
Kad gaisro metu žmonės nežūtų pirmiausiai reikia būti apsirūpinus kokybiškais dūmų detektoriais, po to jau seka kondensuoto aerozolio gesinimo įtaisai su stebėjimo pultais bei gaisro aptikimo sistemomis. Toliau seka įvairių rūšių gesintuvai, nedegūs audeklai, dėžės su smėliu ir kt. Jeigu patalpose yra elektros įrenginiai su įtampa, tada reikia turėti įsigijus gesintuvus, kuriais būtų galima gesinti juos neatjungus elektros srovės.
Kiek dūmų detektorių reikėtų įrengti gyvenamosiose patalpose?
Kiekviename gyvenamajame būste privalo būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų detektorius. Jo vieta – miegamasis arba koridorius šalia jo. Tai yra minimalus variantas. Kadangi dūmų plitimą bendrame patalpų plote laikinai pristabdo sienos ir durys, patariama šiuos prietaisus turėti įrengtus kiekviename būsto kambaryje, koridoriuje ir kitose bendros paskirties erdvėse. Nesiūloma autonominių dūmų detektorių įtaisyti virtuvėje ar vonios kambaryje, kur gali pasklisti pavojaus nekeliantys garai.
Kada efektyviai galima panaudoti gesintuvus?
Gesintuvai yra naudojami tada, kai reikia gesinti nedidelės apimties gaisrus. Jie negali pagelbėti tada, kai ugnis jau būna labai įsigalėjusi ir tapusi nevaldoma, o jį naudojantis asmuo atsiduria labai pavojingoje situacijoje, kurioje gali veikti tik profesionalūs gaisrininkai.
Kaip naudotis gesintuvu?
Įprastinius gesintuvus sudaro rankinis didelio slėgio cilindras, kuris yra pripildytas specialia ugnies gesinimui skirta medžiaga. Visi gesintuvai paleidžiami veikti panašiai – nutraukiama plomba ir ištraukiamas apsauginis kaištis, po to difuzorius arba gesintuvo žarnelė su difuzoriumi nukreipiami į ugnies židinį ir paspaudžiama rankenėlė.
Kokio svorio gesintuvai kokiems gaisrams gesinti yra skirti?
Jei gesintuvo svoris neviršija dviejų kilogramų, jis tinka automobilių gaisrams gesinti. Jei gesintuvas sveria nuo keturių iki šešių kilogramų, jis yra tinkamas naudoti visuomeninės paskirties patalpose, šildomuose ir nešildomuose sandėliuose, krovininiuose sunkvežimiuose, kombainuose, autobusuose ir garažuose.
Dvidešimt penkių kilogramų svorio milteliniai gesintuvai praverčia degalinėse ir prekybos centruose, o penkiasdešimties kilogramų milteliniai gesintuvai gali būti naudojami labai didelio ploto patalpose, kurios viršija penkis tūkstančius kvadratinių metrų.
Visas išvardintas priešgaisrinės saugos priemones rasite internetinėje prekyboje, kurioje jų pasirinkimas yra gana platus, tad tikrai rasite jums pačias tinkamiausias.