Antradienį į Telšių Šv. Antano Paduviečio katedrą atvežti nauji suolai. Katedros administratorius kunigas teol. dr. Darius Trijonis džiaugiasi, kad pagaliau ir Katedra bus gražesnė, ir tikintieji galės melstis patogiai.
Naujieji suolai padaryti iš ąžuolo, rusvos spalvos. Juos per pusmetį pagamino Darijaus Gotauto Vaišvilos individuali įmonė iš Kauno. Tikimasi, kad suolai ne tik puoš Katedrą, bus patogūs, bet ir ilgai laikys. Ilgesniuose galės susėsti nuo 6 iki 8 žmonių, trumpesniuose – 3–4.
Kunigo D. Trijonio teigimu, Katedros suolus tikrai reikėjo keisti, senieji pušiniai suolai buvo gerokai apgraužti kinvarpų ir laiko. Juose buvo nepatogu sėdėti: susėdus daugiau žmonių į suolą, visi pradėdavo slinkti į priekį. Kunigas prisimena, kaip žiūrėdamas į sėdinčiuosius naujųjų suolų meistras juokavo, jog žemaičiai mėgsta melstis pusiau atsigulę, užsikvempę ant suolo krašto.
Keisti Katedros suolus buvęs ankstesnio administratoriaus kan. Domo Gatauto sumanymas, bet iškeltas į Varnių parapiją nebespėjo darbų užbaigti, todėl juos perėmė kun. D. Trijonis, apgailestaujantis, kad darbai šiek tiek užsitęsė: „Man, naujai atėjusiam, visų pirma reikėjo gerai susivokti esamoje situacijoje, susidėlioti svarbiausius akcentus ir tik po to tęsti pradėtus darbus. Kadangi spaudė ankstesnės sutarties terminai ir neturėjau pakankamai surinktų lėšų, buvau priverstas šį projektą stabdyti. Vėliau viską apmąstęs iš naujo, susiderinęs su Telšių ordinaru, vysk. Jonu Boruta, ėmiausi tęsti šį projektą.“
Pradinė suolų kaina – 41 149 eurai. Katedros administratorius džiaugiasi, jog pavyks sutaupyti: „Kol kas nėra visi pinigai sumokėti, tačiau turime tvirtą viltį, jog visa tai bus padaryta laiku. Su gamintoju dar kartą aptarsime visas gamybos detales, ir galutinė kaina dar keisis.
Kad ir kaip keista, ji keisis į mažesniąją pusę. Gali būti net 7–11 tūkst. eurų mažiau. Pavyko koreguoti gamybos sutartį ir optimizuoti kaštus. Drąsiai apie tai kalbu dėl to, kad jau diskutavome su gamintoju.“
Pagrindiniai rėmėjai: tikintieji, kurie aukojo pagal išgales, ir Telšių rajono savivaldybė, kuri paprastai kasmet skiria tam tikrą sumą parapijos darbams. Ji šiam projektui anksčiau skyrė 8 700 eurų, dabar – 6 000 eurų.
Dar laukiama ženklios paramos iš vieno subjekto.
Visiems rėmėjams Katedros administratorius D. Trijonis labai dėkingas ir, kol dar nesumokėta galutinė suma, kviečia visus prisidėti prie svarbaus Katedros projekto.
„Šiandienos situacijoje vėl prasmingai nuskamba tas Evangelijos siužetas, kuriame sakoma, jog paprasta našlė įmetė į aukų skrynią daugiausia. Taip dažniausiai gyvenime atsitinka, jog didžiausias aukas paaukoja tie, kurie iš savo neturto atiduoda tuos du pinigėlius, kuriuos buvo sutaupę juodai dienai. Taigi, dar kartą dėkoju visiems tikintiesiems, kurie rinkliavų metu ar asmeniškai prisidėjo prie naujų suolų gamybos. Jie tikrai yra verti sėdėti naujuose suoluose. Tegu Dievas gausiai atlygina Jums“, – nuoširdžiai dėkoja D. Trijonis ir priduria, kad gaila, bet kol kas nė viena Telšių rajono įmonė nepanoro paremti šio svarbaus visiems telšiškiams projekto.
Kunigas pažymėjo, kad Katedra nėra šiaip sau paprasta bažnyčia, tai – mūsų rajono ir regiono pasididžiavimas. Telšiuose apsilankantys turistai visada užsuka į šią unikalią šventovę. Tai garsina mūsų miestą ir kartu skatina suprasti, jog praeityje gyvenę žmonės kūrė šedevrus, įkvepia mus taip pat prisidėti savo darbais prie bendro gėrio.
„Mes turime tęsti jų darbus, o ne vien ilsėtis ant garbės laurų, nuskintų kažkada“, – įsitikinęs ir, kaip pats sako, gimtajam miestui tikrai linkintis gero kunigas D. Trijonis.
Ruošiantis Žemaičių 600 metų krikšto jubiliejui Katedra buvo renovuota. 2006 m. prof. Romualdas Inčirauskas šventovės duris apkaustė vario plokštėmis, kuriose atsispindi krikščionybės Žemaitijoje raida. Katedros šventoriaus vartai papuošti skulptoriaus Arūno Sakalausko sukurtomis šv. Antano – Katedros globėjo, ir šv. Stanislovo – miesto globėjo, statulomis.
Senieji bažnytiniai suolai bus sudeginti. Kunigas paaiškino, jog tokios bažnyčios tradicijos: nebenaudojami sakraliniai daiktai ar daiktai, buvę susiję su bažnyčia, yra sudeginami, jų negalima naudoti profaniškiems tikslams. Suolai tikrai nebetinkami naudoti – jų nepanoro nė vienos bažnyčios klebonas.
Suolai nebuvo įtraukti į kultūros paveldo registrą.
mociutes ilgai neuzsisedes siknos paskaus.Turiu virtuveje kietmedzio kedes tai ilgai irgi nesedu nes subine pradeda skaudeti.Del laikymo tai sutinku tarnaus ilgai
the Jewish response to the Holocaust should be to cheerfully go into the gas chambers. I'd rather live than die in false intellectual and moral superiority. Slogans like Woody Guthrie's "This Machine Kills Fa&tsicssquot; on his guitar may be precious, but a blast from a shotgun works better in reality.
tie, kas užsakinėjo, suoluose nesėdės. ant jų krėslų – poduškos. jie paprasto žmogaus poreikių neišmano
SteveOctober 11th, 2008 12:08 amNice article, but disappointed that Bradley Schenck’s sites were not referenced – he’s been doing these sites since 1997 and IMO is the leader in â€eretro-activœâ€ web design. (I have no relation, just a fan of is work). dub dub dub dot webomator dot com…great tutorials links and inspiration.
Nepatogus nauji suolai dėl to kad nėra kur maldaknygių pasidėti žmonėms, atsiklaupimas tolokas nuo suolo, daug išplėstas, atsilošimas sutrumpintas, atsisėdus kojų kraujagysles užspaudžia. bet ką jau be pakeisi yra jau padirbti. Mano žiniomis daug kišosi į padirbimą Telšių vyskupas Jonas Boruta.