
Skyrybos, tai labai skausminga gyvenimo patirtis. Šiandieniniame pasaulyje matomi siaubingi skaičiai, skiriasi maždaug 50% susituokusių porų. Tai patirtis, kurios nenori nei vienas, tačiau dažnam tenka su tuo susidurti. Kaip bebūtų, skyrybos palieka gilų randą ir nors gyvenimas čia nesibaigia, tačiau skyrybos įtakoja daugybę pokyčių gyvenime, tarp jų ir asmeninius finansus. Reikia išmokti gyventi savarankiškai ir nepriklausomai. Nesvarbu kaip buvo sunkiai dirbama, siekiant sukurti bendrus namus ir pasiekti finansinį stabilumą, daugelis, po skyrybų praranda pusę to, kas buvo užgyventa kartu. Nemažai žmonių nebemoka gyventi atskirai ir tvarkytis su savo finansais, todėl neretai griebiamasi piniginės paskolos (kreditu aizdevumi). Tačiau juk ne viskas prarasta, po skyrybų visiškai įmanoma susitvarkyti savo finansus ir gyventi savarankiškai.
Neeikvokite savo energijos panikai. Žinoma, daug lengviau pasakyti nei padaryti, patarimus dalinti lengva, tačiau atsidurti tokioje situacijoje nenori nei vienas. Kaip bebūtų, negalima pasiduoti, reikia kabintis į gyvenimą ir stengtis susikurti savo finansinę nepriklausomybę ir tapti kaip įmanoma stipresniais. Nuolatinė įtampa ir nerimas, neleidžia mąstyti racionaliai, todėl tampa sunku priimti tinkamus sprendimus ir ieškoti išeičių. Jei tik yra noras ir siekis, šiek tiek sumanumo ir išradingumo, viskas tikrai pavyks. Visai nesvarbu moteris ar vyras. Viskas ką reikia padaryti, tai susikoncentruoti ties mus supančiomis problemomis ir nesistengti plaukti pasroviui, reikia imtis veiksmų, kad būtų galima jas išspręsti. Tam gali prireikti šiek tiek laiko, aplinkinių paramos, tačiau svarbu nepasiduoti blogoms emocijoms, neleidžiančioms blaiviai mąstyti.
Imkitės veiksmų. Nors skyrybos yra pakankamai sudėtingas dalykas, pasistenkite suprasti, kad reikia veikti. Būtina ieškoti išeičių ir informacijos, kuri padėtų atsistoti ant kojų. Reikia gerai apsvarstyti savo finansinę padėtį, kokios yra pajamos, kokios gali būti išlaidos ir pan. Galima kreiptis į įvairias institucijas ir klausti patarimo. Labai svarbu laiku atsitokėti ir suimti save į rankas, gyvenimas tikrai nesibaigia, daugelis su tuo kuo puikiausiai susitvarko, todėl ir jūs neturėtumėte būti išimtis.
Subalansuoti biudžetą. Po skyrybų reikia šiek tiek laiko susidėlioti mintis ir imtis veiksmų. Daugeliu atveju, biudžetas buvo planuojamas bendrai, todėl dabar reikia viską atskirti ir pagalvoti kiek galima skirti vieniems ar kitiems dalykams, o greičiausiai ir naujam būstui. Tai nėra džiuginantis dalykas, tačiau stresas čia nepadės. Reikia priimti situaciją tokią kokia ji yra ir imti su ja tvarkytis. Jei jaučiamasi nesaugiai, rekomenduojama kreiptis į finansų konsultantus, kurie padės rasti tinkamą sprendimą. Gali būti jog teks daugiau dirbti, sumažinti poreikius, atsisakyti tam tikrų dalykų, tačiau tai yra laikina, laikui bėgant viskas taps paprasčiau.
Pasirinkti tinkamus žmones. Po skyrybų, dažnai tenka išsiskirti ir su kai kuriais draugais bei šeimos nariais, taip jau yra. Tačiau tikrai yra žmonių, kurie niekuomet neatsuks nugaros, tokiose situacijose šie žmonės greitai pastebimi. Gali būti, jog buvęs sutuoktinis, po skyrybų ims negražiai kalbėti ir drabstyti purvą, tačiau tikri draugai netikės visu tuo melu ir išliks jums artimi, jeigu ne – vadinasi jie niekada nebuvo pakankamai artimi. Beje, nereikia pasiduoti pykčiui ir daryti to paties, tai tikrai nepataisys situacijos, tik dar labiau ją pablogins ir įžiebs pykčio ugnį.
Svarbu neprarasti motyvacijos ir tikėjimo. Visuomet reikia laiko susidėlioti mintis ir prioritetus, tačiau niekas nevyksta taip greitai kaip norėtume. Greitai galime gauti greitąsias vartojimo paskolas (patēriņa kredīti internetā), tačiau susigyventi ir susitvarkyti su esama padėtimi gali prireikti daugiau laiko. Šis gyvenimo etapas nėra pats maloniausias gyvenime, tačiau galbūt tai nauja pradžia, kuri padės suprasti ką darėte ne taip ir padės susikurti geresnį rytojų, visomis prasmėmis.