinkančią škotiško stiliaus aplinką. Tokią sodybą jis rado Mažeikių rajone, Reivyčių kaime, ant Ašvos upės kranto.
„Viskis, kurį ruošiuosi gaminti, bus iš natūralių sudedamųjų dalių.
Vilos pavadinime esantis žodis „shinto“ simbolizuoja ryšį su gamta. Šintoizmas yra seniausia pasaulio religija, tai yra japonų religija, kurioje egzistuoja tik tai, kas gera. Be to, šintoizmas reiškia visišką natūralizmą“, – pavadinimo reikšmę ir ir veiklos prasmę paaiškino pašnekovas.
Daug galimybių realizuoti sumanymus
Vilos teritorijoje esančios ir būsimos erdvės turės pavadinimus. Šeimininko įsitikinimu, tik tada, kai daiktui, vietai, reiškiniui suteikiamas vardas, tas daiktas ar vieta įgyja sielą.
O tokių erdvių, kuriose bus laukiami ne tik mažeikiškiai, bet ir svečiai iš aplinkinių Telšių, Akmenės, Plungės, Skuodo rajonų, „Villoje Shinto“ numatyta daug ir įvairių.
Didelė sodybos teritorija, joje sukurta ir išplėtota infrastruktūra – 5 namukai, garinė, turkiška, infraraudonųjų spindulių pirtys, trijų aukštų malūno pastatas su rūsiu, restoranu, banketų sale – suteikia labai daug galimybių realizuoti įvairius sumanymus.
Tvarkomi licencijos reikalai
Pavyzdžiui, sodybos teritorijoje esančiame kol kas nebaigtame statyti pastate A. Karpavičius ketina įkurdinti viskio varyklą, kuri vadinsis „Piliakalnio varykla“.
Šiuo metu tvarkomi licencijos, kuri leistų tokią veiklą, reikalai.
„Pati licencija nėra labai brangi. Tačiau brangiai kainuoja įranga, laboratorija. Kiekviena varykla, kuri planuoja užsiimti alkoholio gamyba, licenciją gauna tik tada, kai turi savo laboratoriją ir laborantą. Būtent įgyvendinti šį reikalavimą yra sudėtingiausia. Bet įmanoma“, – paaiškino pašnekovas.
Tačiau tuos sudėtingus, ilgai trunkančius pasiruošimo, licencijos įgijimo procesus jis pateisina. Nes dalyvavęs apmokymuose, pamatęs visus alkoholio gamybos procesus supranti, kad kokybiškus alkoholinius gėrimus pagaminti negali bet kas ir bet kaip. Tam reikia atitinkamų žinių, įrangos.
Pirmasis renginys – Valentino dienai paminėti
Paslaugų ir pramogų komplekse „Villa Shinto“ veiks restoranas, kurio lankytojams ketinama pasiūlyti išskirtinio skonio patiekalų.
„Oficialų restorano atidarymą dar planuoju. Kol kas dirbsime ties restorano patiekalų meniu, ties jo apipavidalinimu. Šiuo metu laukiama, kol iš užsienio bus atvežti užsakyti baldai, indai“, – paaiškino sodybos savininkas.
Tačiau jau ir iki restorano atidarymo čia vyks keletas renginių. Vasario 12-ąją viloje planuojamas renginys, skirtas Valentino dienai paminėti. Jame koncertuos grupė „Vairas“.
Kovo 12 dieną viloje Moters dienos ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos progomis koncertuos grupė „16 Hz“. Tariamasi, kad gegužės pabaigoje koncertuoti atvyktų grupė „Rondo“.
Šiuo metu vyksta derybos ir dėl to, kad vidurvasarį į vilą koncertuoti atvyktų Džordana Butkutė.
Bus laukiami ir svečių augintiniai
A. Karpavičius sako, kad jo galvoje sukasi galybė minčių apie tai, ką įdomaus galima suorganizuoti ir pasiūlyti būsimiesiems pramogų ir paslaugų komplekso klientams. Norint jas įgyvendinti, reikia šiek tiek laiko ir kantrybės.
„Įrengsime pavėsines, staliukus. Žmonės galės, nesvarbu, žiemą ar vasarą, pas mus atvykti į pavėsines išsikepti maisto ant grilio. Nebūtina bus eiti į restoraną.
Du kartus per metus organizuosiu nemokamas šventes gyventojams. Vilos teritorijoje bus zona, skirta vaikams. Mąstau ir apie vaikams skirto festivalio organizavimą“, – ateities planais pasidalijo pašnekovas.
Airidas kartu su savo gyvenimo drauge, kuri yra profesionali šunų kirpėja, Vilniuje turi keturkojų grožio namus „Žalias paršiukas“ ir džiaugiasi per laiką įgytais klientais. Tokie grožio namai gyvūnams veiks ir viename iš „Villos Shinto“ pastatų.
Mato ir realybę, ir ateitį
Iš Suvalkijos, o tiksliau – iš istorinio jos krašto – Sūduvos, kilęs Airidas sako niekada nesivadovavęs kažkieno sugalvotais ir primestais standartais. Jis įsitikinęs: kiekvienas žmogus turi gyventi savo gyvenimą ir būti toks, koks nori būti. Pirmiausia – pats savimi.
„Galbūt šiandien į sodybą atvažiavęs žmogus pirmiausia atkreipia dėmesį į tai, kiek čia yra įvairių trūkumų. Bet kai žmogus turi lakią vaizduotę, yra meniškos sielos – toks kaip aš, jis viską mato kitaip. Jis mato šiandienos realybę ir ateitį“, – šyptelėjo Mažeikių rajone įsikūręs suvalkietis.
Kainomis klientų negąsdins
Įsigijęs sodybą ir malūną Airidas sako įšokęs į „čebatus“ – daro įvairius darbus, kurių iki šiol nebuvo daręs.
Tačiau ši vieta yra to verta. Šeimininkas ją apibūdina kaip rojaus kampelį žemėje, kuriuo norisi pasidalyti su kitais žmonėmis.
„Kai koncertuodavau įvairių Lietuvos miestelių kultūros namuose, buvo pora atvejų, kai į mano koncertus atėjo vienur penki, kitur devyni žmonės. Manęs darbuotojai klausdavo, ar koncertuosiu tiems atėjusiems keliems žmonėms. Koncertuodavau, nes žmonės atėjo manęs pasiklausyti, aš atvažiavau į jų miestelį. Tai ir restoranas dirbs net ir dėl prie vieno stalelio sėdinčių žmonių“, – dėstė A. Karpavičius.
O kaipgi dėl maisto ir paslaugų kainų, gal jos bus neįkandamos rajono gyventojams?
„Esu įsitikinęs: jeigu pradedi savo šalyje kažkokį naują projektą, neturi užkelti kainos.
Tad nemanykite, kad restorane, kuriame bus gaminami skanūs, kokybiški patiekalai, jie bus neįperkami. Arba kad čia bus nelaukiami paprasti žmonės.
Tikrai noriu, kad ateityje čia rinktųsi žmonės, kad dalyvautų planuojamuose rengti vakaruose, kad paragautų mūsų šefo gaminsimo maisto. Ir čia žmonės tikrai nebus skirstomi į turinčius daugiau ar mažiau pinigų ar panašiai“, – pokalbį apibendrino malūno ir sodybos šeimininkas.
Loreta BUTKUTĖ