Birželio pradžioje Latvijoje, Jelgavoje, startavo tradicinis smėlio skulptūrų festivalis. Jame dalyvauja, skulptūrą pagal pasaulinį muzikos hitą kūrė ir iš Telšių rajono kilęs skulptorius Mindaugas Tendziagolskis.
Monika GIRDVAINĖ
Šiemet jau 17-ąjį kartą vykstantis tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis „Summer signs 2023“ subūrė nemažą būrį menininkų: smėlio skulptūras kūrė 17 atstovų iš devynių šalių.
Tarp skulptorių iš Indonezijos, JAV, Mongolijos, Ispanijos, Nyderlandų, Ukrainos, Estijos bei Latvijos – ir trys lietuviai: Mindaugas Tendziagolskis, Marijus Petrauskas ir Tautvilas Povilionis.
Kraštietis M. Tendziagolskis smėlį išbandė pirmą kartą. Anksčiau menininkas yra dalyvavęs ledo skulptūrų festivalyje, kuriame jo sukurta skulptūra pelnė aukštą įvertinimą, bet patirtis dirbant su smėliu, jo teigimu, kitokia.
„Su ledu dirbti šalta, o su smėliu – karšta. Kiekviena medžiaga, su kuria dirbi, yra vis kitokia ir reikia laiko, kad ją prisijaukintum. Metalas, akmuo, smėlis ar ledas – kitokios tekstūros, su jomis dirbant reikalingi ir skirtingi įrankiai. Kūrinio matymas tas pats, bet medžiagą turi prisijaukinti. Kaip man pavyko tai padaryti, matote žiūrėdami į skulptūrą“, – „Telšių ŽINIOMS“ sakė M. Tendziagolskis.
Šių metų festivalio tema – pasauliniai muzikos hitai. M. Tendziagolskį ši tema įkvėpė smėlio menu perteikti pasaulinio garso kūrinį „Somewhere over the rainbow“ (atlikėjas Izraelis Kamakavivoolė).
Daina pasakoja apie kiekvieno žmogaus viltis, svajones ir norus. Skulptūra, anot autoriaus, tai reprezentuoja per smėlį, saulę ir šviesą.
Skulptūrą M. Tendziagolskis kūrė savaitę laiko.
„Žinoma, turiu norų ir svajonių. Kuo daugiau užsakymų, tuo labiau norai pildosi“, – paklaustas apie savo svajones ir viltis kalbėjo plataus profilio menininkas.
Smėlio skulptūras Jelgavos Pašto saloje galima apžiūrėti iki rugsėjo vidurio.