
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija priėmė sprendimą, kad visi šiemet laikantys brandos egzaminus atleidžiami nuo lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos.
Aurelija SERVIENĖ
Pasirašytas įsakymas
Sausio 22 dieną švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, atsižvelgusi į tebesitęsiantį karantiną, pasirašė įsakymą, kuriuo visi šių metų abiturientai atleidžiami nuo lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos.
Iki šių metų abiturientai prieš privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą turėjo išlaikyti įskaitą. Be jos abiturientui šio egzamino nebuvo leidžiama laikyti. Įskaita būdavo organizuojama mokyklose vasario–balandžio mėnesiais. Šiemet abiturientai ir be įskaitos galės laikyti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.
Įskaitos taip pat nereikės laikyti ankstesnių metų buvusiems mokiniams, kurie šiemet yra pateikę prašymus laikyti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.
Atleistiems nuo įskaitos abiturientams ir buvusiems mokiniams jokio prašymo dėl atleidimo nuo įskaitos pateikti nereikia. Taip pat mokyklų vadovams nereikia priimti atskiro sprendimo dėl abiturientų atleidimo nuo šios įskaitos.
Įskaitai skirtą laiką panaudoti prasmingiau
Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus duomenimis, šiais metais Telšių rajone brandos egzaminus laikys 258 bendrojo ugdymo mokyklų abiturientai, 110 Telšių regioninio profesinio mokymo centro mokinių ir 21 eksternas (turintis brandos atestatą ir pageidaujantis laikyti egzaminą).
Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Lina Leinartienė „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog jau nemažai metų buvo diskutuojama dėl lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos tikslingumo: „Nacionalinė švietimo agentūra, teikdama ministerijai šį siūlymą, tarėsi su socialiniais partneriais, atsižvelgė į lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų nuomonę. Įskaitos organizavimas nuotoliniu būdu atima daug laiko. Dalis mokinių paruoštas įskaitos temas gali susirasti internete ir tik atkartoti. Manau, kad įskaitai skirtą laiką galima panaudoti prasmingiau – nagrinėjant ir gilinantis į literatūrines temas, gilinant kalbos žinias.“
Brandos atestatui gauti, kaip ir kiekvienais metais, mokinys turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį ar mokyklinį) ir dar vieną dalyko brandos egzaminą.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl brandos egzaminų datų sprendimus priims iki kovo 1 dienos, atsižvelgdama į epidemiologinę situaciją.