Pasirodžius publikacijai „Staigus valdžios minčių šuolis: nuo socialinių būstų prie Socializacijos centro“, „Telšių ŽINIŲ“ redakcija sulaukė skaitytojų klausimų: kokį Mergaičių socializacijos centrą valdžia užsimojo steigti Jaunimo mokykloje, ar tai nekels grėsmės aplinkiniams gyventojams bei kodėl pasirinkta būtent ši vieta? Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas gyventojus ramina – sprendimas steigti Socializacijos centrą Jaunimo mokykloje nebus priimtas prieš tai šio klausimo gerai neišdiskutavus su visuomene.
Antanas NEKRAŠIUS
„Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, kad Švietimo ir mokslo ministerija visų šalies savivaldybių paprašė pateikti pastatų, kuriuose būtų galima įkurti mergaičių socializacijos centrą, sąrašus, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės meras P. Kuizinas. – Įvertinusi visus gautus pasiūlymus – ministerija pasirinko būtent buvusios Telšių jaunimo mokyklos pastatą.“ Telšių rajono savivaldybė savo pasiūlymus – Pavandenės, Gedrimų ir Jaunimo mokyklų pastatus – Švietimo ir mokslo ministerijai teikė dar prieš Telšių rajono savivaldybės tarybai nusprendžiant Jaunimo mokyklos pastatą pritaikyti socialiniam būstui. „Taip jau atsitiko, kad iš ministerijos atsakymą, jog Jaunimo mokykla tinka Socializacijos centrui įkurti, gavome vėliau, nei buvo priimtas sprendimas minėtame pastate įrengti 25 socialinius būstus, – kalbėjo P. Kuizinas. – Todėl Taryba turėjo apsispręsti, ar palikti galiojantį sprendimą, ar jį panaikinti ir palikti galimybę Jaunimo mokykloje įsteigti Mergaičių socializacijos centrą. Taryba pasirinko antrąjį variantą.“
Pasak savivaldybės mero, Socializacijos centre būtų ugdoma iki 20 įvairių elgesio sutrikimų turinčių mergaičių, kurių amžius nuo 12 iki 18 metų. „Tai – mūsų vaikai, mūsų visuomenės dalis, kuria privalome rūpintis, ugdyti jų gebėjimus visavertiškai gyventi mūsų visuomenėje, – tvirtino P. Kuizinas. – Kitas dalykas – įsteigus Socializacijos centrą, jame būtų sukurta 60 darbo vietų: nuo psichologų, pedagogų iki aptarnaujančio personalo. Centro auklėtinės būtų prižiūrimos 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Be to, šalia veikia Profesinio rengimo centras, kuriame jos galės įgyti specialybę, leisiančią ateityje rasti darbą.“
Nepaisant visų socialinių faktorių – Telšiai laimėtų ir tuo, kad už 1,5 mln. Eur būtų sutvarkyta Jaunimo mokyklos teritorija bei pastatas. Savivaldybės biudžetui tai nieko nekainuotų, mat apsisprendus Žemaitijos sostinėje įkurti Socializacijos centrą – jis taptų ministerijai pavaldžia įstaiga. Todėl tiek pastato pritaikymas centro veiklai, tiek jo išlaikymas būtų iš valstybės biudžeto lėšų.
„Dėl Mergaičių socializacijos centro steigimo Telšių rajono savivaldybės taryba dar nepriėmė jokio sprendimo, – teigė P. Kuizinas. – Jaučiu pareigą ir būtinybę šį klausimą visų pirma gerai išdiskutuoti su visuomene. Tikrai rengsime susitikimus su gyventojais ir klausime jų nuomonės, ar pritaria tokios įstaigos atsiradimui Telšiuose, ar ne. Taip pat su Švietimo ir mokslo ministerija sutariau, jog jeigu pageidaus gyventojai – jų atstovams organizuosime kelionę į Gruzdžius, kur veikia vienas iš penkių Lietuvoje vaikų socializacijos centrų.“
Jei šiemet būtų nuspręsta steigti Mergaičių socializacijos centrą Telšiuose, jis pradėtų veikti 2018 m.
as manau kad reikalingas gal paruos tas silpnesnes mergaites gyvenimui bus uzimtumas maziau valkataujanciu bus na o berniukus isugdys kariuomene ko daugiau sauktiniu tuo geriau sveikesne ir stipresne tauta busim
Tikrai reikalinga.kalbu kaip specialiste,kuri nuolat susiduria su paaigliu problemomis.
