
Šis šokio vakaras – kvietimas pamatyti vyrus scenoje ir atrasti daugiau vyriškumo atspalvių. Koks tas vyriškas šokis? Ar šokti apskritai vyriška? Kas gali geriau apie tai papasakoti, nei patys vyrai? Vakaro programoje Nuepiko šokio trupė ir Šeiko šokio teatras, du skirtingi spektakliai ir net penki skirtingi atlikėjai, kuriuos vienija šokis.
Marius Pinigis (Nuepiko šokio trupė) – iškeitęs „rimtą“ politologo specialybę į šokėjo karjerą. Už savo aktyvią meninę veiklą Marius yra apdovanotas ne vienu profesionalių scenos menų apdovanojimu. Pelnęs „Auksinį scenos kryžių“ kaip metų šokėjas 2019 metais.
Adrian Carlo Bibiano (Nuepiko šokio trupė) – gimęs Kanadoje, augęs Meksikoje čia ir susidomėjo šokiu. Įkvėpimo sėmėsi gatvės šokiuose, teatre ir šiuolaikiniame šokyje, o pasirinkta profesija nukėlė į Lietuvą, Kauną, kur Adrian atrado namus.
Andrius Stakelė (Nuepiko šokio trupė) – šokėjas, kompozitorius savo šokėjo kelią pradėjęs kartu su Mariumi Pinigiu Kauno šokio teatre „Aura“, vėliau tęsęs mokslus muzikos kūrimo srityje, galiausiai tapo vienu iš Nuepiko šokio trupės įkūrėjų.
Niels Claes (Šeiko šokio teatras) – belgų kilmės atlikėjas geriausiu Lietuvos šokėju išrinktas ir „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas net du kartus 2017 ir 2020 metais.
Mantas Ūsas (Šeiko šokio teatras) – šokio kelionę vaikystėje pradėjo nuo sportinių šokių, vėliau baleto bei muzikinio teatro. Šiuo metu yra Šeiko šokio teatro narys ir plėtoja šiuolaikinio šokio raišką.
SPEKTAKLIAI
Šeiko šokio teatras
Iš asmeninės patirties išaugęs šokio monospektaklis atveria opią visuomenės problemą – patyčias ir jų poveikį. Kūrėjas pabrėžia – skausmingų patirčių įspaudas lieka atmintyje, kūne, pasirinkimuose ir ilgainiui tampa vidiniu kalėjimu. Spektaklyje atskleidžiamos skirtingos būsenos, kurias per gyvenimą patiria auka. Paskutinė iš jų – priėmimas, galintis pažadinti norą dalintis patirtimi ir skatinti visuomenės sąmoningumą. Jautria šokio kalba atlikėjas (iš)painioja skaudžias patirtis ir tiesia kelius į susitaikymą.
Idėja, choreografija ir atlikimas: Niels Claes
Muzika: Andrius Stakelė, Karolina Mikutaitė
Kostiumų dizainas: Polina Nimrea
Šviesų dizainas: Aurelijus Davidavičius, Stasys Jamantas
Scenografija: Niels Claes, Giedrė Brazytė
Teatro meno vadovė: Agnija Šeiko
Prodiuserė: Goda Giedraitytė
Produkcijos komanda: Marius Lukošius, Darius Berulis, Greta Seiliūtė, Austėja Montvydė, Edita Grigaitienė
Trukmė 30 min.
Premjera: 2021
Teatro veiklą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė
Nuepiko šokio trupė
Spektaklis, įkvėptas paveikslų
Naujausio Nuepiko šokio trupės spektaklio „Niekur, bet ne čia“ centre – žmogus ir kasdienės jo transformacijos. Spektaklyje gvildenamas žmogiškosios prigimties ribotumas ir neišmatuojamas noras pažinti save bei pasaulį. Tai spektaklis apie autentiškumo, kūrybiškumo ir vidinio savęs paieškas.
Spektaklyje trupės nariai įkvėpimo semiasi iš airių tapytojo Francis Bacono drobių. Unikalia raiška garsėjęs menininkas, Antrojo Pasaulinio karo metraštininkas, savo darbuose vaizdavo sumaitotus, deformuotus žmonių kūnus, skausmo ir baimės perkreiptus veidus. Nejauki akistata su tamsiąja žmonijos puse ir dažnai tapytojo drobėse atsikartojantis „įstiklinto“ žmogaus motyvas – tampa ir spektaklio „Niekur, bet ne čia“ vedančiąja linija. Spektaklis gali būti suprantamas kaip vizualus kūrinys, kuriame siekiama kalbėti vaizdiniais ir metaforomis.
Kūrybinė komanda: Adrian Carlo Bibiano, Marius Pinigis, Andrius Stakelė, Mantas Ūsas, Mantas Stabačinskas, Vilma Pitrinaitė
Spektaklio muzika: Andrius Stakelė
Šviesų dizainas: Renaldas Bartulis
Spektaklio scenografija: Aistis Lansbergas
Trupės komunikacija ir viešinimas: Agnė Pinigienė
Trupės vadyba: Justė Litinskaitė
Trukmė: 53 min.
Premjera: 2022 m.
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba