Žvejų varžybos Varniuose

Parašė:  2018-05-08

Perkūno oželis saulėtą sekmadienį virš Debesnų pelkės skraidė, kada varžybų dalyviai į Varnelę meškeres merkė. Paukštis kilo į viršų ir leidosi, ir skleidė tuo metu į mekenimą panašų garsą. Gal taip sveikino žvejus, į Varnius ta proga atvykusius? Balandžio 15 d. čia antrą kartą buvo organizuojamos Plūdinės meškerės varžybos.
Vietinio žvejų ratelio „Lūkstas“ narys Linas Rubavičius į varžybas pakvietė meškeriotojus iš Šiaulių, Telšių, Užvenčio, Gargždų ir Šilalės. Iš viso susirinko 30 vyrų ir 6 berniukai, jau pamėgę gaudyti žuvis. Jauniausiam dalyviui buvo tik 5 metai, tądien jis sugavo 0,4 kg žuvų.
Visas varžybas stebėjo Varnių regioninio parko direkcijos reindžerė Renata Jančiauskienė, mat Varnelės upė yra parke. Tai – saugoma teritorija. Prieš prasidedant varžyboms, reindžerė priminė žvejams, kad nuo šių metų sausio mėnesio papildytos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės. 7-ajame jų priede numatyta, kad Paršežerio ir Lūksto ežeruose „leidžiama nemokamai žvejoti karpines žuvis (išskyrus Biržulio ež.). Šiuose vandens telkiniuose plėšriųjų žuvų žvejyba leidžiama tik dirbtiniais masalais, naudojant 1 žvejybos įrankį. Draudžiama gaudyti mažesnes nei 65 cm lydekas ir sterkus“.
Ne visi, atvykdami į Varnių regioninį parką žvejoti, žinojo, kad vandens telkiniuose, esančiuose saugomose Lietuvos teritorijose, galioja griežtesni aplinkosauginiai reikalavimai. Čia su savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kai bendras variklio galingumas neviršija 10 AG, galima plaukioti tik nuo birželio 21 d. Tokie reikalavimai galioja Lūksto, Paršežerio bei kituose Varnių regioninio parko ežeruose. Biržulio ežere dėl perinčių juodųjų žuvėdrų plaukioti nesavaeige plaukiojimo priemone leidžiama tik nuo rugpjūčio 1 d., o Stervo ežere nei plaukioti, nei žvejoti iš viso negalima, nes ežeras telkšo gamtiniame rezervate. Stervo rezervate lankytis draudžiama.
Varžybos truko 5 valandas. Jų metu sugautos smulkios žuvys buvo pasvertos, pagal tai nustatytos laimėtojų komandos, geriausiai gaudę dalyviai. Žvejys iš Užvenčio Egidijus Juodis sumeškeriojo 10,28 kg žuvų. Tai – gausiausias vieno žvejo laimikis. Bendra varžybų metu Varnelėje sugautų žuvų masė – 134 kg.
Varnių regioninio parko direkcijos vyr. specialistė (reindžerė) Renata JANČIAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt