Žemdirbiams – kompensacijos dėl nuo liūčių patirtų nuostolių

Parašė:  2018-07-27

„Parama žemdirbiams dėl pernai nuo liūčių patirtų nuostolių kompensavimo bus išmokėta laiku, tai ketinama padaryti dviem etapais“, – informuoja Žemės ūkio ministerija.
Europos Komisijos Lietuvai nuo liūčių ir potvynių nukentėjusiems ūkininkams skirta 9,120 mln. Eur kompensacija bus išmokėta iki rugsėjo pabaigos. Šiuo metu Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras apibendrina žemdirbių pateiktus duomenis apie žuvusius pasėlius. Lėšos jau yra numatytos, tad žemdirbiams žadėta parama bus suteikta. Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) duomenimis, dėl Europos Komisijos skirtos paramos paraiškas pateikė apie 2 500 žemdirbių, prašančių kompensuoti nuostolius 107 tūkst. hektarų plotuose.
Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio žadėta parama iš LR valstybės biudžeto nuostoliams už žuvusį daržovių, uogų ir javų derlių kompensuoti bus išmokėta š. m. lapkričio–gruodžio mėnesiais. Šiuo metu yra derinamos taisyklės su Europos Komisija. Siekiant, kad Europos Sąjungos šalis narė galėtų nepažeisdama ES teisės skirti specialų finansavimą iš nacionalinio biudžeto tam tikrai sričiai, šiuo atveju liūčių nuostoliams kompensuoti, turi būti parengtos atskiros taisyklės ir gautas Europos Komisijos pritarimas. Minėtos taisyklės jau yra parengtos, vyksta jų derinimo su Europos Komisija procesas.
VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽUIKVC) duomenimis (žiūrėkite lentelėje), Telšių rajone liūčių metu nukentėjo 137 žemės ūkio valdos. Iš jų: žuvusių pasėlių valdos – 68, negalėtų apsėti pasėlių valdos – 69. Bendras mūsų rajone žuvusių ir negalėtų apsėti pasėlių plotas – 2 037,76 ha. Telšių rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus specialistų teigimu, lentelėje pateiktuose duomenyse atsispindi tik tai, kiek rajono žemės valdų savininkų pateikė paraiškas kompensacijoms gauti bei koks žemės plotas nukentėjo dėl pernai Lietuvą kankinusių liūčių. Esą Nacionalinė mokėjimo agentūra turi apskaičiuoti tikslią paramą, tačiau kol kas ji šio darbo neatliko.
Dėl sausros padarinių aktyviai ieškoma žemdirbiams palankių sprendimų. Jau dabar pasiekta, kad būtų taikomi sušvelninti žalinimo reikalavimai. Tai reiškia, kad tie, kam trūksta pašarų, galės nušienauti pūdymo plotus ir naudoti pašarui. Be to, deramasi ne tik dėl ankstesnio tiesioginių išmokų avansų išmokėjimo, bet ir didesnės avanso dalies.
Parengta pagal ŽŪM inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt