Jau beveik visi yra girdėję, kad šiuos metus Popiežius Pranciškus yra paskelbęs Pašvęstojo gyvenimo metais. Tačiau tikriausiai ne visi žino, kas tas Pašvęstasis gyvenimas yra. Telšių dekanato tikybos mokytojų metodinė taryba, norėdama paskatinti jaunąją kartą ne tik susipažinti, bet ir įsigilinti į šį jau daug šimtmečių Katalikų bažnyčioje gyvuojantį pašaukimo kelią, pakvietė 5–10 klasių mokinius dalyvauti Protų mūšyje „Pašvęstasis gyvenimas: praeitis ir dabartis“.
Protų mūšis vyko Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje. Jame dalyvavo 14 mokinių komandų iš 11 mokyklų: Vincento Borisevičiaus, Varnių Motiejaus Valančiaus, Tryškių, Luokės, „Džiugo“ ir Žemaitės gimnazijų, „Kranto“, „Ateities“, „Germanto“, Kaunatavos ir „Atžalyno“ pagrindinių mokyklų. Pasveikinti renginio dalyvių atvyko garbingi svečiai: Telšių dekanas kun. prelatas Juozas Šiurys, vicedekanas kun. kanauninkas Domas Gatautas, Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė, šio skyriaus vyriausioji specialistė Irena Daubarienė, Telšių vyskupijos katechetikos centro metodininkė Margarita Petrauskaitė. Atvyko ir dvi vienuolės iš Kretingos: Švč. Širdies pranciškonių misionierių kongregacijos narė ses. Danutė, FMSC, bei Švč. M. Marijos Nepaliaujamos Pagalbos Šv. Pranciškaus seserų kongregacijai priklausanti ses. Brigita.
Sveikindamas susirinkusį gausų apie 100 mokinių su tikybos mokytojomis būrį, prelatas J. Šiurys linkėjo, kad Protų mūšis nevirstų tikru mūšiu, ir skatino iš šio renginio išsinešti gilesnį supratimą apie Pašauktąjį gyvenimą, apie vienuolijų ir jų narių indėlį į pasaulio ir Lietuvos kultūrą, švietimą ir dvasingumą. Vedėja D. Mažeikienė priminė Popiežiaus Pranciškaus žodžius, kuriuos jis pasakė pradėdamas švęsti šiuos ypatingus metus. Renginį vedęs dešimtokas, šios mokyklos Mokinių tarybos pirmininkas Tomas Martinkus kvietė visus dalyvius pradėti mūšį ir pasitikrinti, ką žino, bei sužinoti, ko dar nežino.
Mokiniai į komandas buvo suskirstyti ne pagal mokyklas ir amžių, bet pagal burtų keliu tekusio gėlės žiedo spalvą. Klausimai buvo suskirstyti į 5 temas ir komandoms pateikiami 5 etapais: „Vienuolijų istorija“, „Vienuolijos Lietuvoje“, „Vienuolių žodynas ir įžadai“, „Vienuolijų misijos“, „Vienuolijų įkūrėjai ir žymieji vienuoliai“. Intarpuose tarp etapų, kol vertinimo komisija, sudaryta iš garbingų svečių, tikrino atsakymus ir skaičiavo balus, „Atžalyno“ mokyklos mokiniai giedojo giesmes, sesės vienuolės nuoširdžiai liudijo, atverdamos savo pašaukimo į vienuolystę istorijas.
Susumavus balus, buvo paskelbta, kokias vietas užėmė kiekviena komanda. Įvairiomis ir saldžiomis, ir atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti ne tik nugalėtojai, bet ir visi renginio dalyviai.
Iš tiesų šis renginys vyko ne kovos, konkurencijos, priešiškumo, lenktyniavimo, bet bendrystės, pagarbos, pagalbos vienas kitam ir meilės dvasia, ir viskas baigėsi ne mūšiu, susipriešinimu, bet draugyste ir džiaugsmu.
Telšių dekanato tikybos mokytojų
metodinės tarybos narė
Loreta RAUDYTĖ
Man įdomu, ar kunigėliai pasakojo Telšių vaikams, kad visos senosios kryžiuočių bažnyčios pastatytos ant pagonių švetovių?Įdomu, ar kunigėliai pasakojo vaikams, kiek kryžiuočiai išžudė žemaičių, per kryžiaus žygius į Žemaitiją ir Lietuvą?