Rugsėjo mėnesio pabaigoje Žemaitijos sostinėje įvyko programos „Erasmus+“ projekto „Pėdsakai Europoje“ partnerių susitikimas. Telšių „Džiugo“ gimnazija sulaukė trisdešimties svečių delegacijos iš Vokietijos.
Dviejų šalių panašumai
Pasak anglų kalbos mokytojos, projekto koordinatorės Indrės Benikienės, šio projekto tikslas – tirti ir suprasti, kaip ir kokius kultūrinius, tradicinius, istorinius, aplinkosauginius, skaitmeninius ir kitokius pėdsakus mes, Europos piliečiai, paliekame.
Dviejų šalių projektas prasidėjo 2019 m. ir jau šiais metais turėjo užsibaigti, tačiau dėl pandemijos buvo pratęstas dar metams. Tad jo pabaiga – 2023 m. rugpjūtį.
Kaip sakė pedagogė, mūsų ir vokiečių krašto sąsajos labai stiprios. Projekto metu bendrose veiklose kyla įvairių temų, idėjų, kurios apmąstomos ir išgvildenamos.
„Mokiniai į visas veiklas žiūri labai kūrybiškai ir bando įžvelgti, kokius pėdsakus vokiečiai ir lietuviai palieka kultūroje, maiste, istorijoje, sporte. Neseniai nagrinėjome pėdsakus visatoje, aplinkosaugoje, dirbome STEAM centro laboratorijose. Projekto dalyviai, viešėdami Telšiuose, kultūros „pėdsakų“ ieškojo ne tik mūsų mieste – lankėsi Klaipėdoje, Šiauliuose, Plungės rajone ir kt.“, – pasakojo mokytoja.
Daug įspūdžių visiems paliko tolerancijos „pėdsakai“, kurių metu mokiniai kūrė eilėraščius. Iš jų gimė bendra daina, kurios premjera įvyko būtent Žemaitijos sostinėje. Štai taip buvo išnagrinėti muzikos „pėdsakai“.
I. Benikienės teigimu, svečiai labai gyrė viešnagę mūsų mieste, jie šauniai įsikūrė kunigų seminarijos patalpose. Džiugu, jog vokiečius telšiškiai galėjo pavaišinti socialinio partnerio (AB „Žemaitijos pienas“) skanėstais.
Pavasarį laukia dar vienas projekto partnerių susitikimas, kuris vyks Briuselyje.
Užsimezgusi draugystė
Telšiuose viešėdama pagrindinė projekto koordinatorė Vokietijoje Andrea Ullrich džiaugėsi, jog galėjo atsivežti tiek daug mokinių, bei galimybe susitikti gyvai, nes daug veiklų buvo vykdoma nuotoliniu būdu.
Anot viešnios, abi projekte dalyvaujančios šalys turi labai daug panašumų: „Puiki patirtis viską išgyventi, nieko nėra geriau už patirtį, jos niekas nepranoks. Galima dirbti nuotoliu, bet gyvi susitikimai yra nepalyginami dalykai.“
Labiausiai vokiečiams patiko ekskursijos po Žemaitijos sostinę, kurių metu mokiniai pačiupinėjo visus meškinus ir apgailestavo, jog jų mieste nėra tokių dalykų.
A. Ullrich žavėjosi, kaip protingai ir sumaniai – per meną – mūsų mieste yra pademonstruota krašto istorija. Gyrė telšiškius puikiai pasiruošus jų priėmimui. „Pirmos klasės dalykas!“ – viešnagę įvertino viešnia ir viliasi, jog užsimezgusi draugystė nenutrūks tiek tarp mokytojų, tiek ir tarp mokinių.