
Meškerė – pagrindinis ir svarbiausias žvejo įrankis, be kurio, žvejyba būtų sunkiai įsivaizduojama. Meškerės gali būti skirtingų tipų, gaminamos iš skirtingų medžiagų ir pasižymėti skirtingomis ypatybėmis. Dėl šios priežasties, galima lengvai rasti ir pasirinkti tinkamą meškerę skirtingiems žvejybos stiliams, poreikiams. Na, o vienos iš populiariausių – žieminės meškerės. Atėjus šaltajam metų laikui, žiemai, poledinės žūklės entuziastai, iš sandėliukų ir garažų, ima traukti ledo grąžtus, specialią įrangą, šiltus drabužius ir, žinoma, žiemines meškeres ir traukia ant užšalusių vandens telkinių. Poledinė žūklė suburia didelį būrį žvejų, kurie ant užšalusių ežerų, tvenkinių gaudo laimikius ir tiesiog mėgaujasi žvejyba. Tačiau, norint tinkamai ir efektyviai užsiimti poledine žvejyba, būtina pasirūpinti specialia, žiemine meškere. Šiame straipsnyje, rasite kelis naudingus patarimus, kurie padės pasirinkti tinkamą, gerą žieminę meškerę.
Kuo žieminė meškerė skiriasi nuo standartinės meškerės?
Žieminė meškerė tikrai skiriasi nuo standartinės meškerės. Žinoma, meškerės, tiek žieminės, tiek standartinės, išlieka ta pati – gaudyti žuvį. Tačiau, yra keli esminiai skirtumai, kurie skiria šias meškeres. Visų pirma, pats svarbiausias ir ryškiausias skirtumas – ilgis. Žieminė meškerė yra kur kas trumpesnė už standartinę. Galima rasti trumpų, 20 cm žieminių meškerėlių bei ilgesnių 45 cm ar didesnio ilgio meškerių. Standartinės meškerės yra ilgesnės, kadangi, jomis tenka užmesti sunkesnį masalą ir žvejojama yra toliau nuo kranto. Poledinė žūklė veikia kitaip. Kadangi, žvejojama ant užšalusios vandens telkinio, kuriame yra išgręžiama nedidelė skylė, masalo užmesti nereikia. Užtenka įmerkti jį į skylę ir laukti, kol laimikis užkibs. Na, o ir pats laimikio traukimas skiriasi. Kadangi, žiemos metu žuvys nėra tokios judrios, joms ištraukti nereikės tiek daug jėgos, tačiau, reikia turėti specialių įgūdžių, kurie neleis aštriam ledui nupjauti valo ir t.t.. Negana to, žieminės meškerės yra kur kas lengvesnės ir plonesnės, už standartines. Tad, jei jus domina poledinė žūklė, atminkite, kad su standartine meškere žvejoti ant užšalusio ežero gali ir nepavykti.
Rinkdamiesi atsižvelkite į žieminės meškerės galią
Meškerės galia nurodo kiek svorio reikės, kad meškerė pradėtų linkti. Dėl šios priežasties, šis kriterijus dar vadinamas ir meškerės svorių. Galima rasti tris, standartinius tipus: lengvas, vidutines ir sunkias žiemines meškeres. Lengviausios, kaip ir galima nuspėti, susilenkia nuo mažiausios apkrovos. Dėl to, jos tinkamos tik nedidelių žuvų gaudymui. Tad, norintiems žvejoti stambesnius laimikius, tikriausiai, prireiks galingesnių, sunkesnių meškerių. Logiška, kad meškerės svoris turėtų būti pasirenkamas pagal tai, kokias žuvis norėsite gaudyti. Kuo žuvys stambesnės, tuo galingesnė meškerė bus reikalinga.
Atkreipkite dėmesį į žieminės meškerės akciją
Neapsigaukite, žieminės meškerės akcija visai nereiškia, kad yra sumažinta jos kaina. Akcija, iš tiesų, nurodo koks meškerės ilgis susilenkia ir kaip greitai meškerė grįžta į natūralią, tiesią padėtį. Tad, žieminė meškerė gali turėti trijų, skirtingų tipų akciją: lėtą, vidutinę ir greitą. Greitą akciją turinčios žieminės meškerės susilenkia ties meškerės viršutiniu ketvirčiu ir greitai grįžta į natūralią padėtį. Vidutinės akcijos lenkiasi ties viduriu ir atsitiesia į natūralią padėtį lėčiau, nei greitos. Na, o lėtos akcijos meškerės lenkiasi per visą ilgį, yra lanksčiausios, bet į natūralią padėtį grįžta lėčiausiai. Dėl šios priežasties, jos silpniausios ir tinka tik mažoms žuvims gaudyti. Teigiama, kad geriausia meškerė bus ta, kuri suteiks greitą atsaką ir leis suprasti, kad žuvis užkibo. Tačiau, greitos akcijos meškerės yra linkusios išplėšti kabliuką iš žuvies žiaunų, o lėtos yra nepakankamai greitos, kad leistų akimirksniu užfiksuoti užkibimą. Specialistai teigia, kad geriausia rinktis vidutinės arba greitos akcijos žiemines meškeres, jei norite gaudyti stambesnes žuvis.
Nepamirškite atsižvelgti ir į medžiagą, iš kurios pagaminta žieminė meškerė
Daug dėmesio skirkite ir medžiagai, iš kurios pagaminta žieminė meškerė, kadangi, nuo jos priklausys meškerės patvarumas, ilgaamžiškumas. Dažniausiai, žieminės meškerės yra gaminamos iš grafito, stiklo pluošto. Anglies pluoštas arba grafitas yra lankstus, gali pakelti gana nemažą svorį, tačiau, gali lūžti nuo didelio smūgio ar tempimo. Stiklo pluoštas – tvirtesnis už grafitą, o tai reiškia, kad tokia meškerė yra mažiau jautri. Tačiau, tokios meškerės yra tvirtesnės.
Platų, tiek žieminių, tiek kitų tipų meškerių pasirinkimą rasite varle.lt svetainėje. Čia visada žemos kainos!