
Birželio pabaigoje Telšių rajono savivaldybės taryba įpareigojo Telšių rajono savivaldybės administraciją pasikonsultuoti su rajono seniūnijų gyventojais, vykdant jų apklausą dėl Telšių rajono savivaldybės teritorijos gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų nustatymo (keitimo). Gyventojų apklausą nurodyta atlikti iki rugpjūčio 14 d.
Tačiau šį Tarybos sprendimą lydi kur kas rimtesni planai. Įgyvendinant Telšių miesto bendrojo plano ir Gyvenamosios urbanistinės infrastruktūros išvystymo Telšių mieste ir priemiesčio zonose specialiojo plano sprendinius, prie Telšių miesto teritorijos siekiama prijungti Berkinėnų ir Želvaičių kaimus (Ryškėnų sen.), Degenių ir Paežerės kaimus (Viešvėnų sen.), Dimaičių k. (Degaičių sen.), Siraičių k. (Gadūnavo sen.). Taip pat dalį Kalnėnų, Džiuginėnų, Ryškėnų, Purplių, Judrėnų, Rainių, Degaičių kaimų.
Antanas NEKRAŠIUS
Trūksta informacijos
„Telšių ŽINIŲ“ redakciją pasiekė susirūpinusių Degaičių ir Ryškėnų seniūnijų gyventojų nuogąstavimai. Žmonės teigė esantys šokiruoti sužinoję apie planus jų gyvenvietes prijungti prie Telšių miesto. „Kol kas negavome jokio paaiškinimo, kodėl tokie planai iš viso atsirado, – teigė Degaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Vita Kazlauskienė, – viską suprasčiau, jeigu Degaičiai nuo miesto nebūtų atskirti apsaugos zonomis… Gal norima taip padidinti Telšių gyventojų skaičių, kad galėtų dalyvauti kažkokiuose projektuose. Vargu, ar 760 degaitiškių situaciją išgelbėtų? Taip lengvai mūsų nepaims. Nežinau… labai trūksta informacijos.“ Anot V. Kazlauskienės, šią savaitę planuojamas bendruomenės susitikimas, į kurį bus kviečiami Savivaldybės administracijos atstovai.
„Kažkas juokavo, kad Telšių seniūnas nori kaimą, kuriame gyvena, prisijungti prie miesto, – „Telšių ŽINIOMS“ situaciją komentavo Ryškėnų kaimo bendruomenės pirmininkas, Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas, – pajuokauti, aišku, galima, bet tai labai rimtas reikalas. Žmonėms neaišku, dėl kokių priežasčių tokie planai atsirado, kokią įtaką turės mokesčiams, juk kaime jie vienokie, o mieste – kitokie: žemės mokestis, rinkliava už atliekas ir kt. Niekas dorai nieko nepaaiškina.“ K. Lečkauskas taip pat teigė, jog jo vadovaujama bendruomenė kvies atsakingus Savivaldybės darbuotojus, kad šie žmonėms atsakytų į eilę kilusių klausimų, nuogąstavimų.
G. Baltrūnė: daugiausia pakeitimų numatoma su Telšių m. besiribojančiose seniūnijose
Birželio 29 d. Telšių rajono savivaldybės tarybos palaimintos apklausos tikslas – supažindinti vietos gyventojus su žemėlapyje pažymėtomis siūlomomis tvarkyti gyvenamųjų vietovių ribomis bei kitais dokumentais ir pareikšti nuomonę apie teikiamus pasiūlymus. O rengiamo Telšių rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių ribų plano tikslas – nustatyti, pakeisti ir patvirtinti Telšių rajono savivaldybės teritorijoje esančių seniūnijų, gyvenamųjų vietovių teritorijų ribas, patikslinti, pakeisti, suteikti ar panaikinti jų pavadinimus.
Plačiau pakomentuoti apie planus bei vykdomą apklausą paprašėme Telšių rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėjos Gintarės Baltrūnės.
– Ar vyksta (vyks) susitikimai su seniūnijų gyventojais, siekiant pristatyti Telšių rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių ribų planą? Kokie esminiai pakeitimai siūlomi minėtame plane? Kurių seniūnijų teritorijas labiausiai palies šio plano sprendiniai?
– Visos apklausos metu su gyventojais tiesiogiai bendraus ir į jų klausimus atsakys seniūnai. Seniūnai nuolat bendrauja tiek su Savivaldybe, tiek ir su plano rengėjais visais jiems rūpimais klausimais. Gyventojų pastabos ir pasiūlymai bus pristatomi gyventojų apklausos komisijoje konkrečios seniūnijos seniūnų. Taip pat organizuojami tarpiniai susitikimai su seniūnais, kad būtų išklausyti ir aptarti visi klausimai.
Šiuo metu pateiktuose sprendiniuose daugiausia pakeitimų numatoma su Telšių miestu besiribojančiose seniūnijose.
– Kokių seniūnijų ir kokias teritorijas pagal Telšių rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių ribų planą siūloma prijungti prie Telšių miesto teritorijos?
– Įgyvendinant Telšių miesto bendrojo plano ir Gyvenamosios urbanistinės infrastruktūros išvystymo Telšių mieste ir priemiesčio zonose specialiojo plano sprendinius, prie Telšių miesto teritorijos siūloma prijungti Berkinėnų, Degenių, Dimaičių, Paežerės, Siraičių ir Želvaičių kaimus.
Taip pat siūloma dalį teritorijos paimti iš Kalnėnų, Džiuginėnų, Ryškėnų, Purplių, Judrėnų, Rainių, Degaičių kaimų.
– Tarp Degaičių ir Ryškėnų seniūnijų gyventojų kyla sumaištis dėl plane siūlomo dalies jų seniūnijų teritorijų prijungimo prie Telšių miesto teritorijos. Ar rengiant apklausą gyventojai informuojami, kokie bus prijungimo privalumai (pavyzdžiui, didės nekilnojamojo turto vertė) ir trūkumai (pavyzdžiui, didės rinkliava už atliekas, žemės mokestis ir pan.), jei būtų priimtas teigiamas sprendimas?
– Ši informacija, atsiradus konkretiems klausimams, buvo pateikta seniūnams. Atsižvelgiant į tai, jog miesto teritorijoje kinta vidutinė žemės sklypo vertė, tai atitinkamai kis ir žemės mokestis (žemės mokesčio tarifas nekinta), tačiau komunaliniai mokesčiai (vandentiekis, nuotekos, dujos, elektra, daugiabučių administravimo ir komunalinių atliekų išvežimo tarifai) nekis.
– Kur gyventojai galėtų susipažinti su parengtu Telšių rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių ribų planu? Ar būtų koreguojamas planas, jei gyventojų nuomonė su juo nesutaptų?
– Svarbu paminėti, kad planas nėra parengtas, tai yra tik projektiniai sprendiniai po esamos būklės ir teisės aktų analizės. Plano sprendiniai gali kisti po gyventojų apklausos ir atitinkamų institucijų pastabų. Su plano sprendiniais galima susipažinti Telšių rajono savivaldybės seniūnijų administracinėse patalpose ir internetiniame žemėlapyje, kurį rasite paspaudę nuorodą: https://goo.gl/ukaQjm (instrukciją, kaip naudotis žemėlapiu, rasite žemėlapio viršuje paspaudę sąsają „Instrukcija“).
Barzdonas paliks be kapeikos,o alų virė prastai…mišiod…
bardono alus buvo dratas. neveltui greit uzlinko