
Ruošiantis žiemos sezonui dauguma suka galvas, kaip sustiprinti savo imunitetą bei kaip išvengti nemalonių ligų. Žinoma, tai daryti svarbu visus metus. Visgi, dažnai tai pamirštame, o netikėti peršalimai užklumpa iš pasalų. Tuomet suprantame, kad reikėjo bandyti paruošti ne tik save, bet ir namų vaistinėlę, kurioje arba nėra nieko naudingo, arba mėtosi per daug nereikalingų dalykų. Būtent todėl pateikiame sąrašą daiktų, esančių vaistinėlėje, kuriuos labai pravartu apžiūrėti reguliariai.
Termometras
Nors toks daiktas iš galiojimo neišeis, jį turėti šalia savęs nepažeistą yra visada svarbu. Būna situacijų, kai toks daiktas kažkur pasimeta arba yra kažkam paskolinamas, o jį panaudoti reikia skubiai. Yra žmonių, kurie vis dar turi ir pasikliauja gyvsidabriniais termometrais, kurių tiekimas Lietuvoje jau yra uždraustas. Iš tiesų, laikyti tokią priemonę yra be galo pavojinga dėl sudužimo galimybės ir gyvsidabrio toksiškumo. Apsvarstykite galimybę tokį termometrą pakeisti – bekontakčiai termometrai yra paprasti naudoti, tikslūs ir praverčiantys šeimoms su mažyliais, kurie matuojantis temperatūrą daiktą vis iškrato. Aišku, pokytis ir į skaitmeninius termometrus bus pagirtinas, tačiau galvojant apie higienos sumetimus bei norint temperatūrą pasimatuoti greitai – bekontakčiai termometrai yra idealus pasirinkimas.
Vaistai
Atrodo, kad tai savaime suprantamas dalykas, tačiau neretai pamirštame, kiek laiko dauguma vaistų prabūna mūsų namų vaistinėlėse. Skubėti išmesti jų nevertėtų, nes pasibaigęs galiojimas ne visada reiškia, kad vaistas nebebus veiksmingas. Atkreipkite dėmesį į sąlygas, kuriose laikėte šias priemones, nes jos pasako daug daugiau nei galiojimo laikas. Žinoma, geriau nevartokite tokių vaistų, kurie užsibuvo pas Jus ilgiau nei mėnesį po galiojimo laiko pabaigos. Ypač kritiškai įvertinkite skystos konsistencijos medikamentus, nes šių senėjimas yra daug žalingesnis nei kietų vaistų. Nepamirškite, kad senų vaistų išmetinėti negalima – neškite juos į vaistines, o savo namų vaistinėlę papildykite tik būtiniausiomis priemonėmis.
Žolelės
Gyvenime būna ir taip, kad prisirenkame ir prisidžioviname įvairių žolelių, tikėdami, kad kasdien gersime natūralias ir veiksmingas arbatas, o ligos mūsų taip ir neužklups. Pažado netęsiant žolelės spintelėse užsibūna gana ilgai, o arbatos tampa nebe tokios skanios ir malonios gomuriui. Geriausia, kad reguliariai keistumėte savo žolelių sankaupas ir optimizuotumėte suvartojamą jų kiekį – taip jos ne tik neužims per daug vietos namų vaistinėlėje, bet ir didės noras jas sugerti, kai jų yra žymiai mažiau.