
Liepos 28 dieną darbą baigė dvi savaites Telšiuose vykusi XXXIII tarptautinė medalio kūrėjų stovykla „Herbai ir panegirikos“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Žemaičių muziejuje „Alka“ pristatyta stovykloje sukurtų medalių paroda.
Aurelija SERVIENĖ
Įdėta daug širdies
Sėkmingai baigus darbą, medalininkus sveikino Žemaičių muziejaus „Alka“ Kultūrinės veiklos skyriaus vedėja Ingrida Vaitiekienė: „Tikimės dar daug pradžių ir pabaigų. Šįkart kaip niekada įdėta daug entuziazmo ir širdies. Rezultatai – pritrenkiantys, dar kartą įrodantys, kad širdis yra svarbiausia. Didelė padėka medalio meno kūrėjams, savo namus randantiems po Žemaičių muziejaus „Alka“ stogu.“
Nors stovykla ir negavo finansavimo, svarbiausia yra stovykloje sukurti darbai, tikino stovyklos siela medalininkas prof. Petras Gintalas.
Medalininkų stovyklos koordinatorė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto docentė Remigija Vaitkutė apgailestavo, kad stovykla šįkart vyko ne įprastai rugpjūčio mėn., o buvo perkelta į liepos mėn. Dėl to buvo jaučiamas kažkoks pasimetimas, trūko bendravimo. Aišku, negautas finansavimas stovyklai irgi atsiliepė.
Už neįkainojamą patirtį medalio kūrėjams dėkojo menotyrininkė dr. Neringa Markauskaitė: „Kada pamatai gyvą metraštį, gyvą darbą, teoretikui tai yra neįkainojama patirtis. Kai bendrauji su medalininkais, pradedi jausti medalio pulsą. Paroda skirta nepaprastai progai – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, o jos pavadinimas „Herbai ir panegirikos“ atitinka pačią medalio prigimtį.“ Menotyrininkė pastebėjo, jog šių metų medaliai buvo kuriami naudojant įvairią techniką, įvesta daug naujovių, buvo daug ieškojimų.
„Kada į meną įkūnijama dalis širdies, menas tampa iškalbingas“, – medalininkus sveikino Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Elvyra Spudytė.
Savo laureatus už žemaitiškos dvasios įmeninimą paskelbė ir stovyklos architektas prof. Algirdas Žebrauskas. Už idėją sveikino medalininką, buvusį telšiškį Gvidą Lataką (Kaunas), o pinigine premija apdovanojo medalių kūrėją Gediminą Žuklį (Vilnius).
Kad į medalininkų stovyklą aktyviai įsijungė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto absolventai, džiaugėsi dekanas Ramūnas Banys. Medalininkais didžiavosi verslininkai Juozas ir Elena Butkevičiai.
Dovana
Renginio metu įvyko ir dar vienas iškilmingas momentas: tarp Žemaičių muziejaus „Alka“, atstovaujamo direktorės Elvyros Spudytės, ir medalio kūrėjų, atstovaujamų skulptoriaus, metalo plastiko, tapytojo, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesoriaus Romualdo Inčirausko, bei VDA Telšių fakulteto docentės, medalių kūrėjos, Tarptautinių medalio stovyklų Telšiuose koordinatorės, Tarptautinio projekto, skirto Borisui Šacui paminėti, komisijos narės Remigijos Vaitkutės, buvo pasirašyta dovanojimo sutartis. Šia sutartimi muziejui buvo padovanota medalių kolekcija, sukurta įgyvendinant 2015 metais Izraelio naujosios dailininkų kolegijos CAN kartu su Izraelio meninio medalio asociacija inicijuotą tarptautinį meninio medalio projektą, skirtą Borisui Šacui atminti, tarp Lietuvos, Bulgarijos ir Izraelio.