
Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino 2021 metų Telšių rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programos sąmatą. Šiemet rajono verslininkams ir ūkininkams numatytos paramos suma siekia 70 000 Eur.
Svarstydami sprendimo projektą Tarybos posėdyje politikai išreiškė pastebėjimus, jog kai kurios programos lėšomis finansuojamos sritys gauna per mažą pinigų sumą, o kai kurios yra diskriminacinio pobūdžio kitų verslų atžvilgiu.
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programa skirta finansiškai remti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektus, ūkininkus, žemės ūkio įmones, kooperatyvus, žemės ūkio ir verslo asociacijas, įregistruotas ir vykdančias veiklą Telšių rajono savivaldybės teritorijoje ir atitinkančias Telšių rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programos nuostatų reikalavimus.
Programos lėšomis taip pat gali būti kompensuojamos įmonės įregistravimo išlaidos, kompensuojamos palūkanos už paskolas, parama gali būti skiriama parodoms, renginiams, konferencijoms ir seminarams organizuoti, leidiniams leisti, interneto svetainėms kurti.
Šiemet rajono verslininkams ir ūkininkams numatytos paramos suma siekia 70 000 Eur. Tvirtinant Smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programos sąmatą Tarybos posėdyje, Verslo, ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Rimantas Adomaitis sakė, jog, žvelgiant į pastarųjų metų programos lėšų panaudojimo tendencijas, poreikio didinti finansavimo nėra. Komitetas sprendimui esą pritarė.
Tačiau pastabų turėjo kiti politikai. Savivaldybės tarybos narys Tomas Lekavičius atkreipė kolegų dėmesį, jog dviem programos sritims skiriamas per mažas dėmesys: „Internetinės parduotuvės sukūrimo išlaidoms kompensuoti ir parodoms, renginiams, konferencijoms, seminarams organizuoti ir t. t. skiriama tik maža dalis programos lėšų. Per abi – vos 9 000 Eur. Šiandien visi verslai persikelia į interneto erdvę: kuriasi internetinės parduotuvės ir pan. Manau, kad šias sritis reikėtų pastiprinti numatant didesnį finansavimą. Aišku, sakysite, kad praėjusiais metais mažai kas pasinaudojo parama. Tačiau verslininkų atsiliepimai apie tai, kodėl jie nesikreipė dėl kompensacijų, – maža skiriama suma. Pavyzdžiui, internetinės parduotuvės sukūrimas kainuoja apie keletą tūkstančių eurų, o prisidėjimas programos lėšomis siekia nuo 200 iki 300 Eur. Todėl dažniausiai visi verslininkai numoja ranka.“
Tarybos narys Algirdas Bacevičius pabrėžė, jog programos lėšomis kompensuojamos tik žemės ūkio paskirties sklypų nuomos išlaidos. Esą verslas nuomojasi ir kitos paskirties žemės sklypus. „Žemės ūkiui padedame, o kitiems – ne. Išeina kažkokia diskriminacija“, – svarstė politikas.
Meras Kęstutis Gusarovas pažadėjo, jog Smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programos lėšų skirstymo komisija atsižvelgs į Tarybos narių išsakytas pastabas ir pasiūlys atitinkamas programos nuostatų korekcijas. Tačiau sąmatą esą patvirtinti reikia. O lėšas „tarp programos eilučių“ bus galima perskirstyti metų laikotarpiu.
gal pirma pasidomėkit kokios tos paramos reikia, o ne patys neturėdami supratimo ko tam verslui reikia sugalvojo ką rems. Gal reikia remti įrangos įsigijimą, dar kažkokių tikrai reikalingų daiktų įsigijimą. Iš tokios sumos ne kažką ir paremsi. Jei parama įmonei nesiekia bent 3000 Eur, neapsimoka net laiko leisti popieriams tvarkyti. Bent būtumėt tvarką aprašę kaip tą paramą gauti.
tai, kad manau jau tos paramos kazkam yra jau pazadetos