Žemdirbių šventė: padėka už meilę žemei, tvaraus ūkio kūrimą ir puoselėjamas tradicijas

Parašė:  2018-11-30

Lapkričio 23 d. Viešvėnų kultūros namuose, paraginti Telšių rajono ūkininkų sąjungos ir Kaimo plėtros skyriaus, būriavosi darbščiausi rajono žmonės – žemdirbiai. Po rudens darbų ūkininkai susėdo pasidžiaugti vieni kitų darbų rezultatais. Renginio metu pasveikinti kasmetinio konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtojai, pristatyta pasikeitusi Telšių rajono ūkininkų sąjungos taryba.
Aurelija SERVIENĖ

Pasidžiaugta ūkininkų drąsa
Susirinkusius rajono ūkininkus pasveikino renginio vedėjai: ūkininkas Žygimantas Skiotys ir nuostabaus balso savininkė, padovanojusi renginio metu ne vieną muzikinį kūrinį, Gertrūda Čerepokaitė. Šventę paskelbė atidarytą Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Vytautas Rakickas. Netrukus scenoje suskambo saksofono melodijos, kurias atliko Edvinas – Platelių muzikos mokyklos, Alsėdžių gimnazijos šaulių orkestro narys.
Viešvėnų parapijos klebonas Renatas Liuberskis pašventino iš ūkininkų meilės, kruopštaus ir atsakingo darbo iškeptą duoną. Šventa duonelė, iškepta ūkininkės Daivos Gužauskienės, buvo įteikta garbiems svečiams: Telšių rajono savivaldybės merui Petrui Kuizinui, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkui, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pirmininkui Vytautui Buivydui bei Telšių rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus vedėjai Vilmai Lukoševičienei.
Už tradicijų puoselėjimą, buvimą bendrystėje, meilę žemei, darbui ir visam Žemaitijos kraštui ūkininkams dėkojo meras P. Kuizinas: „Dėkoju už jūsų drąsą. Kas gali būti drąsesnis, kai sėkmė tik 50 procentų priklauso nuo žmogaus, o visa kita dalis – nuo mūsų aukštybių. Nėra drąsesnių žmonių! Ačiū jums už drąsą, kuria remdamiesi jūs gyvenate ir puoselėjate savo ūkį, savo kraštą.“
Išvydęs gausų būrį ūkininkų, tarp kurių nemaža dalis jaunųjų ūkininkų, džiaugėsi ir problemas vardijo V. Buivydas: „Pastaruosius penketą metų labai kovoju dėl to, kad jauniesiems ūkininkams būtų suteiktos palankesnės galimybės kurtis kaime. Nuo 2010 m. iki 2017 m. 43 proc. sumažėjo jaunųjų ūkininkų. Pagalvokime, kokia bus Lietuva, kokia kaimo ateitis, jeigu ši tendencija išsilaikys. Statistika yra liūdna: nuo 2004 m., kai įstojome į Europos Sąjungą, Lietuva prarado 100 tūkst. ūkininkų. Žemės ūkio rūmai atstovauja žemdirbiams, turime per 40 organizacijų ir norime padėti.“ Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų vardu V. Buivydas už meilę savo krašto žemei padėkas įteikė ūkininkams Tomui Vaitkevičiui, Daivarui Skiočiui, Rimantui Šerlinskui.
V. Lukoševičienė ragino trumpam stabtelėti ir pasidžiaugti tais, kurie šiais metais patobulino savo ūkius, įdiegė daug naujų inovacijų, pagražino savo sodybas.
Sveikinimus palydėjo šokiai, atliekami Gerardo ir Evikos. Pora – Lietuvos sportinių šokių federacijos taurės nugalėtoja.
Apdovanojimai
Konkursas „Metų ūkis“ šalyje rengiamas 25 kartą. Telšių rajono ūkininkai jame dalyvauja 24-erius metus. Kiekviena rajono seniūnija išrenka geriausią savo ūkį, kuris atstovauja rinkimuose. Ir taip pagal numatytus kriterijus yra išrenkamos trys prizinės vietos. Jų laimėtojai visada būna apdovanojami.
Gausiais plojimais pasitikti I vietos laimėtojai Stepas ir Dalia Mikalauskai, ūkininkaujantys Žarėnų seniūnijoje, Saušilio kaime. II vietą pelnė Varnių seniūnijos Gintalų kaimo ūkininkas Martynas Užkuras. III vietos prizu apdovanoti Danielius ir Dalia Lukošiai iš Luokės seniūnijos.
Padėkos raštais pagerbti visi konkurso dalyviai: Petras ir Romualda Stripeikos (Degaičių sen., Eigirdžiai), Vytautas ir Monika Akučkos (Gadūnavo sen., Džiuginėnai), Adomas ir Janina Jonuškevičiai (Nevarėnų sen., Nerimdaičiai), Gintautas ir Raminta Šniaukos (Ryškėnų sen.), Andrius ir Angelė Staškauskai (Tryškių sen.), Andrius ir Gitana Vasiliauskai (Upynos sen.), Egidijus ir Irena Sudintai (Viešvėnų sen., Rūdupiai).
Atsinaujinusi Taryba
Šventės metu pristatyta atsinaujinusi Telšių rajono ūkininkų sąjungos taryba, kurioje net 80 proc. naujų narių. Jie buvo patvirtinti spalio 23 d. vykusiame visuotiniame narių susirinkime.
Į Tarybą pateko po atstovą iš kiekvienos seniūnijos: Daivaras Skiotys (Upynos sen.), Vytautas Noreika (Nevarėnų sen.), Gedas Lukoševičius (Gadūnavo sen.), Artūras Savickis (Degaičių sen.), Donatas Zaveckas (Tryškių sen.), Laima Urbonavičienė (Viešvėnų sen.), Martynas Užkuras (Varnių sen.), Antanas Sivickis (Žarėnų sen.), Antanas Vaitkevičius (Ryškėnų sen.), pirmininko pavaduotojas Rimantas Šerlinskas (Luokės sen.). Naująją Tarybą pasveikino pirmininkas V. Rakickas.
Sveikinimai
Telšių rajono žemdirbių pasveikinti atvyko kaimynai iš Plungės – Ūkininkų sąjungos pirmininkas Marijus Kaktys, KU „Germanto lobis“ valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga, Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Gusarovas ir kt. garbūs svečiai, įmonių atstovai. Padėkos žodį tarė „Šatrijos legendų“ virtuvės šefė Gabrielė Mekionienė.
Išdalintos rėmėjų dovanos, su ūkininkais bendradarbiaujančių įmonių padėkos. Renginį vainikavo plojimai šventės rėmėjams ir grupės „Lietuvaičiai“ koncertas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Barsas parašė:

    Tai ką, ūkininkų sąjungai tebevadovauja teistas ir iš tarybos narių išspirtas V. Rakickas? Tai čia ne ūkininkų sąjunga, o ko gero Pravieniškių filialas?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt