Vis populiarėjanti tendencija – palikti savo augintinius specialistų rankose tuomet, kai išvykstame į darbinę ar poilsinę kelionę. Gyvūnų mylėtojams, kurie nei karto su tuo nesusidūrė, pasitikėti nauju žmogumi yra sunku, pati mintis palikti augintinį atrodo baugi. Visgi, tai gyvenimą palengvinantis sprendimas. Kokiais principais reikėtų vadovautis, kad procesas nebūtų nemalonus nei Jums, nei augintiniui?
Gerai apgalvokite, ko augintiniui gali prireikti Jums išvykus
Pats pirmas žingsnis – susirašyti ilgą sąrašą dalykų, kurie gali būti aktualūs Jums palikus namus. Pradėkite nuo tokių elementarių detalių kaip maistas ir jo kiekis. Palikite jo daugiau, nei iš tiesų gyvūnui reikėtų tomis dienomis, kai Jūsų nebus. Tai daryti pravartu todėl, nes dalis maisto neretai iškrenta, o atsiradus tokioms nemalonioms aplinkybėms kaip kelionės prailgimas, didesnis kiekis tikrai pravers. Didesnis kiekis, ypač sauso ėdalo, kurį galite rasti “Alpha zoo” elektroninėje parduotuvėje – protingas sprendimas, kuris palengvins gyvūno prižiūrėtojo darbą. Toliau – apgalvokite tai, kokių medikamentų gali prireikti augintiniui ir prižiūrinčiam palikite aiškias instrukcijas, kaip ir kada vaistais naudotis. Jei augintinis nelieka namuose, bet keliauja pas gyvūnų prižiūrėtoją, būtinai išrinkite pačius mylimiausius žaislus, net dubenėlius ir pledą. Taip gyvūnas patirs mažiau streso, lengviau susibičiuliaus su besirūpinančiu žmogumi.
Atidžiai pasidomėkite kandidatuojančiais gyvūnų prižiūrėtojais
Renkantis žmogų, kuriam patikėsite savo augintinį (net jei tai kelių dienų laikotarpis), gali kilti nemažai nesklandumų. Kaip išsirinkti tikrai darbą išmanantį gyvūnų mylėtoją? Pirmiausia, pagalvokite, ar tikrai Jums reikia profesionalo, kurio augintinis nė nepažįsta. Galbūt artimoje aplinkoje turite žmonių, kuriems laikas su gyvūnais yra vienas malonumas, o ir mažasis kompanionas šiam žmogui apsilankius išreiškia džiaugsmą? Tuomet tikrai pabandykite pakalbinti artimąjį. Tuo atveju, jei toks planas gana greitai subliūkšta, nereikia išsigąsti nepažįstamo žmogaus. Žinoma, natūralu, jog pasidomėti apie tokius individus yra rekomenduojama. Kadangi gyvūnų mylėtojų bendruomenės yra labai glaudžios, tikrai rasite savo atsakymą jų forumuose. Taip pat galite atsisiųsti specialias gyvūnų priežiūros programėles, kuriose tikrai surasite sau tinkamą kandidatą, pasiskaitę kitų vartotojų atsiliepimus.
Pasistenkite kuo plačiau apibūdinti savo gyvūną
Jei jau suradote žmogų, kuris prižiūrės gyvūną, pats laikas susikurti kitą veiksmų planą. Niekas kitas taip gerai nepažįsta augintinio, nei Jūs. Neretai šį faktą dauguma šeimininkų pamiršta, ypač, kai labai daug nervinasi planuodami keliones. Iš tiesų, vienas svarbiausių dalykų – nepamiršti pasidalinti net ir smulkia informacija apie gyvūną su prižiūrėtoju. Profesionalai tikrai vertina tokį žingsnį, kadangi jie taip pat trokšta, kad gyvūnui praleistas laikas kartu būtų malonus. Nebijokite nerti į detales – tai, kiek kokio maisto gyvūnas ėda, yra svarbi informacija, norintiems neišbalansuoti sukurtos rutinos. Aiškiai surašykite porcijas – jei auginate katę ar šunį, paaiškinkite, kiek kokio sauso, kiek kokio šlapio ėdalo naminis gyvūnas ėda. Norėdami papildyti sauso maisto atsargas savo katei, apsilankykite čia. Nepamirškite ne tik maisto, bet ir fizinio aktyvumo. Trumpai aptarkite, ką augintinis mėgsta, ko ne, kuo jį bus įmanoma labiausiai sudominti.