Manau, kad tai būtų geras sprendimas. Kur dėtis tiems problematiško elgesio vaikams, jei net tėvai nesusitvarko, telieka jiems padėti save surasti šiame gyvenime.
jau geriau mergaiciu centras negu socaliniaii bustai, su isgernejanciais ir be darbu esanciais….Juk nepaleis po gatves vienu tu mergaiciu vaiksciot tkimes. Be to Telsiams tikrai butu naudingiau, kad remontus kompensuotu Vilnius. O socialiniu bustu galima butu nupirkt tiesiog is parduodamu butu, kas vel butu naudinga paprastiems telsiu miesto gyventojams, padidedu butu pardavimai:)
Komentatoriai nelabai nutuokia apie ką čia eina kalba.
„Socializacijos centras – tai švietimo įstaiga, į kurią teismo keliu siunčiami nedrausmingi, nusikaltimų padarę paaugliai. Sovietmečiu tokios įstaigos vadintos nepilnamečių kolonijomis, vėliau – specialiaisiais vaikų auklėjimo ir globos namais, o prieš 3 metus reorganizuotos į socializacijos centrus“
Na ir ka jums padarys panele kuri ten kokius 9 kartus apsivoge prekybcentry,uzsiruke,pasiunte policininkus kur nors toli….Kokia gresme?:-D atsipalaiduokit tik.
Manau, kad visi yra ne pries, kai toks centras (kolonija) yra statomi ne salia ju namu. Atsakykite i klausima: ar noretumete kad toks centras butu salia jusu namo, arba darzelio-mokyklos, kuri lanko jusu mazameciai vaikai? NEMANAU KAD NORETUMETE!Du nesuderinami objektai vienas salia kito: darzelis-mokykla, ugdanti vaikus dorais zmonemis ir uz tvoros nesuvaldomos merginos. Kas garantuoja kad jos neuzgaulios mazesniu vaiku, kas garantuos ju tinkama elgesi esant lauke? Na nebent jos bus visiskai uzdarytos ir izoliuotos, kas zinoma, nezmoniska ir nerealu.
Panašu, kad tie, kurie pasisako UŽ, yra vienaip ar kitaip suinteresuoti. Turbūt komentuoja būsimi šios įstaigos vadovai.
O niekam nekyla įtarimas, kad straipsnyje paminėta iki 20 mergaičių, o darbo vietų 60 ? Gal vieno nuliuko neprirašė? Ką bandoma apgauti?
Siaubas , ar tie žmonės tiek atsilike , ar tiek buki , jei toki centra darys tai viska ir apsvarstys savivaldybės tam tikri asmenys.
Komentuotojams noriu primint, kad Jaunimo mokykloje mokėsi patys sunkiausi mūsų rajono moksleiviai. Keletas buvo pabuvoję socializacijos centruose bei Švėkšnoje. Norėčiau paklausti, kiek buvo užgauliotų Saulėtekio pradinukų? Jaunimiečiai eidavo į Saulėtekį pavalgyti ir nekildavo jokių problemų.Taip, įkurtame socializacijos centre gyventų maištaujančios mergaitės, bet ne prieš piliečius , o prieš mūsų santvarką, prieš suaugusiųjų nurodymus. Manau būtų sutvarkyta teritorija, pastatas (o jis greit sugrius, o ir dabar žiauriai atrodo) ir 20 ar 30 mergaičių Telšių miesto nesugriautų. Aš už.