
Mes – už gryną orą. Už gamtos įvairovės išsaugojimą.
Miškai užima apie trečdalį viso mūsų planetos sausumos ploto. Manoma, jog pasaulio miškuose gyvena apie pusė visų mokslui žinomų organizmų rūšių.
Įrodyta, jog gyvenimas šalia miško ar vien tik apsilankymas miške skatina kūrybiškumą, gydo, lavina atidumą. Tikėtina, jog buvimas miške pailgina mūsų gyvenimo trukmę. Miškai padeda mums kvėpuoti ir kovoja su klimato kaita. Sukelia lietų ir saugo nuo potvynių. Saugo nuo erozijos. Mažina taršą. Yra vaistų šaltinis. SAUGOKIME MIŠKUS!
Spalio 1 d. „Telšių ŽINIOMS“ sukako 21-eri. Cha, cha, cha: žinau, apie ką visų pirma pagalvojote! Taip, ir tai galėsime daryti.
Bet mums labiau rūpi, kaip vystosi gyvenimas rajone – kaip pasodinti medžiai auga ir virsta brandžiu mišku. Ar niekas jų nelaužo, ar laisto, ar genėja, ar skiepija, ar suteikia pagalbą, ar džiaugiasi rezultatu, ar be gailesčio nukerta, jeigu tam yra rimta priežastis.
Mūsų pareiga gyventojus informuoti apie artėjančias politines vėtras, kurios įsismarkavusios prie žemės lenkia net stipriausius kamienus.
Mums rūpi jaunoji karta, kad liepų, beržų ir uosių jaunuolynas išaugtų į dangų siekiančią žalumą.
Mums svarbūs „bočiai“, iš kurių kaip iš šimtamečių ąžuolų semiamės tvirtybės ir gauname pavėsį.
Mums rūpi menininkai ir kultūros puoselėtojai – lyg žiedais apsipylęs sodas turtina mūsų dvasią.
Drąsiai žengiame į tamsias girias, nebijome tykančių pavojų – kertame paliegusį medį, kad neužstotų šviesos šalia besistiebiantiems ūgliams.
Gamta – mūsų visų namai. Dalykimės viskuo, pastebėkime ir vertinkime. Savo aplinką puoselėkime kaip dosnų gėrybių šilą. Klimato kaita gąsdina, bet tam ir esame mes visi, kad kartu susitvarkytume!
Skaitykite „Telšių ŽINIAS“. Jose visas Telšių rajono gyvenimas – nuo mažyčio daigelio iki drūčiausio medžio, nuo pumpuro iki spalvomis žaižaruojančio lapo ar į grybą įsmigusio spyglio!
Redaktorė Vilima MEŠKAUSKIENĖ